reklama

Przeziebienie w ciazy :(

Temat na forum 'Archiwum sierpień 2012' rozpoczęty przez Exotic87, 2 Styczeń 2012.

1. Exotic87

Exotic87 Fanka BB :)

No wlasnie padlam ofiara, a na dodatek zlapalo mnie na dobre w samego sylwestra...

Stworzylam ten watek aby moc sie wymieniac poradami w przypadku bolu gardla, temperatury, anginy, kaszlu, grzybicy itp... wszystkiego co jest najmniej potrzebne w okresie ciazy? Jak sie leczyc? jakies naturalne sposoby?

Mnie bardzo boli gardlo, migdaly, nie moge przelykac sliny wczoraj wyplukalam woda z sola myslalam ze zwymiotuje nie dalam rady, oraz wypilam herbatke z miodem i cytrynka do tego lyknelam 2 witaminy c... ale nadal boli i boli czuje sie bezradna :(

dodam jeszcze ze uzylam strepsils i jakiegos areozolu do gardla a nie powinnam :( w ulotce bylo ze nie mozna ale nie wiedzialam jak sobie z tym poradzic, mam nadzieje ze nie zrobilam krzywdy dziecku?:no:

2. zylcia588

zylcia588 Fanka BB :)

Polecam wizytę u lekarza.
    Może będzie konieczny antybiotyk? Jest taki bezpieczny dla kobiet w ciąży, bo działający miejscowo Bioparox - ale to lekarz może przepisać.

Wspomagająco można brać Prenalen - syrop, czosnek, miód i cytryna, mleko z miodem - ale to tylko wspomagacze i na dużą infekcję słabo pomogą. Idź do lekarza zanim choróbsko rozwinie się na dobre.

Edit:
    Doczytałam , że jesteś z Anglii - nie mam pojęcia czy ten Prenalen u Was jest.

3. reklama
  4. Exotic87

Nie widzialam nigdy, ale jutro chyba przejde sie do tego lekarza bo boje sie o malucha, a wydaje mi sie ze to jest angina :(

5. mygdu

mygdu Aktywna w BB

Na gardło tantum verde w aerozoli chyba można, najlepiej jednak udać się do lekarza. Jeśli to angina to niech ci wypisze receptę na Bioparox. Z tą witaminą C też bym uważała. Lepiej się napić herbaty z miodem i cytryną albo herbaty z sokiem. I koniecznie leżenie pod kocykiem, dużo snu. Życzę zdrówka.

6. -Aia-

-Aia- Mama rok po roku

exotic, biedactwo...Proponuję, podobnie jak moje przedmówczynię wizytę u lekarza jednak. Jeżeli faktycznie tak bardzo boli, nie ma sensu ryzykować.
    Z domowych sposobów na przeziębienia wszelkiej maści na mnie doskonale działa napar lipy z miodem. Ale! To jest ważne. Miód, żeby zachował pełnię swoich mocy nie może być rozpuszczany w temperaturze wyższej niż 60 st. Dodatkowo oczywiście surowy czosnek, choć to dosyć karkołomne zawsze, bo aromat utrzymuje się przez wiele godzin ;-)Jest jednak doskonały. Nie na darmo nazywany jest naturalnym antybiotykiem:-)

Mam nadzieję, że się wykurujesz szybciutko i nie okaże się to niczym poważnym.

7. Exotic87

Bardzo dziekuje dziewczynki za odpowiedz, bylam w aptece angielskiej i rozmawialam z farmaceuta dal mi jakis syropek miodowo cytrynowy i powiedzial ze w razie temperatury moge wziasc tylko i wylacznie paracetamol ale jesli jeszcze to potrwa pare dni musze isc do lekarza. chyba jutro nie zawitam w pracy, zawsze chodzilam nawet jesli mialam temperature ale teraz zdrowie dziecka jest dla mnie najwazniejsze...

8. ewa86

ewa86 Mama Trójki

Mam doświadczenie w chorowaniu w ciąży, bo poprzednio 2 ostatnie miesiące przeleżałam z chorobą ;) Skończyło się niestety na antybiotyku, ale we wczesnym przeziębieniu można brać:

- syrop prawoślazowy
    - tantum verde na ból gardła (najlepiej w psikaczu)
    - tabletki do ssania Isla (coś jak Cholinex itp., ale "legalne" w ciąży)
    - wapno z wit. C
    - do nosa Nasivin dla dzieci, po kropelce 2 razy dziennie do każdej dziurki (super obkurcza śluzówkę i katar znika)
    - na noc na lepszy sen można natrzeć plecy jakąś maścią rozgrzewającą
    - no i dużo ciepłych płynów, herbaty malinowe, z cytryną, czosnek, cebula i inne takie babciowe sposoby :)

W tej ciąży mniej więcej tydzień po zapłodnieniu dopadł mnie potworny ból gardła i wyleczyłam się herbatami, syropem, tantumem i nasivinem w 3 dni :)

9. katjusza77

katjusza77 szczęśliwa mama :-)

a jakby katar zaczął zalewać oskrzela i kaszel mokry się pojawił to jeszcze poprosić ukochanego, żeby lekko oklepywał.. (może też potem podrapać po plecach dla przyjemności ;-) )

10. reklama
  11. Roszpunka

Roszpunka Fanka BB :)

Ja brałam antybiotyk amoksycylinę, która nie ma wpływu na rozwój maleństwa, ale to niestety od lekarza (np Duomox, Amotax itd):-( Też angina mnie złapała, ale szybko poszłam do lekarza tak że jeszcze żadne ropne historie się nie rozwinęły. Nie ma na co czekać. Domowe sposoby nie pomogły niestety.
    Teraz biorę Prenalen i wypijam herbatę z miodem i cytryną wiadrami. Aha, no i płukanka z soli co parę godzin. Jak znów mnie zaczął migdał boleć płukałam cały dzień i następnego rano było już dobrze.
    Też mam katar:-(

12. Olga RaQ

Olga RaQ Fanka BB :)

ja jestem przeziębiona, właściwie tylko gardło... już od kilku dni. Załatwiłam się dzień przed sylwestrem bo bardzo zmarzłam u sąsiadki (siedziałam u niej godzinę i gadałam a miała bardzo zimno w mieszkaniu)... na szczęście w miarę lekko to przechodzę. Płukam gardło hascoseptem (to to samo co tantum verde a tańsze, i lepiej kupić w butelce płyn 100ml bo kosztuje tyle samo co w psikaczu 30ml). nalewam odrobinę płynu do szklanki, biorę do ust i gulgotam nim w gardle tak żeby jak najgłębiej się dostał. Na chore gardło i kaszel mogę polecić syrop drosetux, nawet działa mimo że to homeopatia w którą nie wierzę...

wmawiam sobie cały czas że mój organizm jest silny i się nie poddaje i sam walczy z chorobą, i to naprawdę działa :)

w dodatku moja Natalia od dwóch nocy strasznie się kręci przez sen, w sypialni mamy chłodno (około 20 stopni, może nie zimno ale i nie ciepło), i chyba ze sto razy ją poprawiałam w łóżeczku i przykrywałam bo co się budziłam to ona była na kołderce a nie pod... i efekt jest taki że od dziś rana ma katar. Ale ona też lekko przechodzi infekcje, jeszcze nigdy nie miała żadnych poważniejszych leków, dam jej też drosetux i witaminę c w kroplach i mam nadzieję że szybko się obie wyleczymy

Poleć forum