reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

reklama
No to moja rada jest taka zacznij się przytulać od dziś przez tydzień non stop:)
Na zapłodnienie masz więcej czasu niż tylko owulacja. Plemniki zyją 72 godziny czyli już 3 dni przed są płodne. Ponieważ nie obserwujesz cyklu u ginekologa i nie masz dokładnych danych zaokrąglij ten czas do 5 dni przed i 5 dni po owulacji. Przytulaj się raz, dwa razy dziennie i będziesz miała dzidziusia:)
 
Kochany Gosiaczku, wiem jak to jest czekać na dzidziusia:) ja sama walczyłam o mojego Stasia przez rok i to był najdłuższy rok mojego życia, ale w koncu sie udało. Tobie także się uda, czego życzę z całego serca.
Amna, nie jestem polgłówkiem!!!! Wiem, ze testy owulacyjne nie są niczym złym!!!! nie mniej jednak uważam że lepiej przytulać się codziennie, niż wyliczac kazdy dzien owulacji!!!!
 
Kochany Gosiaczku, wiem jak to jest czekać na dzidziusia:) ja sama walczyłam o mojego Stasia przez rok i to był najdłuższy rok mojego życia, ale w koncu sie udało. Tobie także się uda, czego życzę z całego serca.
Amna, nie jestem polgłówkiem!!!! Wiem, ze testy owulacyjne nie są niczym złym!!!! nie mniej jednak uważam że lepiej przytulać się codziennie, niż wyliczac kazdy dzien owulacji!!!!

W cale nie twierdze,ze jestes polglowkiem. Seks codzienny jest zalecany kiedy wiadomo,ze u partnera sa plemniki dobrej jakosci. Codziennie wspolzycie moze zmniejszyc liczbe plemnikow bo jak wiadomo one musze przez kilkanascie godzin sie regenerowac wiec zalecane jest wspolzycie co dwa dni nie mniej jednak jest to kwestia indywidualna.
 
Co tu robić?

Po odstawieniu tabletek anty.. mam strasznie wydłużone cykle. Staramy się do pół roku o dzidziusia. Mój lekarz przepisał mi luteinę 1 dziennie przez 10 dni żeby wyregulować cykl gdyż ostatnio moje cykle wynosiły ponad 50 dni.
Dostałam okres 2 sierpnia i od 16 dc zaczęłam brać tę luteinę i jeszcze zostały mi 2 tabletki a dostałam wczoraj okresu. Nie wiem czy powinnam zostawić tą luteinę, czy może dokończyć kurację??
Moje pytanie również do Was dziewczyny czy to możliwie żebym już tak szybko dostała okresu jak ostatnio miałam 2 sierpnia a jest 25.08 ???
No i w tym samym czasie od 16 dn, cyklu robiłam testy owulacyjne, niby wyszły wie kreski, kochałam się z mężem ale jak widać nic nie wyszło z tego. No i robiłam testy rano, a po południu już nie było dwóch kresek. Ech nie wiem co mam robić :(
 
Witam wszystkie przyszłe Mamusie:)
Mam do Was troszke pytań:)
Za 10 miesięcy chcemy z mężem zacząć starać się o bobaska.Chcę,zrobić wszystko co tylko się da,żeby dziecko było zdrowe.
Od czego zacząć przygotowania?
Póki co chodzę systematycznie do dentysty,żeby wyleczyć ząbki.A co dalej?Kiedy zacząć przyjmować kwas foliowy?Czy mąż tez może go przyjmować?
Jakie badanie najpierw wykonywałyście?
Jestem tu nowa ale starsznie się cieszę,że trafiłam na forum gdzie jest tyle życzliwych i znających sie na temacie dziewczyn:)
 
kwas foliowy możesz zacząć spokojnie brać nawet teraz (ja brałam 3 lata przed zajściem w ciążę - na wszelki wypadek)
z badań oprócz podstawowej morfologii i cukru warto pomyśleć o badaniach tarczycy, na toksoplazmozę, przeciwciała żółtaczki, hiv - ale tak najlepiej to porozmawiać na ten temat chyba z ginekologiem (albo internistą - jeśłi chodzisz do dobrego; mój mi na nic nie chciał dać skierowania)
oprócz tego kontrola wagi, by była prawidłowa, zdrowa dieta, aktywność ruchowa - zwłaszcza ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzuch i kręgosłupa

tyle mogę podpowiedzieć z własnego doświadczenia :)
 
Dziękuję Ci za odpowiedź :) Toksoplazmoza..nie pomyślalam o tym a mam w domu kota..Widzę że troszke tych badań do zrobienia bedzie..a ja myslałam,że może troche przesadzam przygotowując się do ciązy 9 miesięcy wczesniej :p
 
reklama
Ja też nie pomyślałam - a o tokso nigdy nie słyszałam- koty towarzyszą mi od narodzin - i dopiero jak zaszłam w ciążę (też się chciałam dobrze przygotować) i zaczęłam czytać, to zaczęłam mieć jakieś pojęcie o tym i owym.
Na pierwszych badaniach ciążowych będą ci robić dokładnie wszystkie te badania (może poza tarczycą), także WR, grupę krwi - tylko że potem się okazuje tak jak u mnie, że badania wskazują na przebytą tokso i tylko ciężko stwierdzić czy chorowałam po raz pierwszy 10 lat temu, a może przed tygodniem, będąc już w trzecim m-cu ciąży, a przecież można wykluczyć takie wątpliwości i powinno się, ale z naszymi lekarzami to różnie bywa).

Ważna jest grupa krwi - poczytaj o konflikcie serologicznym, jakie są możliwe opcje - chyba że masz grupę dodatnią, to problem omija cię szerokim łukiem.

Warto też skontrolować cytologię.

No i w ogóle polecam czytać czytać i czytać - najlepiej poradniki dla ciężarnych-broszurki dostępne w gabinetach (bo znowu dostajesz je będąc w 2/3 m-cu ciąży a najważniejsze informacje potrzebne są wtedy, gdy jeszcze nie wiesz o dzieciątku).
Polecam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" A. Eisenberg, H.E. Murkoff i jeszcze dwóch autorów - jest tam specjalny rozdział dotyczący przygotowania do ciąży.
A poza tym spokój i jak najmniej stresu :)

Życzę powodzenia:happy:
 
Do góry