reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny poronień nawykowych

Napisałam do fundacji Ernesta czy jest możliwość skonsultowania wyników badań z genetykiem i ginekologiem. Może pomogą. A czy w takim przypadku jest sens robić kariotypy?
Moim zdaniem jest sesns bo poronienia to składowa wielu czynników. Ja bym zrobiła te wszystkie badania o których Ci pisaliśmy bo co z tego , że będziesz miała ogarnięta trombofile ( heparyna) jak masz np problemy z cukrem lub tarczycą. To oczywiście moje zdanie Ty zrobisz jak uważasz
 
reklama
Napisałam do fundacji Ernesta czy jest możliwość skonsultowania wyników badań z genetykiem i ginekologiem. Może pomogą. A czy w takim przypadku jest sens robić kariotypy?
Mi lekarz powiedział że mogę zrobić, ale że nie ma sensu, bo u mnie wszystko wskazuje na to, że to wina mutacji PAI 1, też mam tą heterozygotyczna. Najlepiej upewnij się u lekarza i sama zdecyduj, a jakby Ci się udało mieć skierowanie z NFZ to się nawet nie zastanawiaj.
U mnie ta mutacja MTHFR wyszła ok, ale to jak dziewczyny pisały chodzi o kwas foliowy np w pregna start, prenatal uno itp.
 
Mi lekarz powiedział że mogę zrobić, ale że nie ma sensu, bo u mnie wszystko wskazuje na to, że to wina mutacji PAI 1, też mam tą heterozygotyczna. Najlepiej upewnij się u lekarza i sama zdecyduj, a jakby Ci się udało mieć skierowanie z NFZ to się nawet nie zastanawiaj.
U mnie ta mutacja MTHFR wyszła ok, ale to jak dziewczyny pisały chodzi o kwas foliowy np w pregna start, prenatal uno itp.
Te witaminy o których piszesz maja kwas foliowy metylowany ale B12 i B6 to już zwykła forma.
 
A czy to prawda, że przy mutacji MTHFR 677 układ homozygotyczny jest większe prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem Downa?
 
A czy to prawda, że przy mutacji MTHFR 677 układ homozygotyczny jest większe prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem Downa?
Tak to prawda tylko pamiętaj , że to prawdopodobieństwo i wcale nie musi Ci się przydarzyć. Nie wiem jakie to prawdopodobieństwo więc należy przyjąć , że takie samo jak innym. Pamiętaj , że ok 70% społeczeństwa ma MTHFR ale nie każda kobieta roni. Jest to na pewno składowa różnych chorób.
 
reklama
Do góry