reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży

gon1a

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Listopad 2010
Postów
1 126
Miasto
Dąbrowica k/Lublina
Witajcie, napiszcie jak sobie radzicie z przeziębieniem w okresie ciąży, zbliża się zima, wirusy, bakterie a mnie powoli łapie gardło,
spróbowałam wczoraj swojej mikstury nie będąc do końca pewna czy mogą ja brać, ale to co znalazłam w necie potwierdza ze imbir można brać w ciąży
przepis: ucieram imbir, dodaje soku z cytryny i miodu tyle aby było słodkie, na ból gardła znakomite
napiszcie co polecacie na przeziębienie;-)
 
reklama
Popieram Monię, czosnek jest najlepszy na przeziębienie w ciąży i oczywiście herbata z dużą ilością cytryny i miodu.
 
A mnie w poprzednich ciążach lekarz zalecił kurację cytrynową.
Polegala na tym by pierwszego dnia wypić sok z 1 cytryny, drugiego z dwóch, trzeciego z trzech itd az do 5 dnia. Szóstego dnia z 4 cytryn, siodmego z trzech itd aż znow dojdziecie do 1 cytryny. Sok można slodzic niewielką ilością miodu.

Mnie pomagało za kazdym razem kiedy czulam, że coś zaczyna mnie łamać.
 
ja mam sprawdzony syrop z cebuli i czosnku, w zaleznosci ile sie chce uzyskac tego syropku, kroimy np 2,3 cebulki w kostke, do tego wyciskamy czosnek i dodajemu toszke cukru, ugniatamy w sloiku drewniana palka i odstawiamy w cieplejsze miejsce np kolo kaloryfera lub kuchenki, po dwuch dniach juz nie ma takiego ostrego smaku i jest bardzo skuteczny. Cale zycie mi go mama podawala gdy bylam chora.

podobno skuteczna motoda na uopdornienie organizmu jest:
wieczorem zalac pol szklanki woda przegotowana ale nie goraca, do tego wycisnac cytryne i plaska lyzeczke miodu, zostawic na noc i wypic rano. Mowia ze dziala.
 
Ostatnia edycja:
garbi, ten syrop jest super :) Mnie poleciła go moja ginekolog, bo po zwykłym czosnku miałam okropne nudności i raz nawet zwymiotowałam. Biorę go od poniedziałku (tj. 4 dni), bo zaczęło mnie coś drapać w nosie. I objawy przeziębienia minęły jak ręką odjął. Syrop kosztuje ok. 14 zł i biorę go trzy razy dziennie. Polecam :)
 
reklama
a ja powiem tak
jetsem z Uk i jak pojchalam na swieta do POlski to poprotu ten klimat inny i zimno mnie zmiotlo... pado mi na zatoki i lejacy katar z nosa przez ponac 5 dni...
nic mi nie pomagalo doslonie nic
wypilam tone herbaty z cytryna, miodem lub saokiem malinowym, poilam sie mlekiem z czosnkiem i miodem, kupilm ten syrop dla kobiet ciezarnych nawet zazylam dwie tabletki appap na ktore balam odwazyc...

nic mi nie pomagalo juz mi sie wymiotowac chialo tym wszystkim chociaz nie mialam i nie mam z tym problemu przez ciaze...
poprostu porazka...
wkoncu bylam u lekarza i przepisala mi Bioparox do psikania do nosa 4x4 dzienie
katar zniknal juz na drugi dzien a na 3 podnioslam sie z lozka...

Na ulotce pisze iz kobiety w ciazy moga stosowac preparat na gardlo i do nosa oraz zatoki
mi pomoglo wiec polecam a jak narazie podziekuje przeziebieniom i mam nadzieje ze juz mnie nie zlapie do konca ciazy
 
Do góry