reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przodujace lozysko

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Dziewczyny wczoraj na usg polowkowym dowiedzialam się ze mam lozysko przodujace brzeznie. Zmartwilo mnie glownie na koniecznosc oszczedzania a mam juz 11 miesiecznego synka wiec plackiem sie nie mam jak polozyc. Czy ktoras miala takie lozysko i spokojnie dotrwala do końca i urodzila w terminie?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Hej nie wiem czy ktoś tu jeszcze zaglada ale mam problem .... jestem w 16tyg+2dni ciąża z in vitro pi czterech latach starań ... jestem przewrażliwiona to napewno ale miałam mocne ciemne plamienie jakoś koło 12tyg pojechałam na cito do mojego lekarza on zrobił mi usg przez powłokę brzucha i powoedzial ze łożysko jest nisko i na przedniej ścianie i ze mam uważać na siebie itd i jego kluczowym zdaniem to ze mam nie powozlic innym lekarzom na usg dopochwowe i usg palcami bo to może być moje ostatnie usg ..... od tamten pory byłam u woch innych lekarzy którzy mi tłumaczyli ze mój lekarz mówi głupoty ze w inny sposób nie zbadają mnie //// noe wiem co mam robić ..... czy zgodzić się na takie badanie ..... macie badanaA za każdym razem...
Ja mialam rowniez w polowie ciazy lozysko brzeznie przodujace i zalecenia lezenia i wstawania tylko w razie koniecznosci- wiadomo. Sama mam jeszcze jedno dziecko, ale corka miala 2.5 roku i dzielnie mi towarzyszyla bawiac sie przy mnie. Urodzilam w 38 tygodniu. Powodzenia :)
 
Wlasnie a maly probuje co chwila wstawac i caly czas trzeba go pilnowac. Niewiem jak to bedzie? A tobie lozysko się przesunelo do gory czy się pogarszalo?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny wczoraj na usg polowkowym dowiedzialam się ze mam lozysko przodujace brzeznie. Zmartwilo mnie glownie na koniecznosc oszczedzania a mam juz 11 miesiecznego synka wiec plackiem sie nie mam jak polozyc. Czy ktoras miala takie lozysko i spokojnie dotrwala do końca i urodzila w terminie?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
Miałam i mam - zaczyna się obecnie rozciągać i odblokowuje ujście szyjki.Spokojnie to, że jest - nie znaczy, że zostanie. W miarę możliwości odpoczywaj, zażywaj leki (duphaston). Łożysko przodujące może się nawet rozciągnąć po 30 tc - ponieważ nigdy się nie podnosi! ...podnosić to może sztangista ciężary :) A łożysko się rozciąga :)
 
Nessi tym co napisze nie neguje Twojego zdania, a napisze jedynie to co ja uslyszalam od lekarzy, bo kiedy sie dowiedzialam o lozysku lezalam akurat w szpitalu, wiec zasiegalam opinii kilku lekarzy. Nie mniej wyksztalcenia medycznego nie mam i upierac sie przy swojej opini nie bede. Otoz ja uslyszalam, ze mam lezec, bo na tym etapie lozysko ma jeszcze zdolnosc MIGROWANIA (dokladnie tego okreslenia wsztscy lekarze uzywali w kontekscie mojego brzeznie przodujacego lozyska) :) no i u mnie faktycznie zaczelo migrowac w gore :) pozdrawiam i tego samego Wam zycze :)
 
No nic ja sobie tak organizuje aby malego nie nosic. Kupilam krzeselko do karmienia takie na podloge, przewijam na podlodze na koldrze i wyciagam z lozeczka przez dziure. Troche zal ze nie moge go na ręce wziasc i podniesc ale trudno.

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem co czujesz, bo ja tez sie bardzo obwinialam, ze zabralam corce w 100% mame na prawie 9 miesiecy, bo musialam cala ciaze lezec nie tylko przez lozysko, ale rowniez przez skurcze. Ale uswiadomilam sobie, ze robie dla niej cos najlepszego na swiecie- daje jej rodzenstwo. I Ty tez o tym pamietaj ;) bedzie dobrze, a juz tyle za Toba :) wszystkiego dobrego :)
 
reklama
Wiem co czujesz, bo ja tez sie bardzo obwinialam, ze zabralam corce w 100% mame na prawie 9 miesiecy, bo musialam cala ciaze lezec nie tylko przez lozysko, ale rowniez przez skurcze. Ale uswiadomilam sobie, ze robie dla niej cos najlepszego na swiecie- daje jej rodzenstwo. I Ty tez o tym pamietaj ;) bedzie dobrze, a juz tyle za Toba :) wszystkiego dobrego :)

dzięki za dobre słowa, teraz jest w Polsce moja ciocia położna z USA która odbierała mnie i mojego brata więc też sie bezpieczniej czuje. W sumie to ta organizacja u mnie działa. Mam nadzieje ze bedzie dobrze :)
 
reklama
Hej nie wiem czy ktoś tu jeszcze zaglada ale mam problem .... jestem w 16tyg+2dni ciąża z in vitro pi czterech latach starań ... jestem przewrażliwiona to napewno ale miałam mocne ciemne plamienie jakoś koło 12tyg pojechałam na cito do mojego lekarza on zrobił mi usg przez powłokę brzucha i powoedzial ze łożysko jest nisko i na przedniej ścianie i ze mam uważać na siebie itd i jego kluczowym zdaniem to ze mam nie powozlic innym lekarzom na usg dopochwowe i usg palcami bo to może być moje ostatnie usg ..... od tamten pory byłam u woch innych lekarzy którzy mi tłumaczyli ze mój lekarz mówi głupoty ze w inny sposób nie zbadają mnie //// noe wiem co mam robić ..... czy zgodzić się na takie badanie ..... macie badanaA za każdym razem szyjkę ? Bo ja nie ..
 
Do góry