reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przybieranie na wadze

Clarien

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Marzec 2017
Postów
177
Dzisiaj na szczepieniach moja mala zostala zwazona na 8.220kg. Ma 6miesiecy i 7dni. Ostatnio byla wazona w przychodni 3tygodnie temu, tez na szczepieniach (szczepilam w odstepach). W ciagu tych trzech tygodni przytyla tylko 150gram! Ile powinno przybierac na wadze 6mies niemowle? Jej waga urodzeniowa to 3140. Do tej pory przybierala bardzo duzo od 800 do 1kg na miesiac. Pediatra nic nie powiedziala. Kazala sie zapisac na kontrole dopiero za 2/3miesiace. Mala nie jest marudna ani placzliwa. Karmie piersia i wprowadzam nowe pokarmy. Ile przybieraly wasze maluchy w tym miesiacu??
 
reklama
Dzisiaj na szczepieniach moja mala zostala zwazona na 8.220kg. Ma 6miesiecy i 7dni. Ostatnio byla wazona w przychodni 3tygodnie temu, tez na szczepieniach (szczepilam w odstepach). W ciagu tych trzech tygodni przytyla tylko 150gram! Ile powinno przybierac na wadze 6mies niemowle? Jej waga urodzeniowa to 3140. Do tej pory przybierala bardzo duzo od 800 do 1kg na miesiac. Pediatra nic nie powiedziala. Kazala sie zapisac na kontrole dopiero za 2/3miesiace. Mala nie jest marudna ani placzliwa. Karmie piersia i wprowadzam nowe pokarmy. Ile przybieraly wasze maluchy w tym miesiacu??
A pytanie ile mierzy mała?
 
Dzieci karmione piersią przybierają na wadze skokowo. Raz będzie więcej raz mniej. Poza tym po skończeniu 6 miesięcy tempo przyrostu już zwalnia. Mój synek zaczął zwalniać z wagą już koło 5 miesiąca. Jeśli nie ma niepokojących objawów to myślę że nie ma powodu do obaw.
 
Dzisiaj na szczepieniach moja mala zostala zwazona na 8.220kg. Ma 6miesiecy i 7dni. Ostatnio byla wazona w przychodni 3tygodnie temu, tez na szczepieniach (szczepilam w odstepach). W ciagu tych trzech tygodni przytyla tylko 150gram! Ile powinno przybierac na wadze 6mies niemowle? Jej waga urodzeniowa to 3140. Do tej pory przybierala bardzo duzo od 800 do 1kg na miesiac. Pediatra nic nie powiedziala. Kazala sie zapisac na kontrole dopiero za 2/3miesiace. Mala nie jest marudna ani placzliwa. Karmie piersia i wprowadzam nowe pokarmy. Ile przybieraly wasze maluchy w tym miesiacu??

Moja córka mając 6 miesięcy ważyła 8.400kg a urodziła się ważąc 3.860kg. Pediatra powiedziała nam, że waga jest prawidłowa, a nawet mała wygląda na 8-9 miesięczne niemowlę. Teraz ma 7,5 miesiąca i waży 9.100 więc już nie przybiera tak szybko na wadze. Im starsze maleństwo, tym bardziej ruchliwe, więc jest też lepsze "spalanie" pokarmu:) najważniejsze żeby córka nie traciła na wadze:)
 
Dzisiaj na szczepieniach moja mala zostala zwazona na 8.220kg. Ma 6miesiecy i 7dni. Ostatnio byla wazona w przychodni 3tygodnie temu, tez na szczepieniach (szczepilam w odstepach). W ciagu tych trzech tygodni przytyla tylko 150gram! Ile powinno przybierac na wadze 6mies niemowle? Jej waga urodzeniowa to 3140. Do tej pory przybierala bardzo duzo od 800 do 1kg na miesiac. Pediatra nic nie powiedziala. Kazala sie zapisac na kontrole dopiero za 2/3miesiace. Mala nie jest marudna ani placzliwa. Karmie piersia i wprowadzam nowe pokarmy. Ile przybieraly wasze maluchy w tym miesiacu??
To absolutnie nie masz się czym martwić , na pół roku dziecko powinno podwoić swoją wage urodzeniową .Jeszcze wzrost i wage ma praktycznie na tym samym centylu więc jest idealnie :) Tylko pogratulować wzorowej diety. I tak jak piszą dziewczyny, dziecko w tym wieku już tak nie duzo przybiera.
 
reklama
Do góry