reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygoda z nocniczkiem

reklama
U nas podobnie jak u Lucy ;-) Z tego samego powodu ;-)

A czy ktoś zna jakieś dobre sposoby jak przekonać dziecko do nocnika albo może szybciej do nakładki na kibelek???? Bo mi sie pomysły konczą a nie chce go kusić niczym słodkim bo nie o to chodzi....
 
Adiva - a Piotrek w ogóle nie chce usiąść na nocnik? U nas Ola długo omijała nocnik szerokim łukiem, ale potem jakoś sama zaczęła się nim interesować, sama na niego siada - tyle, że nigdy jeszcze nic do niego nie zrobiła :happy2: Nocnik cały czas jest w widocznym miejscu, jak tylko usłyszy coś w stylu: "Ola, jak chce Ci się siku albo kupkę do na nocniczek" to szybko leci do nocnika i siada, no ale cóż z tego jak i tak robi w pieluchę albo gacie, albo gdzie popadnie... :zawstydzona/y:
A, tak mi się przypomniało, zakupiliśmy taką lalę, której daje się pić z butelki i potem się ją sadza na nocniczek i ona sika - Ola z wielkim zainteresowaniem poiła lalę i ją sadzała na nocnik i potem "siuśki" do wc szła wylać i wodę spuszczała.
Lala nie jakaś droga, na Allegro jakąś taką zwykła, bez dodatkowych bajerów kupiliśmy.
 
Filip już tak ładnie sikał w domku na nocnik i mu się odwidziało..teraz częściej sika wszędzie tylko nie na nocnik ;-)
Jak jesteśmy u dziadków i biega w majtusiach to w ogóle mu nie przeszkadza ze zrobi si i biega w mokrych...:sorry2:
 
Moja Ola w ogóle nie odczuwa dyskomfortu jak ma zlane majty, nawet jak kupę zrobi to jej to wisi :baffled:
Nas to dopiero długa droga czeka... :happy:
U nas to samo, a ponieważ Jacek włąsnie przeszedł zapalenie napletka i za 4 tyg. jeszcze mamy kontrolę to boję się na razie męczyć, więc od września dwa rodzaje pieluch:szok:ale ja uważam, że nic na siłe nasze styczniaki maja czas i u Jacka to absolutnie nie jest tzw. moment sensytywny rozwoju, więc zaczekam aż będzie bardziej gotowy na tę naukę;-)
 
Ola z nocnika ucieka więc też wrócimy do niego za jakiś czas. Na tych upałach często chodzi na waleta i sie załatwia w różnych miejscach, gdzie popadnie. Dziś rano po nocy wietrzyłam dupke i w efekcie wdepłam w kupkę.
 
u nas karolka robi w pieluchę na stojąco :szok: i nie mam sposobu żeby ją przekonać do tego by usiadła i coś zrobiła....a szczególnie na nocniku
czasem się zdarzy że sama usiądzie ale zaraz wstanie a siku i kupa na podłogę dawaaaajjjjj :baffled:;-)...na stojąco oczywiście :sorry2:
 
Brava dla dzieciaczków już nie-pieluchowych!!!
U Nas Natalka już siada na nocnik,jak pytam "Niunia gdzie się robi sisi??" idzie i siada na nocniczek i bije bravo;-)4 dni chodziła bez pampka ale nie kojarzy jeszcze,że to co leci powinno być w nocniku...jak już chodziła obsikana i ja jej pokazywałam "to są sisi.a gdzie się robi sisi?Niunia szła i siadała na nocnik-ale było za późno:dry:
Jeszcze chyba nie jej czas ale postępy są:tak:
 
reklama
U nas tez kiepsko. Człowiek sobie zakłada że w wakacje popracuje nad nocnikowaniem, ale organizm mojej córci jeszcze na to nie gotowy i tyle. Trzeba poczekać :)
 
Do góry