reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

reklama
Jovi ja robilam wszystkie badania hormonalne typu testosteron, progesteron, androstendion, prolaktyna itp. Warto zrobic tez sobie podstawowe badania takie jak mocz, morfologia, OB... Badania hormonalne prywatnie są dosc drogie wiec jesli masz mozliwosc to zrób sobie na kasę chorych.
 
Sosnowiczanka: dziękuję za odpowiedź ;)

Słyszałam o badaniach na toksoplazmoze, cytomegalię? Wiesz coś na ten temat??
 
Jeśli jesteś zdrową młodą osobą to nie ma powodu by robić jakiekolwiek hormony.
Zrób sobie morfologie i mocz badanie ogólne ( koszt w sumie ok. 10 zł). Właściwie jeśli na nic się nie leczysz, czujesz się dobrze, nic Cię nie niepokoi, reguralnie się badasz ( wizyta u gina cytologia raz w roku) to nie ma sensu robienie badań przed ciążą. Lpiej zrobić jak już zajdziesz i zobaczysz jak organizm sobie z nią radzi i czy czegoś ewentualnie potrzebuje. Chyba, że masz probllem z zajściem to wtedy już inna historia. Powodzenia.
 
Jovi, ja robilam badania hormonalne, poniewaz mam policystyczne jajniki i troche trwalo zanim udalo sie zajsc. Ale ty jesli nie masz zadnych problemow to mozesz sobie je darowac. Najlepiej wybierz sie do gina, niech ci da skierowanie na badania które powinnas zrobić. Lekarz bedzie wiedzial najlepiej.A kwas foliowy rzeczywiscie mozesz sobie juz łykac. Ja bralam ok rok zanim udalo sie zajsc w ciążę, na pewno ci nie zaszkodzi :) Życzę powodzenia.
 
reklama
jovi- dokładnie te podstawowe + toxo i cyto- te są bardzo ważne. Reszta- jeżeli czujesz się dobrze nie masz problemów, regularne cykle- są póki co zbyteczne. Najlepiej wybierz się do swojego ginia i z nim pogadaj. aha i jeżeli już się staracie to bierz kwas foliowy!!!!!
 
Do góry