reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przezierność karkowa, zły test pappa

reklama
Obecnie jestem w 3 ciąży,zrobilam USG prenatalne super wszytsko,a tu przyszła papa i jakby człowiek cegła dostał wyniki trisomi 21 1:121(inny lekarz wyliczył mi jeszcze gorzej,1:74,a USG też super).W poprzednich ciążach wyniki były ok.Biore duphaston,no ale w 2ciazy też brałam.Po 2ciazy dostałam cukrzycy na insulinie,a wcześniej miałam ciążowe.Zastanawiam się czy insulina mogła wpłynąć na wyniki papy.Zalecono mi aminopunkcje lub testy nifty pro.
 
Obecnie jestem w 3 ciąży,zrobilam USG prenatalne super wszytsko,a tu przyszła papa i jakby człowiek cegła dostał wyniki trisomi 21 1:121(inny lekarz wyliczył mi jeszcze gorzej,1:74,a USG też super).W poprzednich ciążach wyniki były ok.Biore duphaston,no ale w 2ciazy też brałam.Po 2ciazy dostałam cukrzycy na insulinie,a wcześniej miałam ciążowe.Zastanawiam się czy insulina mogła wpłynąć na wyniki papy.Zalecono mi aminopunkcje lub testy nifty pro.
Mi wiek mozno zwiększył ryzyko. Po 35 roku tak jest.
 
Mi wiek mozno zwiększył ryzyko. Po 35 roku tak jest.
W szpitalu powiedzieli mi ,że to wiek a lekarz poza szpitalem ze wynik bo beta dwa razy jak PAP czy jakoś tak...zbadał ,powiedział że super USG ,że nigdy się nie pomylił ale zaleca test nifty pro bo system mu wyliczył z wyników papy 1:74.Jutro robię ten test.
 
W szpitalu powiedzieli mi ,że to wiek a lekarz poza szpitalem ze wynik bo beta dwa razy jak PAP czy jakoś tak...zbadał ,powiedział że super USG ,że nigdy się nie pomylił ale zaleca test nifty pro bo system mu wyliczył z wyników papy 1:74.Jutro robię ten test.
 
Taki był wynik
 

Załączniki

  • IMG_20220622_173316_01~3.jpg
    IMG_20220622_173316_01~3.jpg
    1 007,2 KB · Wyświetleń: 462
reklama
Ja miałam ryzyko podstawowe 1:211 (z racji wieku 35+), skorygowane 1:169, w USG wszystko super, zawyżył wynik wolnej bety. Robiłam nifty pro, wszystkie wyniki na bardzo niskie ryzyko. USG 2 i 3 trymestru super, obecnie 31tc. Jedynie co mam to szalejące cukry na czczo i dużą dawkę insuliny jeśli chodzi o problemy w ciąży.
Polecam zrobienie dla spokoju teraz nifty pro, ja robiłam przez stronkę testdna.pl, przyjechała do mnie do domu pielęgniarka na pobranie, wynik był po 4 dniach.
 
Do góry