reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygoda z nocniczkiem

Jak było ciepło też zakładałam małej majteczki i tłumaczyłam, że jak chce jej się siusiu to na nocniczek - wiedziała, o co chodzi bo jak usłyszała nocnik to od razu go wyciągała i siadała na niego, no ALE :sorry2: jak przyszło, co do czego to cała się usikała i nawet nie zwróciła uwagi, że ma mokre gacie, tylko dalej się bawiła :happy2: A jak jej pokazuje, że ma mokro, że si to do nocniczka to tylko się uśmiechała - nic nie kumata ta moja dziewczyna ;-)
No ale próbujemy ;-)
 
reklama
My też już prawie odpieluszkowani. Domiś woła si, bo cały czas w majtusiach albo na golasa biega. Kupkę też woła i na nocuś:-). Zdarzają się wpadki, szczególnie jak jest w wirze zabawy z kuzynem, ale tak pewnie jeszcze długo będzie. Nawet do sklepu czy na miasto nie zakładam mu pieluszki. :happy2::happy2::happy2:
 
my zakupiliśmy nocniczek, Blanka chętnie na niego siada, wkłada zabawki, ale żeby coś zrobić to nie. Ale mamy jeszcze czas.
Ostatnio byliśmy nad jeziorkiem więc założyłam jej majteczki, za każdym razem jak się posiurała to leciała do nas i ściągała majteczki bo było jej nie wygodnie. Parę razy zawołała si si ale nie zrobiła nic.

pysia i jak Mati odpieluchowany??

Do końca jeszcze nie, ale robi sporo na nocnik, kupę prawie zawsze:tak:, siku zawsze rano, potem w dzień, jak jesteśmy w terenie, to mu muszę zakładać, więc nie ma jak upilnować:dry:. Przy Natasi 2 tygodnie w domu siedziałam, żeby ją nauczyć, i nauczyła się w mig:tak:, a tu nas w domu wcale prawie nie ma, bo siedzimy na wsi, a tam to różnie bywa... w samych gatkach to mi jednak robi w nie, to bym musiała za często zmieniać, a bez gatek nie chcę, bo w piasku non stop siedzi i boję się o siurka...:baffled::-D:rofl2:, więc dam mu jeszcze trochę czasu, bo go jeszcze ma, ale jak na nocnik może usiąść, to siada...
 
U nas jedynym postępem jest siuranie w majtki :-D dobrze że ciepło....ale nawet jak sie zesika to lata z mokrymi gatkami...Na nocnik nie usiądze, na kibelek tez nie...tatuś uczy że sie robi siku w wc i pokazuje ;-) Jedynym nowym objawem do uświadamiania jest fakt że jak robi siku w pieluszke to patrzy czy leci tak samo jak z majteczek no i zaraz chce ją zdjąć...Czyli coś tam zaczyna łapać ale jeszcze bardzo długa droga przed nami :tak:
 
U nas jedynym postępem jest siuranie w majtki :-D dobrze że ciepło....ale nawet jak sie zesika to lata z mokrymi gatkami...Na nocnik nie usiądze, na kibelek tez nie...tatuś uczy że sie robi siku w wc i pokazuje ;-) Jedynym nowym objawem do uświadamiania jest fakt że jak robi siku w pieluszke to patrzy czy leci tak samo jak z majteczek no i zaraz chce ją zdjąć...Czyli coś tam zaczyna łapać ale jeszcze bardzo długa droga przed nami :tak:
Mi się też wydawało że długa droga przed nami, bo też w majty siurał i nic sobie z tego nie robił, później mokre majty zaczęły mu przeszkadzać no i zaczął wołać si!Ale my na wsi mieszkamy i praktycznie od rana do wieczora na dworze jesteśmy, tylko na jedzonko i spanko do domu i to nam dużo pomogło:happy:
 
mamjakty to razem nas czeka taka przeprawa Kubie też wszystko jedno czy ma sucho czy mokro Owszem jak go posadzę na nocnik bo widzę że zaczyna stękać to zrobi o sikaniu nie ma mowy Czasu biedny nie ma
 
Karolka woła na nocnik, więc biega bez pieluchy... do spania pielucha obowiązkowa ;-) oczywiście nie zawsze zdąży zawołać, jak jest czymś mocno zajęta, to zrobi w majty :sorry2::sorry2:tylko ją to trzeba ją od razu przebrać :-D czasami nie zdąży albo my nie zdążymy i wtedy nasiusia na podłogę (ostatnio stała pod łazienką w której ja byłam i wołała, mąż oczywiście nie zorientował się o co chodzi i Karolka nasiusiała na ścianę koło łazienki :-D) Kupiliśmy już nakładkę na sedes i Karolka woli tam robić siusiu i kupkę niż na nocnik ;-)
 
Brawo za postępy nocnikowe dla maluchów.

Ha u nas też długa droga będzie choć moja jeszcze nie kuma, także jak zakuma może szybko pójdzie tak jak z Oliwią (w ciągu jednego dnia). W domu nie zakładam majteczek bo pewnie bym nie nadążała ze zmianą, a dwa szkoda mi łóżek. Jeszcze ani razu nie zrobiła siku do nocniczka, owszem siadamy co jakiś czas ale zaraz schodzi i tak w kółko. Nad wodą ubieramy majteczki to jak się z siura to ciągnie się za majty ale to wszystko. Także my jeszcze czekamy.
 
reklama
Jula szybko sie nauczyła jak miała skonczone 20 miesiecy tez w czasie wakacji bylismy na działce i cały czas latała nago wiec lała i kupkała gdzie sie da az w kocu zaczeła sama szukac nocnika

młody tez lata w majtach albo i bez i czasami mu nie przeszkadza zawartosc a czasami od razu przylatuje pokazac
jak chce to sika na nocnik lub kibel (rano zawsze) wczoraj sam poszedł na nocnik i zrobił kupe i siku a potem przyszedł mi pokzazac zawartosc ale do wieczora potem zsikał sie w majty ze 3 razy
a dzis moja mam go znalazła stac w łazięce pod klopem ze spuszczonymi majtami i szybko go posadziła ale zapomniała siura włozyc do srodka i sie na ziemie nasikało:-)
 
Do góry