reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny poronień nawykowych

Po 2 poronieniach jak masz udokumentowane np beta należy Ci się kariotyp na NFZ skierowanie dla Ciebie możesz poprosić od gin mąż od rodzinnej . Przyczyn poronień nawykowych jest mnóstwo nie tylko czynnik męski. Mąż może zrobić rozszerzone badanie nasienie ale to w klinice leczenia niepłodności tam mają najlepszy sprzęt i wiedzą jak to robić. Ty zrób zespół antyfospolidowy trombofile, przeciwciała przeciwjądrowe Ana, wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplazme ureoplazma chlamydia. Panel tarczycowy , krzywa cukrowa i insulinowa na poczatek to wystarczy .

Możesz zrobić mnóstwo badań śle musisz mieć lekarza do interpretacji i leków. Gdzie mieszkasz ? Może kogoś poradzimy

Poczytaj sobie o badaniach to tak w pigułce
Dodałabym jeszcze do tych badań immunofenotyp i laparoskopie diagnostyczna, albo histeroskopie z drożnością jajowodów.

No i badanie nasienia - bardzo ważne!

Ja też poronilam 2 razy. Mówi się, że od 3 poronień należy się diagnostyka, ja się uparłam i dostałam skierowania na wszystko. Wielu lekarzy mówi, że 2 poronienia po sobie to nie przypadek.

Powodzenia!
 
reklama
Dodałabym jeszcze do tych badań immunofenotyp i laparoskopie diagnostyczna, albo histeroskopie z drożnością jajowodów.

No i badanie nasienia - bardzo ważne!

Ja też poronilam 2 razy. Mówi się, że od 3 poronień należy się diagnostyka, ja się uparłam i dostałam skierowania na wszystko. Wielu lekarzy mówi, że 2 poronienia po sobie to nie przypadek.

Powodzenia!
Popieram tylko tu konkret lekarz potrzebny
 
Ja tez jestem po dwoch, 14 wrzesnia puste jajo i lyzeczkowanie, a teraz jeszcze mi beta spada po biochemicznej...mialam juz krwawienie i w piatek bylam u mojego ginekologa. Zrobilam juz przeciwciala antykardiolipidowe, w czwartekk robie bialko s i c, czynnik V Leiden i antykoagulant tocznia. Takie zalecil mi badania. Nasienie meza (dosyc szczegolowe-wsyztsko ok), droznosc moich jajnikow (jeden niedrozny), tez juz robilismy na etpapie problemow z zajsciem. Moj gin powiedzial, ze przy kolejnej ciazy jak sie uda zajsc, bede brac heparyne i sterydy nawet i nas zas zapobiegawczo. za tydz ide do niego zoabczyc czy obudzily sie jajniki juz i kiedy dzialac.
 
Dziękuję za tak liczne odpowiedzi,❤️ a powiedzcie mi proszę, czy są jakieś badania, które muszę wykonać na szybko od razu po poronienieniu?
 
Dziękuję za tak liczne odpowiedzi,❤️ a powiedzcie mi proszę, czy są jakieś badania, które muszę wykonać na szybko od razu po poronienieniu?
Do 6 tygodnia po poronieniu możesz zrobić zespół antyfospolidowy bo on jest czasem aktywny tylko w ciąży i potrzebna jest heparyna poza nią może być ujemny . U mnie tak właśnie jest więc warto zrobić wtedy gdy hormony ciążowe wciąż są aktywne w organizmie
 
Kochane, mam takie wyniki, co one oznaczają dla mnie starającej się o dziecko?
MTHFR 677 i PA1 - nieprawidłowy, reszta w porządku
 
Kochane, mam takie wyniki, co one oznaczają dla mnie starającej się o dziecko?
MTHFR 677 i PA1 - nieprawidłowy, reszta w porządku
Zrobiłaś cała trombofile może wklej wyniki. Mutacja PA1 jest odpowiedzialna między innymi za prawidłowe zagnieżdżenie się zarodka mthfr za a słabe przyswajanie kwasu foliowego i skłonności do poronień nawykowych. Powinnaś brać kwas foliowy w formie metylowej do tego witaminę B12
Metylokobalamina też forma metylowa i b6 też forma metylowa. Możesz kupić complex wszystkie witaminy w jednym ale to raczej na necie bo w aptekach raczej nie dostaniesz i są droższe. Zbadalabym pozimo homocysteiny jeszcze dla starających się powina być ok 5 . Robisz badania na własną rękę ? Masz jakiegoś sensownego lekarza? Który ci pomoże? W ciąży powinnaś brać heparynę dawka dopiera się do wagi lub robi się badanie anty xa 4 h po zastrzyku aby sprawdzić czy dawka jest odpowiednio dobrana
 
Napisałam do fundacji Ernesta czy jest możliwość skonsultowania wyników badań z genetykiem i ginekologiem. Może pomogą. A czy w takim przypadku jest sens robić kariotypy?
 
reklama
A to moje wyniki
Screenshot_20201202_105332.jpg
 
Do góry