reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębiony Maluch - rady jak mu pomóc

Ja jakoś wierzyłam, że moja dziewczynka będzie wiecznie zdrowa.. i na wszelki wypadek nawet nie wchodziłam na ten wątek żeby losu nie kusić :) no i dalej jest zdrowa (chyba) ale jej dzisiaj całą noc coś charczało przy oddychaniu :( nie wiem czy to w gardle czy w nosku..i mam pytanie jak usunąć dziecku z noska zaschnięty katarek??? bo może to jej tak charczy?? żadne patyczki ani gruszka nie wchodzą w grę, bo ona jest tak wściekła, że boję się żeby jej dodatkowej dziurki w tym nosku nie zrobić. jakieś kropelki??? wiem że zawracam głowę z takimi błahymi przypadłościami...
 
reklama
kasianka mój Mateusz tez miał w tamtym tygodniu katar, nienawidził gruszki i dziewczyny polecały mi fridę - aspirator do nosa. Uważam że jest rewelacyjny, u nas bardzo się sprawdził. Najpierw zakraplałam mu do nosa sól fizjologiczną lub sterimar i za chwilę odciagałam fridą. Nie wiem czy Iga go polubi (Mateuszowi się spodobał:-) ) ale krzywdy na pewno jej tym nie zrobisz.
 
Emilce sie nie spodobal bo uceikala glowka jak sie dało ale pomagał rzeczywiscie kuzki szly blyskawicznie gruszka sie chowa :tak:
 
my wlasnier wrocilismy od lekarza zapchany nosek meczy malucha juz od wczoraj i paskudny kaszel na szczescie(w nieszczesciu) to tylko katar wiec atekortin do noska masc i syropek eurespal tylko dostal juz sie balam ze oskrzelka bo ten kaszel jest nie ladny ale okazalo sie ze nie:-( straszna jest pogoda tak latwo teraz o jakies chorobsko trzeba uwazac tylko jak. Raz cieplo raz goraco nawet nie wiadomo jak takiego maluszka ubrac.
 
My też dziś byliśmy u lekarza, niestety nie obyło się bez antybiotyku. Kamil ma b. czerwone gardło, w nocy gorączka się nasiliła - 39 stopni. Kamil spał tylko na rękach :(. Teraz juz lepiej antybiotyk co 12 godzin do tego lakcid, paracetamol w czopkach na zmianę z nurofenem. Niestety nie jest to 3 dniówka kupa jaka była taka jest. tzn twarda :no:
 
Aaa no i dzięki z tą fridą :-) dobrze mi się kojarzy sama nazwa więc spróbuję- może i Idze się dobrze skojarzy.

MAmy i wszystkie chore dzieciaczki- trzymajcie się cieplutko..
 
Krzymul też był przeziębiony swego czasu - przeszło samo, glutki odciągałam Fridą - mały tego nie lubi; teraz jest zachrypnięty, ale lekarz nie stwierdził nic groxnego;
no i zrobiły mu się zajazdy - myslę o tym aby kupić mu Cebion multi bo tam są witaminy z gr.B - czy któraś z was daję maluchowi te witaminy?
 
Ja podaje Cebion multi i vigantol. Pediatra zmieniłam mi na multi między innymi dlatego ,że Kubie wolno zarasta ciemionczko. Teraz dostaje cały zestaw witamin. Cebion multi podaje 5 kropli a vigantolu 2 wcześniej dostawał zwykły cebion.
 
reklama
Selinka dostala dzisiaj goraczke 39 stopni, ale caly dzien byla grzeczna ladnie jadla i spala. Miala raraco glowke i zmierzyla temperature , od razu podalam paracetamol i do lekarza. Lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok i moze to zabki ktorych jeszcze nie widac. Po ok 2 godz tem spadla do 38 stopni. Martwie sie strasznie :sick: czy ktoras mam tez tak miala ze swoja pociecha?

kasianka ja chcialam sobie wykonac cala serie podstawowych szczepien i lekarz mi powiedzial ze przy karmieniu bez problemu mozna, wiec chyba na grype tez ? ale tego dokladnie nie wiem

Ja przy katarku zakrapialam Selince nosek sola fizjologiczna i kladlam na brzuszku , czasem kuzki same wychodzily a czasami musialam tylko podstawic lekko odciagacz do katarku i wszystko ladnie wychodzilo:happy:
 
Do góry