reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przygotowania do starań - jak to wszystko poukładać ?

rossig

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2019
Postów
2 428
witam, jestem nowa na pokładzie więc przy okazji witam wszystkich :)

Jestem zaręczona i zrodził się we mnie ogromny instynkt macierzyński - to tak przy okazji :) dziwne te uczucie - rośnie z miesiąca na miesiąc - już nawet wózki wybieram w sklepach internetowych ;)

Ale do rzeczy. W marcu 2020 planujemy ślub z narzeczonym. Chciałabym bardzo zajść w ciążę w podróży poślubnej. Jako, że muszę mieć wszystko poukładane i zaplanowane - zastanawiam się jak się do tego przygotować. W szczególności chodzi o szczepienia.

Planuję tak :
kwiecień 2019 - 1 dawka WZW A i B
maj 2019 - 2 dawka WZW A i B
czerwiec 2019 - szczepienia różyczka, świnka, ospa wietrzna, odra
lipiec 2019 - druga dawka szczepień - różyczka, świnka, ospa wietrzna, odra
sierpień 2019 - przeciwciała toksoplazmowa, cytomegalia
listopad 2019 - 3 dawka WZW A i B
W między czasie cytologia, usg piersi i badania krwi
czyli w teorii od lutego 2020 możemy się starać

Dodatkowo w tym miesiącu planuję usunąć plomby amalgatowe - mam dwie ( pozostałe zęby zdrowe) - czyli ze staraniem najlepiej poczekać do listopada

Czy pamiętacie okres przed staraniem czy coś byście zmieniły w kolejności? Czy żałujecie, że czegoś nie zrobiłyście? (chodzi o medyczne rzeczy )

Od tego miesiąca biorę już kwas foliowy.
Mój przyszły mąż mówi, że chyba nikt się tak nie przygotowuje i może żebyśmy już się starali ? Jednak mi to burzy cały plan i chyba nie chcę zajść w ciążę przed ślubem :/

Rozważam też wariant, że za parę miesięcy rzucę plany w diabły i po prostu zaczniemy starania dlatego już teraz zaczęłam brać kwas foliowy ;)
 
reklama
Życze Ci z calego serca zeby Ci sie plany udały ale niestety w praktyce czesto wychodzi zupelnie inaczej. I na Twoim miejscu przestalabym sie zabezpieczac juz skoro jestes juz gotowa na dziecko...bo moze sie okazac ze jak wszystko bedzie gotowe to beda problemy z zajsciem...my staralismy sie 2 lata...moja siostra 7 i w koncu adoptowali dziecko...takze plany planami a rzeczywistosc swoje...
 
Ja też uważam, że takie przyotowania są o kant d... rozbić. Fajnie, że tak sie przygotowujesz, ale w ciaze wbrew pozorom nie tak łatwo zajsc. Najlepiej nie planowac
 
Plan jak plan, skoro i tak nie chcesz zająć przed ślubem to ok. Konsultowalaś ten plan z ginekologiem? Nie ma się co nastawiać ze starania będą długie. Często wystarczy jeden cykl ;) Ale miej na uwadze ze to nie koncert życzeń. Może być różnie.
Ja bym zaczęła obserwację cyklu (npr). Jeśli są jakieś dodatkowe rzeczy to zobaczysz na wykresie i możesz diagnozowac przed staraniami. No i łatwiej będzie działać wiedząc kiedy ;).
 
Ja jeszcze polecam sprawdzić poziom witaminy d3 B12 i zbadać homocysteine jeśli tak skrupulatnie do tego podchodzisz :) i jak wyżej zrobić monitoring cyklu.
 
Zastanawiają mnie tylko te szczepienia. Przecież na większośc z nich powinnaś być zaszczepiona jako dziecko. Nie chorowałaś na ospę, świnkę w dzieciństwie?
 
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach" mniej wiecej tak to leciało.
Plany same w sobie nie są złe, ale często i tak nic z nich nie wychodzi. Tym bardziej jezeli chodzi o starania o dziecko. Ja tez myślałam ze szybko znajdę w ciążę i co? I leci ponad drugi rok starań już.
Poniekąd to trochę Cię nawet nie rozumiem, chcesz dziecka, jestes na nie gotowa, ale nie chcesz zajść przed ślubem- i tu chyba sama zaprzeczylas sobie swoim planom. Z tego co piszesz do slubu macie jeszcze rok! Więc skoro tak bardzo nie chcesz ciąży przed ślubem, to zwyczajnie odpuść temat i wróć tu za rok. Po prostu. W tym czasie możesz zacząć przygotowywać się do ciąży, zadbać o zdrową dietę, zrobić podstawowe badania i tyle.
O ile mozna zaplanować sobie urlop, wycieczkę czy zakupy to dziecka nie da się zaplanować na już, na konkretny moment. Z tym czasami sa problemy. I to powinnaś wziąć pod uwagę.
 
Skonsultowałabym to z jakimś naprawde sensownym ginekologiem. Zazwyczaj starania to suplementacja kwasem foliowym 3 mce przed zajsciem w ciążę + badania krwi. Morfologia toxoplazmoza, cytomegalia, rozyczka. I tyle :)
 
reklama
Życzę powodzenia, brzmi ambitnie :D Może się nie udać, ale najwyżej zaskoczy w kolejnym cyklu. Ja stosuję Myofolic jako kwas foliowy i witaminę B8 - pomaga.
 
Do góry