reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębiony Maluch - rady jak mu pomóc

reklama
Nie kończyłam medycyny więc nie znam się na tym na tyle, żeby wyrażać jakieś wywody,ale skoro są lekarze którzy zajmują się badaniem homeopatycznym to chyba całkowicie beznadziejne to nie jest.Znam osobiście lekarke która traktuje to poważnie i naprawde nie jest zadnym znahorem czy naciągaczem. Sama mam sceptyczne podejście do takich kwestii ale pomogło
 
musi byc cos w tej homeopati dobrego bo co rusz slychac o tylu lekach sama jak bylam w ciazy to tylko takimi lekami sie kurowalam a co rusz bylam chora przez to ostra zime.
pytia jesli chodzi o antybiotyk to moze warto posluchac sie lekarza on pewnie wie co jest dobre dla maluszka i czegos zlego by nie dal pewnie to jakis slaby antybiotyk.
 
w homeopatii dobra jest wiara w jej skutecznośc ;)u nas mąż przywlókł z pracy jakiegoś wirusa, ja się wybroniłam, ale Maks po 3 dniach churchlania męża dostał kataruwczoraj oczy załzawione i ciekło z nosa - co ciekawe miał ogromny apetyt i był bardzo wesolutki (???)dałam mu soku wyciśniętego (własnoręcznie) z winogron, na noc panadol, do nosa nasivin i dziś było 100% poprawy, choć nosek lekko zatkany, ale z oczu już zdrowo wyglądał
 
my przy antybiotyku zawzze bierzemy lakcid.

ja za późno podałam antybiotyk - pewnie mogłabym i sobie idzieciom wiele bólu zaoszczędzić.
boję się antybiotyku - ale czasami przeskoczyć się nie da :(
 
Inkaa - podaję oczywiście lakcid razem z antybiotykiem.
Zuzia - myślałam, czy nie wstrzymać się z antybiotykiem, ale bałam się wziąć na siebie taką odpowiedzialność (bo gdyby np. rozwinęło się zapalenie oskrzeli to bym sobie nie darowała).
Co do homeopatii - nie traktuję tego "ideologicznie", raczej jak każde inne lekarstwo.
Co do wiary w skuteczność leczenia - to u dorosłych może mieć znaczenie, ale u niemowlaka to chyba nie :-D
 
Kasia lec do tego lekarza. Ja wczoraj poszlam i dobrze zrobilam. Lekarz przepisal syropki. Udalo nam sie ominac antybiotyk bo jak twierdzi ze to początek choróbstwa. ufff

Poszłam we wtorek do lekarza Maja dostała antybiotyk Sumamed. Właściwie to już było wszystko ok. ale Pani doktor stwierdziła że gardło jest czerwone. W środe rano podałam jej antybiotyk a wieczorem dostała okropny katar i kaszel a z czwartku na piątek biegunkę. Jest super. Odstawie antybiotyk ale co dalej bo do tego lekarza to ja już nie pójdę.
 
Ah Ci lekarze. Od razu w dziecko antybiotyk ładują. My bylismy jeszcze raz wczoraj i okazalo sie ze to trzydniówka, bo Kubus wysypki dostal. Sam lekarz powiedzial ze dobrze ze go niepodkusilo dac antybiotyku
 
Kasia, nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby na własną rękę odstawiać antybiotyk. Z tego co się orientuję, to przerwanie raz zaczętej kuracji antybiotykowej może przynieść więcej szkody niż pożytku. No chyba, że dziecko uczulone na dany lek.
 
reklama
No i dopadło nas od wczoraj wieczora Kamil ma gorączkę tzn. najpierw stan podgorączkowy w nocy dostał drgawek i T pojechał do apteki po nurofen po dawce mu przeszło bo temperatura spadła. Dziś miał około 37.5 no ale teraz 38.4 :( Nie chce pić nurofenu najnormalniej żyga:( i nie chce pić :( help!!
 
Do góry