reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziebienie w ciazy :(

No to ja w tej kwestii infekcji grzybicznej jestem po trzech seriach antybiotyków. Najpierw nystatyna potem pimafucin, znów nystatyna VP, po każdym antybiotyku żel dopochwowy AbOfem. Teraz niby lepiej, bez antybiotyku, ale zrobiłam sobie posiew i czekam na wyniki, żeby wziąć coś co mi pomoże, bo w ciąży niestety ograniczona możliwość wyboru w lekach, nie wszystko można. Teraz mam tylko żel Abiofem, spokojnie można go używać w ciąży, niestety nie jest tani, za opakowanie (7 aplikatorów) zapłaciłam 42zł :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
zwazajac pod uwage to ze jestem w 12tyg ciazy, za chwile zaczynam 3trymestr, nie ogladal mnie zaden lekarz, oprocz akcji w szpitalu w 5tyg bo plamilam i sama pojechalam bo balam sie ze trace dziecko to tak, opieka jest w porzadku... generalnie
uwazaja ze ciaza zaczyna sie od 12tyg, a wszystkie wczesniejsze jak sie nie utrzymaja to nie mialo ich byc, tragedia...
i tak moje wyplakane usg w 6tyg to cud, bo nie robia, a ja zaczelam panikowac(troszke teatralnie), ze moze cos nie tak z moja macica, ze ciaza pozamaciczna itd itd...
ja mam na sprawy intymne od tesciowej tylko jeden zel, ale to na zewnatrz do uzytku, przegladalam swoje inne leki, nie moge nawet nic wyslac :/
 
Kupilam zel dopochwowy bezpieczny w ciazy fem-gel w superdragu i jak zaaplikowalam do srodka to ustalo swedzenie od razu. mam nadzieje ze mi to pomoze a za tydzien juz moge uzywac tego clotrimazolu ;)

Dzieki Kruszki, jakos poradze sobie dzisiaj juz wstalam z lepszym nastawieniem do swiata ;) oby bylo dobrze ;)
 
a mi dokucza okropny trądzik na dekoldzie :( nie wiem jak sie go pozbyć. Miałam wczesniej z nim problem zawsze przed okresem a teraz sie nasilił. Mama kupiła mi jakąś maść którą można stosowac w ciązy ale poparzyłam sobie nia skóre ;/ odstawiłam ją i krostki znów sie pojawiły... ;/

a poza tym dopada mnie powoli jakies choróbsko... na razie grzeje się pod kocykiem i pije herbatke z miodem i cytryną, w poniedziałek wybieram się do lekarza i chyba poproszę o zwolnienie.
 
ja tez obsypana jestem niesety i nic nie stosuje na to jedynie kremow bez dodatku oleji uzywam.

za to moja skora sie sypie jak snieg jest taka sucha nawet na brzuszku kiedy ja codziennie ja tam smaruje oliwkami :( nie wiem dlaczego tak :( tez tak macie?:szok:
 
Ja też jestem sucha jak papier. Tak mniw wszystko swędzi że aż mam rany od drapania na piszczelach a używam balsamu. To chyba przez zimę i hormony...
 
no wiec dziewczyny masakra jakas.. pryszcze jakies mnie oblaza... niedlugo bede wygladala jak biedronka...
a do tego dzis mialam zatwardzenie.. no jakas masakra... co to sie je na zatwardzenie? zeby go uniknac? i czy od zatwardzen sie robia hemoridy? wiem ze od wysilku przy porodzie moga.
 
reklama
Kruszki, najlepsze domowe sposoby to: utrzyj sobie jabłko z marchewką na tarce, ale na tych oczkach na miazgę, śliwki suszone zalej gorącą wodą i wypij jak wszystko ostygnie wodę i zjedz te śliwki, zrób sobie owsiankę (do tego możesz wetrzeć jabłko), można zalać siemię lniane wodą i wypić potem ten "kisiel", nie każdy lubi. pij kefiry, jogurty naturalne. Powinno ustąpić po dwóch dniach takiej dietki. Tzn. jedz normalnie, ale do tego takie dodatki. chyba nic więcej teraz mi nie przychodzi do głowy, ale jak coś jeszcze mi się przypomni to Ci napiszę. Jeszcze na pewno otręby w różnej postaci, na surowo, z mlekiem, jogurtem jak płatki. I dużo błonnika w diecie
 
Do góry