reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziernosc karkowa, bardzo prosze o pomoc

Postaraj się nie denerwować póki nie zrobisz tych specjalistycznych badań, a tam moze być wsio OK. Bądz dobrej myśli to zawsze pomaga ...... pamiętaj, że Twoje nerwy odbijają się też na kruszynie pod sercem :) będziemy trzymały kciukasy do białego palca aż odpadnie a Ty daj znać koniecznie jaka diagnoza będzie po badaniach :) Pamietaj też, że sprzęt a sprzęt to nie to samo co lekarz a lekarz ..... i jedno i drugie może dawać mylne informacje :)
 
reklama
Jeśli masz dużo wolnego czasu polecam Ci teksty Bruno Ferrero - czy w wersji papierowej czy gdzieś w necie poszukaj - bardzo podnoszą na duchu w każdej sytuacji :) A jest ich mnóstwo -starczy Ci na cały wolny czas ;) Pozdrawiam :)
 
Dzieki! tez gdzies to juz czytalam, sa bardzo podzielone opinie co do tej normy, wiec wstrzymam sie do jutra do jakich kolwiek wnioskow. Ja mam wlasnie wszystko podane w cm
 
kasiula1412 nigdy o nim nie slyszalam ale obiecuje za powesze za tym! dzieki sliczne!

NeSSi wlasnie wiem, juz troszke sie uspokoilam, bede cierpliwie czekac :tak:
 
Nie jest dobrze:no: wlasnie wrocilam z badania i tym razem NT jest 3,3 mm. Tylko czegos w tym wszystkim nie rozumiem, pobrali mi krew na biochemie a potem pani dr. powiedziala , ze w poniedzialek mam przyjsc na amniopunkcje( i mam przygotowac 1,500zl), ale dlaczego nie mozemy najpierw poczekac na wyniki z krwi? Po co w takim razie wogole mi krew pobierala skoro na wyniki trzeba czekac tydzien a juz za 3 dni amniopunkcja? Jestem w kropce, niewiem co teraz, zadzwonie dzis do swojej prowadzacej i sie poradze. Dziwne to wszystko:-(
 
Zapomnialam dodac , ze dr. powiedziala mi ze mam zagrozenie na ZD jak 40letnia kobieta w ciazy (mam 21) a na wynikach pisze cos takiego :
Ryzyko podstawowe trisomii 1:1095
a w moim przypadku spada do1:72 :-(
 
Angel, strasznie mi przykro, ale nie denerwuj się na zapas.
Amniopunkcja jest jedynym badaniem, które w 100% rozstrzyga, czy coś jest nie tak, czy wszystko w porządku (wiele kobiet decyduje się na jej wykonanie, żeby nie zamartwiać się do końca ciąży). A czemu tak strasznie dużo ma kosztować? Nie zrobią Ci jej na NFZ?
Pamiętaj, że 1:72 to tylko 1:72, a nie np. 1:2. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, napisz co powiedziała Twoja lekarka prowadząca, dobrze? Może uzna, że lekarka badająca Cię dziś trochę przesadziła ze straszeniem Ciebie (czasem lekarze wolą bardziej postraszyć niż niedoinformować, sama miałam taką lekarkę w drugiej ciąży).
Cieplutko pozdrawiam i trzymam za Was kciuki kochana!!!
 
Ostatnia edycja:
Zapomnialam dodac , ze dr. powiedziala mi ze mam zagrozenie na ZD jak 40letnia kobieta w ciazy (mam 21) a na wynikach pisze cos takiego :
Ryzyko podstawowe trisomii 1:1095
a w moim przypadku spada do1:72 :-(
U mnie wystąpiła "sporadyczna aberracja chromosomalna"...
Ale tak na serio - jak mało kto na tym forum mam prawo żeby powiedzieć i mówię Ci - nie taki straszny ZD jak go malują ;) Może się okazać, że Twoje obawy nie sprawdzą się, gdyby jednak się okazało, że Twoje dzieciątko jest tak wyjątkowe jak moje, nie bój się tylko szukaj mamuś, które przeżyły to samo - zobaczysz cuda :) Ja przy drugiej ciąży już nie obawiałam sie ZD, bo wiedziałam co to takiego - najbardziej przeraża nas coś, czego nie znamy :) Nawet wykłóciłam się z lekarką, że żadnej amniopunkcji robić nie będę, bo jej wynik nie ma dla mnie znaczenia, a mogę niepotrzebnie uszkodzić dzidziusia... Ale moja historia jest baaardzo długa, nie ma sensu zamęczać niezainteresowanych ;)
Jak masz ochotę to pisz :)
 
reklama
kasiula1412 jak to? ja jestem bardzo zainteresowana, kazda Wasza wypowiedz daje mi wiecej nadziei, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz i bardzo chetnie poczytam o wiele wiecej! Nie tyle sie boje ZD co jestem tym bardziej zaskoczona, bo nigdy nie sadzilam , ze mnie to spotka

NeSSi ja mam to samo wrazenie, bylam dzis jeszcze u jednej dr. ale tylko rozmawialismy , juz bez USG.Poprostu chcialam uslyszec wiecej fachowej opinii, bardzo tego teraz potrzebuje. Powiedziala mi ze NT nie powinno juz sie brac pod uwage po 12 tygodniu, a ja mialam juz 13 i pol jak mialam robione badania.

I co teraz?:-(
 
Do góry