reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny zbyt małego zarodka do wieku ciąży

ZielonaFretka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Lipiec 2020
Postów
33
Czy któraś z Was na początku ciąży miała mniejszy zarodek niż wynikałoby to z wieku ciąży obliczonej na podstawie miesiaczki/owualcji?
Mój lekarz wyliczył, że moje dzieciątko ma 1.25 cm i jest to 7t i 3dni. Przy czym ja wiem kiedy była owulacja, bo miałam ją stymulowana - brałam clo i ovitrelle. Zgodnie z tym powinnam już być w 8 tygodniu i mniej więcej 2dni. Martwi mnie to, że ten przyrost jest niewielki. 3tygodnie wcześniej zaznaczył, że byłam w 4/5 tygodniu i stwierdził, że przyrost przez 3 tygodnie jest ok, ale nadal nie daje mi spokoju fakt, że nie zgadza się to z moją owulacją. Serduszko bije.
Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy też miałyście takie różnice? I jak to się skończyło?
 
reklama
Rozumiem, ze się martwisz:-) ale to może nic nie znaczyć. Są ciąże co rozwijają się książkowo i niestety to nie jest gwarancja różowej pupci. A są takie gdzie statystyka nie jest po naszej stronie a ciąża kończy się urodzeniem.
U mnie było tak: beta wysoka i widać było jeden pęcherzyk. Za tydzień oba pecherzyki w jednym zarodek z serduszkiem a w drugim dopiero zarodek. I tak rosły te moje córki jedna do przodu o 2 tygodnie druga równo o czasie. A dwa zarodki podali o tej samej godzinie o identycznym stadium rozwojowym ;-) Obie córki już ze mną jedna kluseczka, druga długa ale chuda. Ciąża to nie matematyka :-)
 
Dzięki dziewczyny. Trochę panikuję, może niepotrzebnie, jak cokolwiek odbiega od normy to już się denerwuję. Nie wiem nawet z czego ta różnica może wynikać. Jestem przekonana, że powinnam być w 8 skończonym tygodniu. Nawet beta, która robiłam w 5 wskazywała, że to 5 tydzień. No cóż, poczekam do kolejnego badania. W Internecie nawet nie znalazłam odpowiedzi jakie mogą być przyczyny tylko, że może owulacja się przesunęła, ale co w przypadku kiedy WIESZ kiedy była owulacja? Na to nie znalazłam odpowiedzi. Internet dla kobiet w ciąży powinien być zabroniony 😄

@kate_p7 to już w ogóle ciekawy przypadek. Niby nie matematyka, ale jak lekarz mówi o innym tygodniu niż ja to już nie wiem, zwłaszcza, że jestem właściwie pewna daty zapłodnienia
 
Dzięki dziewczyny. Trochę panikuję, może niepotrzebnie, jak cokolwiek odbiega od normy to już się denerwuję. Nie wiem nawet z czego ta różnica może wynikać. Jestem przekonana, że powinnam być w 8 skończonym tygodniu. Nawet beta, która robiłam w 5 wskazywała, że to 5 tydzień. No cóż, poczekam do kolejnego badania. W Internecie nawet nie znalazłam odpowiedzi jakie mogą być przyczyny tylko, że może owulacja się przesunęła, ale co w przypadku kiedy WIESZ kiedy była owulacja? Na to nie znalazłam odpowiedzi. Internet dla kobiet w ciąży powinien być zabroniony 😄

@kate_p7 to już w ogóle ciekawy przypadek. Niby nie matematyka, ale jak lekarz mówi o innym tygodniu niż ja to już nie wiem, zwłaszcza, że jestem właściwie pewna daty zapłodnienia
Powiem ci że ja miałam w drugą stronę. Syn był o ponad tydzień starszy niż powinien, beta wskazywała w 4 tygodniu na 6-7 tydzień, więc wychodziłoby, że zaszłam w ciążę podczas okresu, a to przecież nierealne 🤣 duży chłopczyk z niego po prostu jest, póki co nie martw się !
 
reklama
Do góry