reklama

Przyczyny przedwczesnego porodu

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez Miłka79, 2 Luty 2011.

1. Miłka79

Miłka79 Fanka BB :)

Dlaczego urodziłyście przed terminem?
    U mnie w obydwu przypadkach powodem było nadciśnienie i złe przepływy , które doprowadziły do odklejenia łożyska

2. Kamea

Kamea Fanka BB :)

Przedwczesny odpływ wód płodowych:-(

Ostatnia edycja: 3 Luty 2011
  3. reklama
  4. Magdzik20

Magdzik20 Fanka BB :)

U mnie tak samo jak u Kamei przedwczesne odejście wód płodowych

5. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

wodonercze u mnie.... cc w 35 tc

6. mamaPaulinki

mamaPaulinki mama kochanego śmieszka

U mnie pęknięcie pęcherza i przedwczesne odejście wód płodowych, jak u dziewczyn.

7. Majka_22

Majka_22 Fanka BB :)

U mnie bezpośrednią przyczyną była hipotrofia płodu (decyzja o wczesniejszym cc), ale lekarze nie wiedzieli dlaczego dziecko przestało rosnąć. Podejrzewali zespół antyfosfolipidowy. Miałam też nadciśnienie, ale podobno nie było "aż takie", żeby miało w ten sposób wpłynąć na rozwój dziecka.

8. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

u mnie niewiadomo poprostu w 35 i 33 tc zaczoł sie porod i nie działały zadne leki na zatrzymanie akcji w oby przypadkach cc

9. monik75

monik75 Mama Mai i Oskarka

U mnie przy córeczce przyczyną wcześniejszego porodu, 36tc, było łożysko przodujące.
    Teraz przy synku, 34tc, przyczyną było też łożysko przodujące, przedwczesne skurcze porodowe powstrzymywane przez ponad tydzień, dodatkowo lekarze podejrzewali rozejście się blizny po wcześniejszym cc, miałam bardzo dużą anemię i przed samym cc przetaczali mi krew.

10. reklama
  11. JolaMi

JolaMi Fanka BB :)

U mnie przedwczesny poród 35/36 nadciśnienie już przed ciążą leczone.
    Łożysko centralnie przodujące i odklejenie łożyska krwotok naszczęście byłam już w szpitalu bo decydowały minuty. Pod koniec mało wód płodowych. Zresztą bez przerwy coś było nie tak.

12. sita123

sita123 Fanka BB :)

Zaczełam krwawić a pózniej to okazało się że szyjki praktycznie nie ma jest widoczny pęcherz płodowy i poród sam sie szybko zaczął w 26 tc

Poleć forum