reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziebienie w ciazy

iza813

mama Szymka i Samuela
Dołączył(a)
21 Sierpień 2009
Postów
1 166
Miasto
Gorzów Wlkp
Jak sobie radzic,czym sie kurowac tak aby nie zaszkodzic rozwijajacemu sie maluszkowi.Mnie jak na razie boli gardlo staram sie pic ciepla herbate,a dzisiaj wieczorem zjem kanapke z pomidrkiem i czosnkiem ale to przed snem tak zeby nie odstraszac innym swoim oddechem;-)
Co Wy stosowalyscie w trakcie przeziebienia??Ja wczoraj wypilam cieple mleko z miodem i czosnkime ale po chwili wszystko zwymiotowalam,wiec to odpada:-(
 
reklama
Witaj:)
Urodziłam dwójkę dzieci jedno w Polsce,drugie w Anglii i za każdym razem była przeziębiona a nawet chora na grypę.W Polsce lekarz zalecił tylko ciepłą herbatkę z cytryną,sok do herbaty,natomiast tu w Anglii przy grypie zalecił mi 6tabletek paracetamolu dziennie.Nie brałam paracetamolu wogóle bo uważam,że każda tabletka może wpływać na maleństwo,nie wiem może się mylę ale ja zawsze wolałam na zimne dmuchać.Grypka minęła co prawda trwała dłużej niż normalnie gdybym zażywała leki ale co się nie robi dla dziecka.Także moja droga ciepłe napoje,owoców szczególnie cytrusków i wygrzewać się....korzystaj z tego:)
 
Tymianek i Podbial do ssania, Tamtum Verde do psikania, Syrop prawoslazowy- na kaszel, Oscilloccinum-na przeiebienie.
Syrop z miodu, czosnku i cebuli-na kaszel
Miod 1 lzyka, oliwa z oliwek 2 lzyki, pol cytryny-wymieszac i pic- super na bol gardla
Jesli wystepuej goraczka bierzemy paracetamol- goraczka jest bardzo nieezpieczna dla plodu.Ale jak juz jest goraczka to jest telefon do lekarza albo wizyta u lekarza.

Zycze zdrowka wszystkim przyszlym mamusiom:tak:
 
Estera podała pięknie wszystkie domowe sposoby.
A ja od siebie - na zapalenie gardła/anginę ropną - robię miksturę - mieszam jodynę z gliceryną w proporcji 1:1 zawijam bandaż na palec wskazujący prawej (lub lewej u leworęcznych) ręki i tym smaruję gardło - może się pojawić odruch wymiotny, więc lepiej robić to w łazience. Odczekać jakieś 5 min i psiuknąć jeszcze Hasko septem (zamiennie Tantum Verde - to samo tylko inny wytwórca) na gardło - powtarzać to rano i wieczorem - przy ostrym zapaleniu czy anginie można robić ten zabieg jeszcze w południe.
Przy anginie ropnej - podczas stosowania tego zabiegu należy bandażem ścierać białawy nalot i być cierpliwym - gorączka na pewno przestanie nachodzić ale nie zupełnie - może się jeszcze utrzymać przez dwa-trzy dni. W razie gorączki doraźnie stosować paracetamol.
W ten sposób leczę siebie i swoje dzieci i praktycznie nie pamiętam kiedy braliśmy antybiotyk - ja ostatnio około 3 lat temu, a z moich dzieci to tylko najstarszy około 4 lat temu;-) - zapewniam, że metoda jest skuteczna - poleciła ją mojej mamie lekarka w Dziekanowie Leśnym, kiedy mój brat był bardzo ciężko chory na celiakę i nie mógł przyjmować antybiotyków.
 
a sa jakies dozwolone pastylki do ssania na bol gardla dla ciezarnych np propolki?
mozna wszystkie hoeopatyczne leki- ja piłam drosetux- syrop na kaszell i tabletki do ssania homeogene:tak::tak::-)

na goraczke/ból/stany apalne mozna apap- max 2 na dobe- lub inne na paracetamolu
 
hej dziewczyny, a ja właśnie wychodzę z jakiejś infekcji (którą prawdopodobnie sprzedał mi ktoś znajomy) :wściekła/y: więc mogę się na świeżo podzielić radami ;)
a infekcja niezbyt fajna, bo jeszcze mi się połączyła z alergią :/

brałam syrop specjalny dla kobiet w ciąży (zawiera m.in. czosnek i sok malinowy), nazwa *spam*
na ból gardła i katar - homeopatyczny angin-heel
homeopatyczne krople do nosa euphorbium (ale jak chodzi o skuteczność to takie sobie)

na katar zdecydowanie najbardziej pomógł mi spray do nosa z wodą morską, polecam każdemu, ja używałam marimer - rewelacyjnie usuwa te wszystkie paskudztwa z nosa, które się zbierają podczas choroby.
Skuteczność tego ostatniego naprawdę mnie zaskoczyła!
a dodam, że z katarem trudno się u mnie walczy, zawsze przy infekcjach mam zapchany nos, tak że nie mogę oddyhać (parę dni temu dwie noce przez to nieprzespane), a potem zazwyczaj i tak kończyło się u mnie zapaleniem zatok.
 
kochane,szczepicie się na grypę?
ja jestem przerażona tym,co ostatnio słyszę w mediach...ale większość znajomych lekarzy odradza szczepienie się na sezonową grypę w ciąży.nawet nie chce myśleć,co by było gdybym zachorowała i miała powikłania jakieś...:-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
Sok z malin, herbatka z malin, świeże owoce i warzywa, dużo wody i ciepełko się ubieramy. Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i jak mnie złapało pierwsze ciążowe przeziębienie, to ginka-Litwinka mi to poleciła (mieszkam w UK), kilka dni i po przeziębieniu, ale ściśle stosowałam się do jej rad. Po dwóch dniach gorączki nie było.
 
Do góry