reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygoda z nocniczkiem

u nas 2 dzień nocnikowania i jest lepiej, z rana jedynie małe wpadeczki początek w majteczki ale resztę dorobiła na nocniczek. A do teraz wszystko na nocniczek. Na drzemkę położyłam ją bez pampka wstała sucha, łóżko zabezpieczyłam podkładem. Na spacer pampers lekko mokry bo przed wyjściem wysiusiała się. Jedynie nie wiem jaka będzie reakcja jak zachce się jej kupkę bo nie robi codziennie.
 
reklama
Daga brawo dla Blanki i oby tak dalej:-)

u nas długo był problem z kupką, ale i to Młody opanował ;-)teraz jakoś musze Młodego przekonać do kibelka...
 
siusianie na nocniczek w ciągu dnia opanowane, zero wpadek. Na drzemkę w ciągu dnia idzie spać bez pieluchy wstaje sucha, łóżko zabezpieczam podkładem.
Na spacer zakładamy pieluchę, rożnie jest zasiusiana. Po nocy pełna. Kupki jeszcze nie robiła bo nie robi codziennie a ostatnio jak już spała na noc zrobiła kupkę do pieluchy nie wiem czy to nie było przypadkiem zablokowanie przed nocnikiem, bo się obudziła i wołała że śmierdzi, mam nadzieję że i z tym nie będzie problemu.
 
Brawo dla Blanki!! Szybko poszło! :)
Ciekawa jestem jak u nas będzie to wyglądać.. Czekałam na cieplejsze dni, żeby zacząć naukę no ale poszłam do pracy i nie wiem jak to będzie, czy babcia da radę..? :( Ola nie woła na siku, kilka razy dziennie pytam ją czy chce na nocniczek, czy chce siku ale stanowczo mówi nie, jak widzę, że zbiera się na zrobienie kupy to ją namawiam na pójście na nocniczek albo do ubikacji ale wpada w szał :/ Nie chcę jej jeszcze stresować tym załatwianiem się i tak ostatnio miała stres w związku z naszym "rozstaniem się" :( Także, nie wiem jak u nas to będzie wyglądać, obawiam się tego :(
 
Brawo dla Blanki !
Mamjakty- nie martw sie, bo Ola może Cie miło zaskoczyć nawet nie będziesz wiedziała kiedy :)

Młoda zaczęła budzić mnie w nocy na siusiu ! Dumałam niedawno czy ja sama nie powinnam jej budzić, ale za leniwa jestem żeby zakłócać sen sobie i dziecku. Kuzynka w ramach nauki wybudzała swoją córeczkę
 
mamjakty Ola da na pewno radę!! nic sie nie stresuj!!
JA kupiłam ksiazkę "nauka nocniczka -dla chłopców" jest też dla dziewczynek. i tam jest podany sposób ze nawet pracujące mamy mogą powolutku oswajać dziecko z nocnikowaniem... zresztą babcia tez na pewno da sobie radę:-)

Kupinosia Brawo dla Oli :happy2:
moja znajoma też budzi synka w nocy do sikania.
U nas Filip nie woła w nocy..ale pampers juz nie taki przesikany jak na początku!
 
mamjakty spokojnie i na Olę przyjdzie pora, i zobaczysz szybko pójdzie. Ja też miałam takie obawy, a Blanka tak mnie zaskoczyła że do tej pory jesteśmy w szoku. Zanim Blanka zaczęła nocnikować to też na pytanie chcesz siusiu? odpowiadała nie, z kupką to samo. Ale odkąd pieluch nie zakładamy i tylko są majteczki szybko zakumała.
Wczoraj poszliśmy na spacer bez pampersa pierwszy raz, wzięliśmy ciuszki na zmianę, Blanka troszkę popuściła ale odważyła się dorobić na trawkę. Piła dużo i do póki nie wróciliśmy do domu nie wołała i nie popuściła. Na noc założyliśmy pampersa a po nocy suchy!!!! szok. Rano wstała, zrobiła siusiu i ubieraliśmy się.
Potrafi długo już wytrzymać nawet jak się opije.

Pamiętam jak Oliwia już od dłuższego czasu wstawała z suchym pampersem to zabezpieczyliśmy łóżko i jak my kładliśmy się spać to ją wysadzaliśmy na śpiku, po jakimś czasie sama w nocy nas wołała na siku.
 
Dziwne że tyle wytrzymała, bo podczas drzemki w domu potrafi zmoczyć łóżko.
Klaudia ostatnio wzieliśmy ze sobą do galerii nakładke w reklamówce. Przydała sie bo wycieczka była aż do Białegostoku. Poszukam bo może są jakieś specjalne składane, turystyczne :)

Są takie turystyczne nocniko/nakładki w Mothercare, są rewelacyjne

Potette PLUS Fold Away Travel Potty & Trainer - Blue : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop

My zabieramy do galerii handlowej jak idziemy na zakupy a ostatnio zabieram ze sobą na spacer i nie nakładam tej folii tylko Basia sobie siada na nocniczku i siusia na trawke....dla mnie rewelacja bo nie musze jej trzymac a w moim stanie ciężko by mi było:-)
Bardzo polecam! Kosztuje 65 zł ale warto! No i wszędzie dziecko może zrobić to siusiu, czasem w sklepach jest brudno w WC, a w pokojach do przewijania nie ma kibelka, więc można taki nocniczek rozłożyć z folią/wkładem i już! Rewelacja!

No i mieści się do damskiej torby;-) jak ktoś nosi dużą jak ja:-D
Ja się śmieję, że w damskiej torebce mieści się naprawde wszystko;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry