reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny poronień nawykowych

Malwer1994

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2020
Postów
30
Poroniłam pierwszy raz w lipcu tego roku w 5 tygodniu, następna ciąże poroniłam w październiku również w 6 tygodniu. W żadnej z ciąży nie pojawiło się serce, ciąża obumarła. Jestem ogólnie zdrowa, mam 26 lat, zaczęłam się martwić i szukać badań jakie powinnam wykonać 😕 czytałam gdzieś że za wczesne poronienia odpowiedzialny jest męski czynnik, napiszcie proszę z własnych doświadczeń co powinnam badać..
 
reklama
Miałam podobnie jak ty, poroniłam dwa razy w tym roku w 8 i 6 tyg, tak jak u ciebie dwie ciąże obumarłe, bez serduszka. Zrobiłam badania genetyczne w kierunku trombofilii i badania na zespół antyfosfolipidowy.
Z badań genetycznych wyszło mi że mam mutacje PAI 1, ginekolog powiedział mi, że ta mutacja powoduje poronienia na wczesnym etapie. Aktualnie łykam acard i kiedy zajdę w następną ciążę mam wstrzykiwać heparyne.
Ja zaczęłam od trombofilii, bo w mojej rodzinie są problemy z zawałami, udarami itp.
Często mówią o badaniu kariotypu, musiałabyś zrobić ty i partner. To jest też badanie genetyczne. Jeśli myśleliście o badaniu nasienia to wydaje mi się ze tez tylko genetyczne ma sens, jeśli bez problemu zachodzilas w ciąże.
Jeśli słyszałaś o mamie ginekolog, ona prowadzi fundację Ernesta, można się umówić przez nią na darmowa konsultację ze specjalistami. Jeśli jesteś ze Śląska to polecam ginekologa dr Jakuba Staniczka. Przewspaniały człowiek, pozytywny, cierpliwy i z dużą wiedzą. Byłam u kilku ginekologów i on jako pierwszy wszystko dokładnie, pokolei i prostym językiem a nie medycznym mi wytłumaczył, powiedział co dalej, jeszcze mnie naładował dobra energia, bo ja byłam totalnie załamana.
Po pierwszym poronieniu w czasie owulacji zaczęłam plamić, nigdy wcześniej tego nie miałam, ale myślałam, że teraz jestem bardziej wrażliwa i jeszcze wszystko się goi. Później okazało się że mam infekcje bakteryjną i grzybiczą, nie miałam żadnych objawów, oprócz tego plamienia w czasie owulacji.
 
Tak, właśnie w ciążę zachodzę bez problemu. Przed ciąża miałam regularnie robiona cytologię, morfologię, tsh. W każdej ciąży prolaktyna, progesteron, tsh w normie. Bhcg przyrost wzorowy. Po prostu na etapie 6 tygodnia ciąża obumierała. Czekam na badania hist pat i trombofilia + celiaklia, u mnie w rodzinie tata miał zakrzepice płuc i były też udary. Myślę o zrobieniu kariotypu ale to wszystko kosztuje dlatego chciałabym to jakoś robić po kolei..
 
Tak, niestety z nfz dopiero po 3 poronieniu :( jasne, ja robiłam co miesiąc jedno. Kariotypu już nie robiłam, bo ta trombofilia mi wyszła. Jak 3 raz się nie uda to wtedy nad tym pomyślę.
 
Tak, właśnie w ciążę zachodzę bez problemu. Przed ciąża miałam regularnie robiona cytologię, morfologię, tsh. W każdej ciąży prolaktyna, progesteron, tsh w normie. Bhcg przyrost wzorowy. Po prostu na etapie 6 tygodnia ciąża obumierała. Czekam na badania hist pat i trombofilia + celiaklia, u mnie w rodzinie tata miał zakrzepice płuc i były też udary. Myślę o zrobieniu kariotypu ale to wszystko kosztuje dlatego chciałabym to jakoś robić po kolei..
Po 2 poronieniach jak masz udokumentowane np beta należy Ci się kariotyp na NFZ skierowanie dla Ciebie możesz poprosić od gin mąż od rodzinnej . Przyczyn poronień nawykowych jest mnóstwo nie tylko czynnik męski. Mąż może zrobić rozszerzone badanie nasienie ale to w klinice leczenia niepłodności tam mają najlepszy sprzęt i wiedzą jak to robić. Ty zrób zespół antyfospolidowy trombofile, przeciwciała przeciwjądrowe Ana, wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplazme ureoplazma chlamydia. Panel tarczycowy , krzywa cukrowa i insulinowa na poczatek to wystarczy .

Możesz zrobić mnóstwo badań śle musisz mieć lekarza do interpretacji i leków. Gdzie mieszkasz ? Może kogoś poradzimy

Poczytaj sobie o badaniach to tak w pigułce
 
Po 2 poronieniach jak masz udokumentowane np beta należy Ci się kariotyp na NFZ skierowanie dla Ciebie możesz poprosić od gin mąż od rodzinnej . Przyczyn poronień nawykowych jest mnóstwo nie tylko czynnik męski. Mąż może zrobić rozszerzone badanie nasienie ale to w klinice leczenia niepłodności tam mają najlepszy sprzęt i wiedzą jak to robić. Ty zrób zespół antyfospolidowy trombofile, przeciwciała przeciwjądrowe Ana, wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplazme ureoplazma chlamydia. Panel tarczycowy , krzywa cukrowa i insulinowa na poczatek to wystarczy .

Możesz zrobić mnóstwo badań śle musisz mieć lekarza do interpretacji i leków. Gdzie mieszkasz ? Może kogoś poradzimy

Poczytaj sobie o badaniach to tak w pigułce
Z kariotypem też trzeba trafić na lekarza, który przepisze z nfz. Mi nie chciał żaden, wszyscy mówili, że po 3 poronieniu :/
 
Okolice Warszawy, niestety większość lekarzy uważa że to pech i tak musiało być i że 2 poronienia nawet pod rząd to 'norma'. Ale niestety te poronienia zabierają siłę i chęci na dalszą ciąże a przede wszystkim czas
 
Tak, niestety z nfz dopiero po 3 poronieniu :( jasne, ja robiłam co miesiąc jedno. Kariotypu już nie robiłam, bo ta trombofilia mi wyszła. Jak 3 raz się nie uda to wtedy nad tym pomyślę.

2 poronienia ja miałam 2 straty dostałam skierowanie od gin mąż od rodzinnej . Jeśli lekarz nie chce dac trzeba drążyć dlaczego ? Niech wyda zaświadczenie , że nie da bo nie. Jeśli by to była jego córka pewnie by jej dał nie czekał do 3 poronień. Niestety skierowanie na NFZ w diagnostyce poronień to ciągła walka bo lekarze nie chcą dawać skierowań mimo że nam się należy

2 poronienia w podobny etapie gdzie serce nie bije lub przestaje ot tak tobą pewno nie przypadek i nie dajcie sobie wmówić , że jest inaczej to wasze dzieci i wasze straty tragedie. Walczcie żeby się to nie powtarzało
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przykro mi że musisz przez to przechodzić 😥
Też jestem z okolic Warszawy i po 2 poronieniu trafiłam do doktora Litmanowicza. Robiłam u niego wszystkie badania w większości immunologiczne, niestety nie należą do najtańszych. Kariotypów nie robiliśmy bo w wynikach immunologicznych wyszły cuda wianki ale lekarz daje nadzieję.

Mi też niektórzy mówili że tak się zdarza, ale ja w to nie wierzyłam, dlatego zdecydowałam się na te badania i dzięki temu wiem co było przyczyną.

Dużo siły przesyłam 🙂
 
Do góry