reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie w ostatnich tygodniach ciąży

mysza28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
42
Miasto
Warszawa
Hej.
Dziś od rana jestem totalnie rozbita, a lekki ból gardła teraz zaczął się ból mięśni... Zmierzyłam temperaturę i mam 37 st.
Jestem w 36 tygodniu ciąży.
Powiedzcie mi sprawdzone sposoby na pozbycie się przeziębienia/grypy?
Jestem totalnie załamana bo rozwiązanie już blisko a ja takie atrakcje. Bardzo się martwię jak to wpłynie na dziecko.
Wizyte u ginekologa mam w czwartek ale we wtorek będę atakować czy mogę się pojawić. Ale do tego czasu chyba z nerw się wykończę.
 
reklama
Hej.
Dziś od rana jestem totalnie rozbita, a lekki ból gardła teraz zaczął się ból mięśni... Zmierzyłam temperaturę i mam 37 st.
Jestem w 36 tygodniu ciąży.
Powiedzcie mi sprawdzone sposoby na pozbycie się przeziębienia/grypy?
Jestem totalnie załamana bo rozwiązanie już blisko a ja takie atrakcje. Bardzo się martwię jak to wpłynie na dziecko.
Wizyte u ginekologa mam w czwartek ale we wtorek będę atakować czy mogę się pojawić. Ale do tego czasu chyba z nerw się wykończę.
Ja miałam podobnie 38tc 2 tyg wcześniej mąż chory później teściowa na końcu ja. Był weekend a w czwartek miałam wizytę u gina. Polecam maść viks bynajmniej ja stosowałam, na katar na noc cebula w dzień może być maść majerankowa i apap możesz wziąć i też zatoki płukałam tymi preparatami do płukania zatok. Jak sie później okazało w czwartek byłam u lekarza a w piątek dzień później miałam poród. Dziecku nic się nie stało. A 37 stopni to jest w sumie w miare. A na gardło możesz płukać solą albo dentoseptem zielonym jest ziołowy a tylko gardło płukasz.
 
Ja miałam podobnie 38tc 2 tyg wcześniej mąż chory później teściowa na końcu ja. Był weekend a w czwartek miałam wizytę u gina. Polecam maść viks bynajmniej ja stosowałam, na katar na noc cebula w dzień może być maść majerankowa i apap możesz wziąć i też zatoki płukałam tymi preparatami do płukania zatok. Jak sie później okazało w czwartek byłam u lekarza a w piątek dzień później miałam poród. Dziecku nic się nie stało. A 37 stopni to jest w sumie w miare. A na gardło możesz płukać solą albo dentoseptem zielonym jest ziołowy a tylko gardło płukasz.
Dziękuję za odpowiedź :*
 
Możesz stosować wszystkie metody leczenia oprócz brania ibuprofenu. Na gardło pomaga płukanka z wowy z wodą utlenioną, Tantum Verde. Na ból mieśni Apap lub coś z paracetamolem. Witamina C, miód, sok z malin, syrop z cebuli, czosnek.
 
Dodatkowo warto zrobić też test na koronę tym bardziej jeśli będziesz miała wizytę u ginekologa, a tam same ciężarne.
 
reklama
Ja też przerabiałam choróbsko w końcówce. Rodzinna nic nie dała konkretnego. Zrobiłam miksturę miód cytryna imbir czosnek cebula. Pokrojone w plastry zalane miodem i po kilku H można pić po 1 łyżce co nawet godz i to mnie uratowało. Szybko doszłam do siebie
 
Do góry