reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przydatne linki

Mam link do strony ze słownikiem migowym dla niemowlaków. Kiedyś o tym słyszałam, ale tam jedna babeczka pisze, że robiła tak ze swoim starszym dzieckiem i działa bez pudła.

: Klub KOKO :
 
reklama
Zarejestrowałam się na https://www.bebilon.pl/ i przysłali mi misia :tak:
mis.jpeg
Szału nie robi, ale miło jest dostawać prezenty, prawda ;-)
 
Mam chwilkę, więc zaglądam - termometry mamy dwa: elektroniczny z elastyczną końcówką brauna za jakieś 20zł i jemu ufam, drugi microlife bezdotykowy za 100zł i nie jest wart swojej ceny, dokładność +-0,5 stopnia a za taką kasę chciałabym mieć perfekcyjny pomiar...więc bezdotykowego microlife nie polecam.
Jeżeli chodzi o leżaczki, mieliśmy zwykły z fp, ale używałam go sporadycznie(najbardziej intensywnie przez 2-gi miesiąc). Maja miała problemy z asymetrią i napięciem mięśniowym i od 3-go do 6-go miesiąca była rehabilitowana. Rehabilitantka uświadomiła mi, jak leżaczki przeszkadzają w rozwoju motorycznym dziecka. I po odstawieniu leżaczka a położeniu Mai na podłodze ruszyła jak burza. Wcześnie zaczęła siadać, raczkować i wstawać. Na początku było ciężko, bo nienawidziła leżeć na brzuchu, a pozycja na brzuchu jest dla rozwoju najważniejsza. Kładłam ją kilka razy dziennie na kilka minut aż w końcu polubiła tą pozycję. Dlatego kładźcie dzieci od urodzenia na brzuszku, chociaż na chwilę parę razy dziennie. Bardzo ważne jest też prawidłowe noszenie i pielęgnacja. Wstawię Wam dwa linki, jeden właśnie o prawidłowej codziennej pielęgnacji, drugi o uwagach i poradach rehabilitantki(pisze trochę chaotycznie ale bardzo mądrze)
PAWEŁ ZAWITKOWSKI Poradnik opieki i pielęgnacji małego dziecka.pdf - Mamo!! Tato!! PORADNIKI DLA RODZICÓW - POPRACUJ NAD SOBĄ - prawdziwatasia - Chomikuj.pl
Rehabilitacja niemowląt - Elżbieta Szeliga
Naprawdę warto poczytać, ja trafiłam na te porady zdecydowanie za późno, ale dobrze, że w ogóle...

przeklejam w imieniu mrsmoon
 
reklama
Do góry