reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia

a mnie znów dopadł katar i 3 dzień wstaję przed 4 i nie mogę zasnąć
woda morska i sól fizjologiczna nie pomagają :(

Katar jest dokuczliwy, ale dziecku nie zagraza. POlecam duuzo czosnku, mozesz sobie zapodac w domu olejek mentolowo-eukaliptusowy - bedzie pachanialo specyficznie, ale przetyka ladnie nos.
 
reklama
a ostatnio mnie zdziwiła reakcja lekarza
bo przeziębiłam się w III trymestrze
i myślałam, że jak w II na początku brałam rutinoscorbin i czosnek w kapsułkach to czemu teraz nie???

a lekarz mi zakazał
mogę tylko wapno z vit C
 
na początku II trymestru mogłam brać rtinoscorbin i czosnek w kapsułkach
a teraz w III trymestrze lekarz mi zakazał

tylko wapno z vit C
 
Ja jem czosnek i dziecko na smak mleka nie narzeka.Będąc w ciąży jadłam prawie wszystko, wstrzymywałam się jedynie od surowego mięsa(carpacio, tatar), surowych ryb(sushi) i serów pleśniowych.
Dorzucilabym jeszcze produkty bogate w wit.A i podpisala sie pod tym postem w calosci.
Co do czosnku, to nie slyszalam zeby byl szkodliwy w ciazy, byl moja deska ratunku, jak lapalam w ciazy jakies przeziebienia i grypopodobne historie, robilam sobie "piekielne tosty" - w kromke chleba przepuszczona przez toster lub sucha patelnie wcieralam surowy czosnek (w zrumieniony chleb wciera sie jak na tarce) i ciepla jeszcze smarowalam maselkiem. Pyszne z reszta, tylko ilosc czosnku trzeba dobrac do mozliwosci kubkow smakowych.;-) Alternatywa jest syrop z cebuli, ale on mi wraca nawet bez ciazy i to jeszcze nim zdaze przelknac.:-D
 
hmmm ja kiedyś używałam takiego syropu: *spam* NATURALNY SYROP DLA KOBIET W CIĄŻY 150 G - porównaj ceny - NOKAUT.pl i mi pomógł, poza tym woda morska do psikania, no i naturalne domowe sposoby, jak czosnek, syrop z cebuli czy sok malinowy.
 
Mnie w ciązy cały czas coś łapało i przeszłam 5(!!!!) kuracji antybiotykami, bo nic innego nie pomagało. Na całę szczeście mały jest zdrowiutki i żadnych komplikacji to nie wywołało. Nie ma co panikowac naprawde! na mnie nie działał *spam*, żadne maliny, cytryny, czosnki i herbaty. Zależy od organizmu. Ale zawsze czytajcie ulotki bo mi raz jeden konował przepisał niedozwolone leki w ciąży. Oczywiscie ich nie brałam. Bądźcie uważne
 
Ja kupowałam w ciąży *spam* i jak karmiłam również po niego sięgałam. pomagał i ma fajny smak. dla mnie było wazne czy ma jakieś pozytywne opinie i okazuje się że ma opinię instytutu matki i dziecka. jak już miałam dośc zajada się czosnkiem piłam syropik :D
 
kurczę, ja właśnie 3 raz jestem przeziębiona, nie wiem, już co robić, leków za bardzo nie biorę, bo wiadomo. Lekarz mi powiedział, że bez konsultacji mogę brać paracetamol, więc czasem wezmę, ale rzadko, na gardło Hallsy, wiem,ze to nie lek i pewnie za wiele nie pomaga, ale chociaż trochę lepiej się czuję. Oprócz tego wyszły mi węzły chłonne na szyi paciorkowiec w nosie :/
 
Rutinoscorbin 3x2tab, tantum verde 1x1 oraz syrop (nie pamietam nazwy)-ja sobie zrobilam z miodu i cebuli 3x1lyz . Takie zalecenia dostalam na kaszel :)
 
reklama
Na początku ciązy byłam mocno chora. Nie wiem, to chyba był ok 8 tydzień, może 10...Lekarz 1 kontaktu bał mi się zapisać cokolwiek. W końcu po kilku dniach, kiedy wypluwałam właściwie płuca, zadzwoniłam do swojego gin, który powiedział, że nie ma co panikować o szkodliwości leków w ciąży. Zwłaszcza, że jestem już po 10 tyg i z nielicznymi wyjątkami mogę zażywać to, co przed ciążą...
 
Do góry