reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębieniu stanowcze NIE :)

Bazuka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2010
Postów
48
Miasto
Warszawa, Tarchomin
Za oknem zima pełną gębą :tak: niesie to za sobą niestety przeziębienia. Jak się kurujecie? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Ja od wczorajszego wieczoru raczę się syropem cytrynowo czosnkowym i dziś już odczuwam ogromną poprawę.

Syrop cytrynowo-czosnkowy

3 cytryny
10 ząbków czosnku
3 łyżki miodu
0,5l wody

Wyciskamy sok z cyrtyny, przeciskamy przez praskę czosnek i mieszamy z sokiem z cytryny. Zalewamy wodą (ja używam przegotowanej, moja koleżanka mineralnej ale to chyba bez znaczenia) i odstawiamy na 24h. Po tym czasie przelewamy miksturę przez sitko do butelki i dodajemy miód (dla smaku). Zaleca się wypić kieliszek przed spaniem - ja wczoraj wypiłam cały kubek i dziś rano też - właściwie to same naturalne rzeczy więc chyba nie da się tego przedawkować :)

Polecam i smacznego :tak:
 
reklama
:) fajny wątek ja niedawno dopiero sie kurowałam domowymi sposobami :) Stosowałam :

Inchalacje z szałwi lub mięty (tylko to miałam w domu) musze powiedzieć ze szałwa działała lepiej - takie odniosłam wrażenie :) W misce (nie za dużej) zapażałam 2torebki szałwi brałam recznik na głowe i wdychałam pare na zmiane noskiem a póżniej ustami :) tak przez 10 min. Mi bardzo pomagało na katar i ból gardełka ! POLECAM !!!

Piłam również herbatke z cytryna i miodem - pomagało mi bardzo na suche gardło. Również POLECAM !!!

Zrobiłam również w razie "W" syrop z cebuli na kaszel jednak do nie wypiłam - kaszelek nie przyszedł ! wiec nie wiem jaka ma skuteczność. A robi sie go bardzo prosto : 3cebule ciachamy w paseczki i dajemy do słoika zasypujac cukrem ( tak nawet sporo tego cukru zeby cebulka posciła dużo soku) :)

To tyle :)
 
Ja się od wczoraj kuruję ciepełkiem pod kocykiem, duża ilością herbaty z cytryną i miodem. Zrobiłam też sobie miksturę z cebuli i czosnku:
1 duża cebula
3 ząbki czosnku
pokroić i zalać płynnym miodem, odstawić na parę godzin a potem jak wydzieli się sok popijać na gardło i ogólnie na przeziębienie.
Robię też inhalacje z ruminaku tak jak kahaka
A co do przedawkowania naturalnych składników to czytałam, że należy nie przesadzać z czosnkiem w ciąży, ponoć w dużych ilościach może zadziałac niekorzystnie na zarodek.
 
Tonya nie wiedziałam o tym - w takim razie na dziś zakończę popijanie syropku. Zależy mi żeby szybko stanąć na nogi bo mam w domu jeszcze jedną perełkę rozbrykaną, która niestety sama jeszcze sobie jeść ani pić nie zrobi. Na dodatek mała rozchorowała sie razem ze mną więc nawet nie mogę liczyć, że odpocznę jak pójdzie do przedszkola bo siedzi w domu.

Co do metod to ja sobie teraz planuję zrobić herbatkę z imbirem i cynamonem w zastępstwie dla czosnku i cytryny.

Syrop imbirowy

ok 80g imbiru
2 laski cynamonu (dodajemy w całości)
1-3 goździki (w zależności jak kto lubi - ja daję 2)
1 gałka muszkatołowej (ja ścieram świeżą, jeśli ktoś używa już zmielonej wtedy 1 płaska łyżeczka)
300 ml wody
200 ml miodu (można zastąpić 240 g cukru - co kto woli)

imbir ścieram na drobnej tarce
Wszystkie składniki wkładamy do rondelka i podgrzewamy przez ok 10 minut. Potem syrop zagotować i gotować przez kolejne 15 minut na małym ogniu. Po tym czasie rondelek zdejmujemy z ognia, przykrywamy i odstawiamy na 30-40 minut. Następnie syrop przez sitko przecedzamy do słoiczka i przechowujemy w chłodnym miejscu (np. w lodowce :) ). Można go tak przechowywać przez ok 3 tygodnie.

Jest idealny na mdłości ale i przy przeziębieniu sprawdza się rewelacyjnie. Przy pierwszej ciąży sprawdził się wyśmienicie. Można go dodawać do herbaty. Nadaje się też np do szarlotki na ciepło z lodami, innych deserów lub też można smakować prosto ze słoiczka - jak kto woli. Moja córcia uwielbia go z mlekiem na ciepło. Tak wiec możliwości jest wiele. Robię go już od wielu wielu lat :)
 
Ostatnia edycja:
bazuka nie odstawiaj czosnku całkowicie, bo troche zawsze można. Poza tym, to wyczytałam to wczoraj na jakimś forum i w sumie nie jest to info potwierdzone, ale lepiej uważać bardziej niż za mało.
A w tym przepisie to laski cynamonu też ścierasz na tarce?
 
fajny temacik, przydatny :)
ja popijam herbate z sokiem malinowym lub mleko z miodem :)
syrop z cebuli dobrze mi jest tez znany :) wstretny ale skuteczny :)
ja odpukac narazie bez wiekszych problemow zdrowotnych :D
 
Bardzo fajne te wasze syropki, muszę koniecznie wypróbować bo mnie też niestety dopada jakieś przeziębienie :wściekła/y:,
a w smaku dobre? i czy małemu dziecku myślicie też można podać? bo mój synek odrzuca wszystkie syropy z apteki :-(
 
Bardzo fajne te wasze syropki, muszę koniecznie wypróbować bo mnie też niestety dopada jakieś przeziębienie :wściekła/y:,
a w smaku dobre? i czy małemu dziecku myślicie też można podać? bo mój synek odrzuca wszystkie syropy z apteki :-(

Oli.B ja swojej niuni (ma 3 lata) podaję te swoje handmade syropki i pije bez zarzutów. Tylko ten czosnkowo cytrynowy dla niej dodatkowo dosładzam miodem - sobie daję mniej miodu a jej więcej bo jest troszkę pikantny więc tak dla przełamania smaku :)
 
reklama
ja też z pewnością wypróbuję te domowe sposoby na przeziębienie :) trzeba się jakoś kurować bo od przeziębienia do choroby mały krok :(
 
Do góry