reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

Przyczyny zbyt małego zarodka do wieku ciąży

ZielonaFretka

Zaciekawiona BB
Czy któraś z Was na początku ciąży miała mniejszy zarodek niż wynikałoby to z wieku ciąży obliczonej na podstawie miesiaczki/owualcji?
Mój lekarz wyliczył, że moje dzieciątko ma 1.25 cm i jest to 7t i 3dni. Przy czym ja wiem kiedy była owulacja, bo miałam ją stymulowana - brałam clo i ovitrelle. Zgodnie z tym powinnam już być w 8 tygodniu i mniej więcej 2dni. Martwi mnie to, że ten przyrost jest niewielki. 3tygodnie wcześniej zaznaczył, że byłam w 4/5 tygodniu i stwierdził, że przyrost przez 3 tygodnie jest ok, ale nadal nie daje mi spokoju fakt, że nie zgadza się to z moją owulacją. Serduszko bije.
Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy też miałyście takie różnice? I jak to się skończyło?

reklama

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozumiem, ze się martwisz:-) ale to może nic nie znaczyć. Są ciąże co rozwijają się książkowo i niestety to nie jest gwarancja różowej pupci. A są takie gdzie statystyka nie jest po naszej stronie a ciąża kończy się urodzeniem.
U mnie było tak: beta wysoka i widać było jeden pęcherzyk. Za tydzień oba pecherzyki w jednym zarodek z serduszkiem a w drugim dopiero zarodek. I tak rosły te moje córki jedna do przodu o 2 tygodnie druga równo o czasie. A dwa zarodki podali o tej samej godzinie o identycznym stadium rozwojowym ;-) Obie córki już ze mną jedna kluseczka, druga długa ale chuda. Ciąża to nie matematyka :-)

ZielonaFretka

Zaciekawiona BB
Dzięki dziewczyny. Trochę panikuję, może niepotrzebnie, jak cokolwiek odbiega od normy to już się denerwuję. Nie wiem nawet z czego ta różnica może wynikać. Jestem przekonana, że powinnam być w 8 skończonym tygodniu. Nawet beta, która robiłam w 5 wskazywała, że to 5 tydzień. No cóż, poczekam do kolejnego badania. W Internecie nawet nie znalazłam odpowiedzi jakie mogą być przyczyny tylko, że może owulacja się przesunęła, ale co w przypadku kiedy WIESZ kiedy była owulacja? Na to nie znalazłam odpowiedzi. Internet dla kobiet w ciąży powinien być zabroniony 😄

@kate_p7 to już w ogóle ciekawy przypadek. Niby nie matematyka, ale jak lekarz mówi o innym tygodniu niż ja to już nie wiem, zwłaszcza, że jestem właściwie pewna daty zapłodnienia

ness.

Fanka BB :)
Dzięki dziewczyny. Trochę panikuję, może niepotrzebnie, jak cokolwiek odbiega od normy to już się denerwuję. Nie wiem nawet z czego ta różnica może wynikać. Jestem przekonana, że powinnam być w 8 skończonym tygodniu. Nawet beta, która robiłam w 5 wskazywała, że to 5 tydzień. No cóż, poczekam do kolejnego badania. W Internecie nawet nie znalazłam odpowiedzi jakie mogą być przyczyny tylko, że może owulacja się przesunęła, ale co w przypadku kiedy WIESZ kiedy była owulacja? Na to nie znalazłam odpowiedzi. Internet dla kobiet w ciąży powinien być zabroniony 😄

@kate_p7 to już w ogóle ciekawy przypadek. Niby nie matematyka, ale jak lekarz mówi o innym tygodniu niż ja to już nie wiem, zwłaszcza, że jestem właściwie pewna daty zapłodnienia
Powiem ci że ja miałam w drugą stronę. Syn był o ponad tydzień starszy niż powinien, beta wskazywała w 4 tygodniu na 6-7 tydzień, więc wychodziłoby, że zaszłam w ciążę podczas okresu, a to przecież nierealne 🤣 duży chłopczyk z niego po prostu jest, póki co nie martw się !

reklama
Do góry