reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny przedwczesnego porodu

Miłka79

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
141
Miasto
Wysoka k/Gorzowa Wlkp.
Dlaczego urodziłyście przed terminem?
U mnie w obydwu przypadkach powodem było nadciśnienie i złe przepływy , które doprowadziły do odklejenia łożyska
 
reklama
U mnie bezpośrednią przyczyną była hipotrofia płodu (decyzja o wczesniejszym cc), ale lekarze nie wiedzieli dlaczego dziecko przestało rosnąć. Podejrzewali zespół antyfosfolipidowy. Miałam też nadciśnienie, ale podobno nie było "aż takie", żeby miało w ten sposób wpłynąć na rozwój dziecka.
 
u mnie niewiadomo poprostu w 35 i 33 tc zaczoł sie porod i nie działały zadne leki na zatrzymanie akcji w oby przypadkach cc
 
U mnie przy córeczce przyczyną wcześniejszego porodu, 36tc, było łożysko przodujące.
Teraz przy synku, 34tc, przyczyną było też łożysko przodujące, przedwczesne skurcze porodowe powstrzymywane przez ponad tydzień, dodatkowo lekarze podejrzewali rozejście się blizny po wcześniejszym cc, miałam bardzo dużą anemię i przed samym cc przetaczali mi krew.
 
U mnie przedwczesny poród 35/36 nadciśnienie już przed ciążą leczone.
Łożysko centralnie przodujące i odklejenie łożyska krwotok naszczęście byłam już w szpitalu bo decydowały minuty. Pod koniec mało wód płodowych. Zresztą bez przerwy coś było nie tak.
 
reklama
Zaczełam krwawić a pózniej to okazało się że szyjki praktycznie nie ma jest widoczny pęcherz płodowy i poród sam sie szybko zaczął w 26 tc
 
Do góry