reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do pierwszych urodzin:)

medeuska ja na razie pytałam w jednej cukierni, przy okazji jak przechodziłam, bo na wystawie spodobał mi się tort ciasteczkowy:-D i za taki tort w jakimś kształcie np. samochodu i nakrapianego masą marcepanową cena 50zł/kg. Dla mnie to troszkę dużo, zwłaszcza, że robimy dwie imprezy i wyszłoby nam ok.150zł za same torty.
Będę się jeszcze rozglądać, a jak nie to kupimy "normalny" torcik ;-)
 
reklama
medea ja kupuję tort za 50zł za kg czy tak czy siak zawsze liczyłam że 100 mi na ten cel pójdzie... ale fakt ceny są różne u kandulskiego jest za 62zł/kilogram a jeszcze inna ma 60zł/kg ceny są raczej podobne ale nigdzie nie nadziałam się na cenę 25 zł.
więc już mam tylko teraz nad smakiem gdybam:confused::confused2: ja to mam zawsze coś... jak jest za dużo do wyboru to człowiek głupieje... :-p próbowałam z m coś na ten temat podyskutować ale po jego pytaniu "co to jest tiramisu?":)confused::-D) stwierdziłam że zajmę się tym sama:-p:sorry2:
 
My już jutro mamy swój wielki dzień;) upiekłam już dwa ciacha, zrobiłam sałatkę i szynkę z chrzanem-istne szaleństwo!!:D jutro zostanie tylko sprzątanie i cd sałatek no i tort oczywiście:)ale ja lubię pichcić więc dla mnie to przyjemność, a te zapachy mniam.... ;)
 
ja mam torty i ciasta z bani :) chrzestna Zośki ma piekarnie i cukiernie w Olsztynie :)

za to dalej nie mam pomysłu co zrobić do jedzenia :/
 
ja posżłam do takiej 'niepozornej' piekarni, w sumie nie wiedzialam, ze tam robią torty. słyszalam, że dobre i tanie od znajomej, tylko nie wiem jak wyygladają, jak będzie ładny ten samochodzik, to wezmę u nich, a jak nie to chyba wezmę zwykły nie zaden 'dla dzieci' tam gdzie zwykle, bo wiem, ze sa pyszne.. i bodajże 35zł/kg kosztuje..

catedra ja robie dwie sałatki udka i zimną płyte, jakies sery, wędlina itp. Już się nie wysilam, bo rodzina M zawsze ma same śmieci na urodzinach, nie martwią się o to, żeby smakował, więc ja tez juz nie bede marnować czasu ani pieniędzy;-)

fanei ze ciasta i torty masz z glowy:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja na kolację robię bigos, sałatkę jarzynową, karkówkę w sosie grzybowym, zamawiam dwa platery garmażerki na zimno(rybne i mięsne) i pewnie coś tam jeszcze dodam... ale jeszcze nie wiem... a do torcika zrobię sałatkę owocową z miodem i orzechami kiwi banan może mandarynka zobaczymy jakie owocki dorwę w sklepie lub na ryneczku:rofl2:

A jak inne dziewczyny? piszcie może coś zgapię:-p
 
Napisze jako ze juz jestesmy po pierwszych urodzinach, ja robilam salatki - z tunczyka, makaron+ szynka i z kurczakiem, ktora robie zawsze i zawsze brakuje. Na goraco piersi z kurczaka z mozzarella i pomidorem.
 
my mamy roczek dziś...
ale impreza planowana na 30.10 ze względu na fakt, że tak chrzestna mogła miec urlop i zabukowac bilety do PL,
Szczerze to nie robi mi to różnicy,
Co do przygotowań to takowych nie czynię, bo nie będę robiła imprezy w domu. Idę na łatwiznę i będzie impreza, w hotelu, w którym pracuję. Menu już dogadane, tort zapewne upiecze babcia... a ja pierwszy raz spokojnie zajmę się świętowaniem ze wszystkimi :-)
Ot, co :-)
 
reklama
I jak tam po/przed urodzinkami??:) my już po;) było cudownie!! Podołałam zadaniu tort zarówno wizualnie jak i smakowo się udał, ciasta , sałatki etc też.Marcela wyglądała jak mała księżniczka;) cieszyła się z prezentów a najbardziej przypadło jej do gustu...autko!!!:D całymi dniami by w nim siedziała i jeździła-rusza kierownicą nauczyła się trąbić i tylko ży ży i ży ży robi :D Mój mąż przygotował prezentacje jak nam minął ten rok i...popłakaliśmy się ze wzruszenia!!:)
 
Do góry