reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziebienie w ciazy :(

ja też się podziębiłam :wściekła/y: byłam u internisty (ginka pozwoliła brać czysty paracetamol i homeopatyczne), no to biorę efferalgan i płuczę gardło rozcieńczona wadą utleniona, na szczęście to nie angina póki co ;-)
szkoda,że nie mogę wziąć gripexa, zawsze mi pomagał ;-)
a w ogóle to miałam niezłe przejścia żeby się dostać do lekarza, pojechałam po pracy (jak dzwoniłam rano to już numerków nie było na popołudnie) potem pytałam jedną lekarkę czy mnie przyjmie, bo się źle czuje a tu ciąża, odmówiła, potem był jeszcze jeden starszy lekarz, tez odmówił z tekstem,że powinnam pójść do kobiety bo kobieta kobietę zrozumie :wściekła/y:, życie uratował mi młody lekarz,który przyjął od razu :cool: nasza służba zdrowia nie ma co :no:

Hej dziewczyny mam pytanie bo mam straszny katar a jest okropny mróz nie chce wychodzic na dwór a co dopiero zapierdzielac do lekarza. I czy moge brac leki homeopatyczne dokładnie areozol do nosa Euphorbium hella??

a prosze pytanie i odpowiedz
 
reklama
Dziewczyny blagam o pomoc :(

gdzies juz na forum wspominalam ze jakies 10 dni temu zaczela mi sie grzybica pochwy i myslalam ze to opanowalam bo mialam czopki pimafucin jedyne ktora mozna brac w pierwszym trymestrze:( ale sie skonczyly mialam ich tylko 3. myslalam ze wszytko jest ok a tu po 3 dniach czuje ze znow zaczyna swedziec czuje sie z tym bardzo nie komfortowo bo jestem zadbana i czysta kobieta a to swinstwo nie daje mi spokoju. biore rowniez laci bios femina teraz i teraz takie moje pytanie czy myslicie ze moge czopka clotrimazolum sobie wsadzic jestem juz w polowie 11 tygodnia to tylko pare dni pozostalo ale ja czuje ze nie dam sobie rady sama ze soba czujac swedzenie i klucie :(

wstyd mi o tym mowic ale nei wiem juz co mam robic. dodam ze mieszkam w anglii i zapytalam lekarza tutejszego i on mi juz pozwolil od samego poczatku ciazy brac clotrimazolum dopochwowe a w polsce nie pozwalaja wiec ja nie chialam brac i nei wzielam na poczatku ciazy go a moze teraz bede mogla skoro niebawem wejde w drugi trymestr?

pomozcie bo sie zadrapie:no::szok::eek:
 
exotic wspolczuje :-( mnie tez dopadla grzybica wiec wiem co czujesz. Mnie ginka kazala dzisiaj brac nystatyne, bo jest bezpieczna nawet w pierwszym trymestrze. Z tym clotrimazolem to rzeczywiscie roznie mowia. Ale skoro nie masz nic innego to ja bym chyba sprubowala. Nie powinien zaszkodzic.
 
Exotic bidulko, wiem co znaczy grzybica...Co prawda już kopę lat, od ostatniej infekcji u mnie, ale dobrze pamiętam cóż to za franca, brrrr. Ja brałam Pimafucin i sprawdzał się świetnie, z tym, że jest to lek, który należy brać przez 7 dni i aplikować czopki 2 razy dziennie. 3 to trochę za mało, zaleczą, ale nie wyleczą paskudztwa...Może spróbuj kupić w aptece, jeśli nie to, to jakiś odpowiednik. Skoro są bezpieczne, to nie ma sensu eksperymentować. Grzyba się niestety długo leczy, nie ma cudów;-) Trzymam kciuki za szybki powrót do pełni formy:tak:

Mnie dalej trzyma jakaś zaraza...Ciepłe mleko z miodem, woda z solą na gardło, napary z lipy...Póki co obywam się bez farmaceutyków, mam nadzieję, że jakoś się wykaraskam siłami natury:tak: Paracetamol po mnie spływa jak woda po kaczce, podobnie homeopatia wszelka, więc nie mam za bardzo pola manewru...
 
Ostatnia edycja:
exotic wez zeby sie nie zadrapac i poszukaj vos innego, moze z pl moga Ci wyslac szybko, listem by szybkim wyslali, ja bym tak zrobila, nie mam takich, wyslalabym Ci, mam tylko takie co sama uzywam na moje schorzenia :)
p.s.jak napisalam schorzenia to sie poczulam jak wlasna babcia hahaha
 
Nie mam absolutni nikogo kto na dniach moze mi to wyslac bo babcia jest teraz u mnie w anglii jestem w kropce oni mi tutaj kaza ten clotrimazol brac mowia ze to ni ema wplywu na ciaze :( a ja nie chce dzidziusiowi zaszkodzic :( mam ten clotrimazol w domu i peewnie bede musiala go uzyc ne mam wyjscia w poniedzialek mam badanie genetyczne tzn usg i prawdopodobnie zrobia mi je przez pochwe nie moge isc z grzybica bo sie spale ze wstydu :( Wogole mam straszne przez to samopoczucie czuje sie taka brudna i wyc mi sie chce :( dziekuje dziewczynki ze sie wypowiadacie i staracie pomoc i doradzic :(:szok:
 
ja byłam u mojego ginekologa tydzień temu, też stwierdził, że mam grzybice :baffled: powiedział, że to nic poważnego i muszę poczekać do skończenia I trym. wtedy przepisze mi lek, bo teraz może zaszkodzić dzidzi. To czekamy do następnej wizyty. ;)
 
Exotic87 , pierwsze i drugie usg w Anglii robia przez powloki brzuszne, wiec tym sie nie martw, powodzenia..

Mysle , ze powinnas zaufac tutejszym lekarzom, moze maja inne podejscie do leczenia niz w Polsce ale to nie znaczy ze gorsze, mysle ze na pewno nie przepisaliby Ci leku ktory bylby niebezpieczny dla Ciebie czy Twojego dzieciatka. Pare tabletek nie zaszkodzi, co innego gdybys miala je brac miesiacami. Ja jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej opieki. Glowa do gory , wszystko bedzie dobrze i nie denerwuj sie bo to dopiero szkodzi dzidzi. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Exotic, ja też mam taki problem tyle że nie w pochwie ale w tych bardziej zewnętrznych częściach... właściwie to nie wiem czy to grzybica, nie ma żadnej wydzieliny i robi mi się to przeważnie przy lekkiej infekcji pęcherza... kilka dni temu wyłam jak niewiem, nie mogłam siedzieć, kroku zrobić, też się drapałam - a potem było jeszcze gorzej... po każdym sikaniu mycie pod prysznicem i clotrimazol w kremie na to... teraz już lepiej ale całkiem jeszcze nie zeszło... okropieństwo!
 
reklama
No ja też się wczoraj ratowałam Clotrimazolem w kremie, bo w naszej osiedlowej aptece nie mieli nystatyny dopochwowej! Ma być na dzisiaj, więc muszę zaraz wygrzebać się z domu. Ale bez maści wczoraj i dzisiaj to bym nie dała rady! A też mam tak bardziej zewnętrznie niż w środku. No ale jak biorę antybiotyk to jednak zastosuję sobie tą nystatynę, żeby mi się potem gorzej nie zrobiło.
 
Do góry