reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przezierność karkowa

ladyinred66

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Październik 2023
Postów
31
Hej,
Mam pytanie. Byłam dziś u ginekologa i wyszło, że mam na granicach dolnej normy przezierność karkową - 1,2 mm. Pan doktor zalecił powtórzenie badania za dwa tygodnie. O czym to może świadczyć? Wspominał coś o wadach genetycznych, jednakże w różnych artykułach piszą o tym jak ta norma jest podwyższona. Dodam, że jestem w 11 tyg. 2 dzień.
 
reklama
Hej,
Mam pytanie. Byłam dziś u ginekologa i wyszło, że mam na granicach dolnej normy przezierność karkową - 1,2 mm. Pan doktor zalecił powtórzenie badania za dwa tygodnie. O czym to może świadczyć? Wspominał coś o wadach genetycznych, jednakże w różnych artykułach piszą o tym jak ta norma jest podwyższona. Dodam, że jestem w 11 tyg. 2 dzień.
a lekarz nie dał Ci wyliczonych ryzyk?
 
Być może, po prostu zastanawiałam się co ewentualnie oznacz obniżony poziom. Bo wszędzie piszą o podwyższonym.
 
Może było mu trudno mierzyć, dziecko jest jeszcze malutkie. To on ma (?) certyfikat,.doświadczenie i oprogramowanie a ja się na tym nie znam, ale jak googlam wykresy NT vs CRL i NT vs wiek ciąży, to nie widzę, żeby 1,2 w Twoim przypadku było jakimś dołem. Osobiście bym była spokojna (mam nadzieję, że nie zapłacisz dodatkowo)
 
Dziękuję, za słowo otuchy. Nie, nie zapłacę to bardzo porządny lekarza. Po prostu mnie to zastanawiało chyba z czystej ciekawości. Będę spokojna 😄
 
reklama
Hej,
Mam pytanie. Byłam dziś u ginekologa i wyszło, że mam na granicach dolnej normy przezierność karkową - 1,2 mm. Pan doktor zalecił powtórzenie badania za dwa tygodnie. O czym to może świadczyć? Wspominał coś o wadach genetycznych, jednakże w różnych artykułach piszą o tym jak ta norma jest podwyższona. Dodam, że jestem w 11 tyg. 2 dzień.
Hej, również byłam wczoraj u ginekologa. Jestem w 13 tyg +3 dni według USG i przezierność karkowa wynosi 1,6mm.
 

Podobne tematy

Do góry