reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przezierność karkowa, zły test pappa

Rosi97

Aktywna w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2022
Postów
79
Witam.
Mam 24 lata, obecnie jestem w ciąży w 14tyg+3dni. Na usg prenatalnym byłam w 13tyg+5dni i wyszła mi przezierność karkowa NT = 3,3 mm. Żadnych innych nie prawidłowości nie ma, kość nosowa obecna. CRL - 76 mm. Niestety test PAPP-A wyszedł tragicznie.. beta hcg - 11,34 mom, papp-a - 1,33 mom. Ryzyko trisomii 21 ocenione na bardzo wysokie 1:4!! Czy któraś z Was miała podobnie i jednak urodziła zdrowe dzieciątko? Obecnie czekam na wyniki NIFTY ale niestety jest to długi czas oczekiwania, a ja jestem mega załamana tym ryzykiem..
 
reklama
Kochana, przed Tobą trudny czas, bardzo Ci współczuję. Czy planujesz amniopunkcję? Faktycznie PAPPA nieładna i ryzyko duże, ale podwyższone NT to często wina np. stanu zapalnego czy infekcji u matki.
Jak wpiszesz w google "forum ginekologiczne przezierność karkowa" to wyskoczy Ci forum, na którym są dziewczyny w Twojej sytuacji. Zapraszam Cię, mamy tam wspaniałą i mądrą grupę wsparcia. Nie musisz przechodzić tego sama. Ściskam Cię mocno. Pamiętaj, to ryzyko to nie diagnoza tylko wskazanie do dalszej diagnostyki.
 
Witam.
Mam 24 lata, obecnie jestem w ciąży w 14tyg+3dni. Na usg prenatalnym byłam w 13tyg+5dni i wyszła mi przezierność karkowa NT = 3,3 mm. Żadnych innych nie prawidłowości nie ma, kość nosowa obecna. CRL - 76 mm. Niestety test PAPP-A wyszedł tragicznie.. beta hcg - 11,34 mom, papp-a - 1,33 mom. Ryzyko trisomii 21 ocenione na bardzo wysokie 1:4!! Czy któraś z Was miała podobnie i jednak urodziła zdrowe dzieciątko? Obecnie czekam na wyniki NIFTY ale niestety jest to długi czas oczekiwania, a ja jestem mega załamana tym ryzykiem..
Kochana dostałaś wyniki nifty?
Jestem z Toba calym sercem, u mnie hcg 6.49 mom pappa 0.57 mom z usg wszystko w normie ale i tak ryzyko 1:67 i skierowanie na test sanco, rowniez czekam na wynik
28 lat :(

Nie jesteś sama, bądź spokojna dla maluszka ❤️
 
Kochana dostałaś wyniki nifty?
Jestem z Toba calym sercem, u mnie hcg 6.49 mom pappa 0.57 mom z usg wszystko w normie ale i tak ryzyko 1:67 i skierowanie na test sanco, rowniez czekam na wynik
28 lat :(

Nie jesteś sama, bądź spokojna dla maluszka ❤️
Nie wysłali Cię na amniopunkcję?
 
Kochana dostałaś wyniki nifty?
Jestem z Toba calym sercem, u mnie hcg 6.49 mom pappa 0.57 mom z usg wszystko w normie ale i tak ryzyko 1:67 i skierowanie na test sanco, rowniez czekam na wynik
28 lat :(

Nie jesteś sama, bądź spokojna dla maluszka ❤️
Tak, otrzymałam wyniki w środę. Będziemy mieć zdrową dziewczynkę! Od razu po wynikach miałam jeszcze kontrole u lekarza prowadzącego i stwierdził że mam być spokojna bo maleństwo rozwija się bardzo prawidłowo, serduszko tez ładnie pracuje. Także kochana trzymam kciuki żeby u Ciebie również było wszystko dobrze z maleństwem! ❤️ Mój lekarz mówi ze te wysokie parametry najczęściej wychodzą jeżeli były infekcje lub jak się bierze leki w trakcie ciąży
 
Tak, otrzymałam wyniki w środę. Będziemy mieć zdrową dziewczynkę! Od razu po wynikach miałam jeszcze kontrole u lekarza prowadzącego i stwierdził że mam być spokojna bo maleństwo rozwija się bardzo prawidłowo, serduszko tez ładnie pracuje. Także kochana trzymam kciuki żeby u Ciebie również było wszystko dobrze z maleństwem! ❤️ Mój lekarz mówi ze te wysokie parametry najczęściej wychodzą jeżeli były infekcje lub jak się bierze leki w trakcie ciąży
Tak się cieszę!!!! <3 to teraz relaks i odpoczynek po stresie :*
Modlę się aby i u nas było w porządku :) faktycznie miałam zapalenie oskrzeli i niestety było na tyle silne że musiałam brak leki, nie tak dawno...
 
Nie, lekarz robiący USG powiedział ze z tak dobrymi wynikami z usg w zyciu by mnie na amnio nie skierował bez testów sanco albo nifty
No zobacz, co lekarz to inaczej. Ja miałam Beta 5,3913 MoM, PAPP-A 0,3897 MoM i idealne usg, ryzyko ZD 1:17. Miałam amniopunkcję, wynik prawidłowy. Trzech lekarzy poleciło amnio, wg nich każde ryzyko poniżej 100 kwalifikuje się do badania. Sanco i nifty w mojej sytuacji odradzili.
Trzymam kciuki za Twoje wyniki, musi być dobrze. Dawaj znać i trzymaj się dzielnie :)
 
reklama
Cudowna wiadomość! Pappa to bardzo wazne badanie, z mojej jeden lekarz nie wyczytał absolutnie niczego negatywnego, drugi dopatrzył się wapniejącego łożyska. Nić poważnego jeśli przyjmuje się jeden acard dziennie, w przeciwnym razie może się skończyć przedwczesnym porodem. Także bądźcie czujne dziewczyny, znam taką nierozpoznana sytuację i dziecko urodizło się w 28 tygodniu :(
 
Do góry