reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przezierność karkowa, zły test pappa

Witajcie,

Czytam Wasze posty i staram się nie tracić nadziei. To moja pierwsza ciąża, do tego z in vitro. W 6tyg ciąży myślałam,że poroniłam,ale okazało się, że maluszek to prawdziwy wojownik i bije serduszko. Ciąża rozwija się w sposób prawidłowy,nt 1,8 ( początek 13 tygodnia ciąży),kość nosową obecną, wg lekarza usg bez powodów do niepokoju. Mam 30lat, przyjmuje od roku przeróżne leki że względu na przygotowanie do in vitro. Obecnie przyjmuje luteinę 200mg + duphaston i acard... wynik pappa trisomia 21 1:42. Siedzimy jak na szpilkach,test nifty robiłam w piątek, 3 dni temu. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona...
 
reklama
Witajcie,

Czytam Wasze posty i staram się nie tracić nadziei. To moja pierwsza ciąża, do tego z in vitro. W 6tyg ciąży myślałam,że poroniłam,ale okazało się, że maluszek to prawdziwy wojownik i bije serduszko. Ciąża rozwija się w sposób prawidłowy,nt 1,8 ( początek 13 tygodnia ciąży),kość nosową obecną, wg lekarza usg bez powodów do niepokoju. Mam 30lat, przyjmuje od roku przeróżne leki że względu na przygotowanie do in vitro. Obecnie przyjmuje luteinę 200mg + duphaston i acard... wynik pappa trisomia 21 1:42. Siedzimy jak na szpilkach,test nifty robiłam w piątek, 3 dni temu. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona...
Rozumiem co czujesz. Prawidłowe USG daje nadzieję, że wszystko jest ok. Pamiętaj, że in vitro ma ogromny wpływ na pappę. Plus leki, które przyjmujesz też lubią namieszać. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok i na pewno tak będzie :) Wysyłam moc uścisków i dobrych myśli, u mnie ryzyko T21 1:17, amniopunkcja prawidłowa :) Po weekendzie na pewno uzyskasz dobre wiadomości :)
 
Rozumiem co czujesz. Prawidłowe USG daje nadzieję, że wszystko jest ok. Pamiętaj, że in vitro ma ogromny wpływ na pappę. Plus leki, które przyjmujesz też lubią namieszać. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok i na pewno tak będzie :) Wysyłam moc uścisków i dobrych myśli, u mnie ryzyko T21 1:17, amniopunkcja prawidłowa :) Po weekendzie na pewno uzyskasz dobre wiadomości :)
Bardzo dziękuję za słowa otuchy 🙂 oby było tak jak piszesz i żeby nasz mały cud okazał się zdrowy. Bardzo długo się staraliśmy, więc co by się teraz nie działo,oddalibyśmy wszystko,aby dziecko było zdrowe. Ściskam i życzę Ci Wam wszystkiego dobrego 😊
 
Rozumiem co czujesz. Prawidłowe USG daje nadzieję, że wszystko jest ok. Pamiętaj, że in vitro ma ogromny wpływ na pappę. Plus leki, które przyjmujesz też lubią namieszać. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok i na pewno tak będzie :) Wysyłam moc uścisków i dobrych myśli, u mnie ryzyko T21 1:17, amniopunkcja prawidłowa :) Po weekendzie na pewno uzyskasz dobre wiadomości :)
Odświeżę temat: dlaczego on vitro ma wpływ na pappe? :)
 
Dziewczyny pomocy 😥
Badanie prenatalne miałam robione dokładnie tydzień temu 11+6 dni
,przeziarnitość karkowa 2,8 ,kość nosowa obecna.


Bhcg 52.92 IU/I Roche odpowiada 1.939 MoM

PaPP-A 0.790 IU/I Roche odpowiada 0.588 MoM

Trisomia 21 1:6 skorygowane

Martwię i stresuje się 😥 czy któraś z Was miała podobnie i urodziła zdrowe dziecko ?

W dniu dzisiejszym zrobiłam badania Nifty pro ,ale czas oczekiwania i stresu mnie załamuje :-(
 
Dziewczyny pomocy 😥
Badanie prenatalne miałam robione dokładnie tydzień temu 11+6 dni
,przeziarnitość karkowa 2,8 ,kość nosowa obecna.


Bhcg 52.92 IU/I Roche odpowiada 1.939 MoM

PaPP-A 0.790 IU/I Roche odpowiada 0.588 MoM

Trisomia 21 1:6 skorygowane

Martwię i stresuje się 😥 czy któraś z Was miała podobnie i urodziła zdrowe dziecko ?

W dniu dzisiejszym zrobiłam badania Nifty pro ,ale czas oczekiwania i stresu mnie załamuje :-(
No jak wyszedł.test?
 
M
Dziewczyny pomocy 😥
Badanie prenatalne miałam robione dokładnie tydzień temu 11+6 dni
,przeziarnitość karkowa 2,8 ,kość nosowa obecna.


Bhcg 52.92 IU/I Roche odpowiada 1.939 MoM

PaPP-A 0.790 IU/I Roche odpowiada 0.588 MoM

Trisomia 21 1:6 skorygowane

Martwię i stresuje się 😥 czy któraś z Was miała podobnie i urodziła zdrowe dziecko ?

W dniu dzisiejszym zrobiłam badania Nifty pro ,ale czas oczekiwania i stresu mnie załamuje :-(
Mi niifty wyszlo ok,że niskie ryzyko na 99%.Urodzinami w grudniu, coreczka zdrowa.Rozmawialam z jedną dziewczyna w szpitalu ,miała papą 1:6 czy 1.Urodziła zdrowa córkę.
 
Witam.
Mam 24 lata, obecnie jestem w ciąży w 14tyg+3dni. Na usg prenatalnym byłam w 13tyg+5dni i wyszła mi przezierność karkowa NT = 3,3 mm. Żadnych innych nie prawidłowości nie ma, kość nosowa obecna. CRL - 76 mm. Niestety test PAPP-A wyszedł tragicznie.. beta hcg - 11,34 mom, papp-a - 1,33 mom. Ryzyko trisomii 21 ocenione na bardzo wysokie 1:4!! Czy któraś z Was miała podobnie i jednak urodziła zdrowe dzieciątko? Obecnie czekam na wyniki NIFTY ale niestety jest to długi czas oczekiwania, a ja jestem mega załamana tym ryzykiem..
 
reklama
reklama
Do góry