reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do pierwszych urodzin:)

*sylwia*

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2009
Postów
42
Jakie plany na pierwsze urodzinki waszych pociech??Gdzie wyprawiacie przyjęcie, jakie menu szykujecie, ile osób no i jak z prezentami, każdy z gości sam decyduje czy wy im podsuwacie pomysły:)U nas dużo osób się szykuje-roczek mamy w październiku 6- 25 osób aż!!Plan jest taki, że dziadków , pradziadków i chrzestnych prosimy na obiad, a całą resztę na 17-18 na torcik:) Na obiad rosół, udka z kuraka w sosie i schabowe, ziemniaki, kluseczki, jakaś surówka. Do kawki upiekę sernik , będzie galaretka z owocami no i tort:)a później zimna płyta:3 rodzaje sałatek:) szynka faszerowana chrzanem w galarecie, różniste sery i wędlinki, śledziki i pewnie jeszcze coś wymyśle;)Zero alkoholu oczywiście do obiadu po lampce winka tylko:)zaproszenia już zamówione, prezenty wybrane:D teraz tylko odliczamy...kurcze , ale ten ROK zleciał:tak:
 
reklama
Matko nie za dużo tego......?
Ja raczej skromnie bo nie lubię takich spędów...
U nas kilka osób będzie na kawce i torciku.. my podpowiadamy co do prezentów ale nie narzucamy się...
Sylwia dlaczego teraz zaczęłaś się udzielać??
 
Mamy sporą rodzinkę, z którą utrzymujemy dobre kontakty i każdy chce uczcić pierwsze święto naszej małej dlatego tak duża imprezka się szykuje:) często odwiedzam forum, ale raczej jestem "cichym obserwatorem":) licze na to, że wątek, który założyłam(mam nadzieje ciekawy) się przyjmie w końcu za niedługo wielkie święto nasze i naszych pociech więc warto podzielić się spostrzeżeniami;)
 
Myślę że wątek się przyjmie no i skrobnij coś o sobie na poznajmy się i zacznij normalnie się udzielać teraz jest pustka więc "świeża krew" się przyda:rofl2:
 
Ja też jestem cichym obserwatorem październikówek więc się trochę poudzielam :)
U nas "przyjęcie" 3.10 ale skromniutkie. Chyba tylko dziadkowie i moi bracia. Zjemy niedzielny obiad (u mojej mamy zawsze do niej chodzimy :)) a potem torcik i kawka. Myślałam też o kościele ale tylko msze zamówię (nie lubię publicznych wystąpień przed ołtarzem) Co do prezentów to nic nie sugerujemy i nic nie oczekujemy. Ostatnio młodemu sprawiłam mega pakę zabawek z allegro więc ma się czym bawić do 3 urodzin a i tak woli odkurzacz :)
 
Witajcie Kakakarolinko i sylwio !

Sylwia - jestem pod wrażeniem planowanego przyjęcia... ja zwyczajnie nie dałabym rady..

U nas urodziny wypadają w poniedziałek.. w weekend nas nie ma, więc sprawa się rozwiązała - zaprosimy na poniedziałek na herbatkę z tortem - kto przyjdzie ten będzie ... Pewnie wpadną dziadkowie i ciotki i pociotki... Niestety - jak to z poniedziałkami bywa - dużo osób nie wpadnie, bo roboty po pachy i we wtorek trzeba do pracy.. ale zobaczymy.
Jedyne nad czym się zastanawiam to jaki torcik mogę zrobić, by Krzych mógł go troszkę zjeść :)

A jeśli chodzi o prezenty, to robię sobie listę tego, co Krzysiowi można by kupić i jeśli ktoś pyta - to mówię. I tyle... ;-)
 
Witajcie Nowe Październikówki i zapraszamy do udzielania się na innych watkach;-)

u nas też sporo ludzi sie szykuje bo ok 20-25, imprezkę robimy w zaprzyjaźnionej knajpce, obiad tort kawa ciacho...
nic nikomu nie narzucamy, podpowiadamy co i jak...
 
Mnie sama myśl o przygotowaniach przeraża:szok: Na razie mamy wstępny zarys jakby miało to wyglądać. Roczek wypada nam w piątek, więc w tym dniu zaprosimy rodzinkę (jeszcze nie wiemy ile osób dokładnie), w sobotę będzie impreza dla znajomych, a w niedzielę msza w kościele.
Mam nadzieje, że uda mi się wykręcić od robienia obiadu i wystarczy tort, ciacho i zimna płyta. No i coś na ciepło, ale nie wymagającego zbyt dużego wkładu własnego ;-)
Co do prezentów to sama nie mam pomysłu co małemu kupić.

P.S. Karolinusia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!
 
reklama
Mnie sama myśl o przygotowaniach przeraża:szok: Na razie mamy wstępny zarys jakby miało to wyglądać. Roczek wypada nam w piątek, więc w tym dniu zaprosimy rodzinkę (jeszcze nie wiemy ile osób dokładnie), w sobotę będzie impreza dla znajomych, a w niedzielę msza w kościele.
Mam nadzieje, że uda mi się wykręcić od robienia obiadu i wystarczy tort, ciacho i zimna płyta. No i coś na ciepło, ale nie wymagającego zbyt dużego wkładu własnego ;-)
Co do prezentów to sama nie mam pomysłu co małemu kupić.

P.S. Karolinusia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!


Dziękuję Czarodziejko...;-)
 
Do góry