reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przezierność karkowa

Elenna już od ok 6 tyg ciąży nie biorę Metypredu. aale nie jest z moim jelitem najlepiej i za dwa tyg jak nie bedzie poprawy dostanę znowu steryd.

Niestety dostałam dziś wyniki testu PAPP no i jest źle. Przepłakałam całą droge do domu z mężem. Ryzyko ZD 1:13....
Skierowanie do poradni genetycznej i na amnipunkcje.
 
reklama
Enej słyszałam że lepszy steryd niż nawrót choroby u ciężarnej.
To jest tylko statystyka, a Twoja dzidzia może być zupełnie zdrowa. Wiadomo,że każda matka się martwi o swoje dziecko i jego zdrowie,ale stresując się jego zdrowia nie poprawisz. Jeśli czujesz potrzebę to zrób te wszystkie badania. Może uda się ze rozwiać obawy, a może pozwoli przygotować na nieoczekiwane.
 
Ostatnia edycja:
Enej w pierwszej ciąży miałam podobną przezierność i test wykazał duże zagrożenie ZD. Zrobiłam szczegółowe USG u specjalisty, byłam w poradni, nie zdecydowałam się na amniopunkcję, mam zdrowego synka.
Tak jak pisał ktoś wcześniej to wyższa przezierność może oznaczać wadę serca, u mnie w 21 tygodniu podczas kolejnego szczegółowego USG było obecnych dwóch lekarzy by na 100% niczego nie przegapić. Tutaj masz wątek mam z podobnym problemem, zerknij https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...obic-czy-nie-16437/index272.html#post11590235.
Zetknęłam się kiedyś z sugestią, że choroba tarczycy (zwłaszcza problemy z niedoczynnością) mogą mieć wpływ na przezierność a przez to na ten test. Nie wiem na ile to prawda, ale podrzucam Ci. Sama mam niedoczynność, w drugiej ciąży przezierność była na granicy normy, więc może coś w tym jest.
 
Hej dziewczyny.Ja niestety tez sie dowiedziałam 2 dni temu ze przezierność u mojego dziecka wynosi 2,8mm. Badanie bylo wykonane w ok 10tyg 2-5 dniu. Zostałam skierowana za 2 tyg na badanie jeszcze usg genetyczne i testy Pappa, ponieważ jak stwierdził lekarz w 10 tyg sie nie wykonuje takich badań. No ale jak by nie patrzeć to wyszło poszerzone. Tak się boję.Czuje ,że czeka mnie amniopunkcja na którą się zdecyduje. Nerwy i płacz od 2 dni.....masakra...
 
reklama
u mnie wyszło 2,9 i wszystko ok z serduszkiem ale jednak coś jest nie tak z jelitem i jest stwierdzone echogenne jelito... któraś może miała taką diagnozę?
 
Do góry