reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przygotowania do świąt

sma85&06

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2008
Postów
124
Miasto
Bydgoszcz
Napiszcie czy już coś przygotowujecie i jakie macie sposoby, sprawdzone przepisy:)
Julia kilka dni temu narysowala list do mikolaja, a wpadla na ten pomysl, bo po urodzinach okazalo się, że nie dostala wymażonej zabawki. Tak więc list mamy zaliczony a dziś po poludniu zagniotlam ciasto na pierniki. Podobno dobrze jak polezy 3 dni w zamrazalniku a potem, po upieczeniu ciacha mają leżeć 2 tyg:) mam nadzieję, że upilnuję, zrobilam podwójną porcję. Czy co roku macie w domu choinkę? U nas tylko miniaturka a u babci i dziadka stoi duża.. zastanawiam się czy nie sprawić córce takiej mniejszej, ma juz 4 lata .. zamierzam też wieczorami szykowac się do robienia ozdób choinkowych. Jula nie ma tyle cierpliwosci zeby czekac az przerysuję z książki, wytnę itd, jak będę kilka wyciętych do przodu to praca będzie przyjemniejsza:)
 
reklama
:confused2:Pierniki, ozdoby choinkowe i przygotowania do świąt na początku listopada????:shocked2: Dopiero co Wszystkich Świętych było... Jeszcze nawet nie ma reklamy świątecznej Coca Coli i ozdób choinkowych w naszym chińczyku a od tego się zazwyczaj zaczyna ta świąteczna gorączka... Rany, dziewczyny wyluzujcie... Jeszcze 1,5 miesiąca... Jak sie zorpędzicie to pod koniec listopada zaczniecie robić karpia i pierogi...:no:
 
święto bylo i się skończylo:) będą następne, jak w zeszlym roku chcialam zrobić z papieru ozdoby choinkowe, to mi dziecie przy 8 zanęlo na krzesle, tak wiec w tym roku zaczne wczesniej, czas z mala spedze, a potem bedzie dumna jak sobie o czasie zawiesi kilka a może lańcuch? kiedy bylam dzieckiem to byla świetna zabawa. Pierniki będziemy wykrawać jutro, będą mialy czas zeby 'dojrzeć' a karpia tez rzeczywiscie tydzien na przód kupujemy, bo potem jest szal, tlok i wogole.
 
Super pomysł! Moja JUlka ma 4i pół roku
List do świętego narysowany stoi na parapecie i czeka aż go Mikołaj zabierze :)
Moze tez juz zagniotę ciasto na pierniki bo wiadomo im dłużnej stoją tym są pyszniejsze!
Moze podasz przepis na Twoje?
 
Już myślalam, ze tylko my takie szalone:) przepis mam z netu:
50 dag mąka
20 dag cukier puder
20 dag miód
12 dag margaryna
1 szt. jajko
4 łyżka kakao
2 łyżka przyprawa korzenna
1 łyżeczka soda
chyba miodu za duzo dalam, bo na oko, wiec dosypywalam mąki i cukru, potem proszku do pieczenia, ale ciasto bylo smaczne. jutro się okaże jak wyjme z zamrazarki i dojdzie do czynu:) w zeszlym roku jak już w ostatniej chwili pieklam to zrobilam kruche ciasto - dla dziecka najważniejsze wycinanie ksztaltów i zdobienie:) trzeba też uzbroić się w ladny papier kolorowy.. ten Julciny lekko zmaltretowany:) ostatnio hitem byl dziurkacz wycinający kwiatuszki. mam taką książkę 101zabawek na choinkę, lubię ją bo różne propozycje postacie z bajek i motylki oraz typowe świąteczne.
swoją drogą w przedszkolu króluje jeszcze jesień, dzieci z plasteliny i sosnowych igiel robily jeże.
 
my jeszcze o swietach nie myslimy..dla mnie to troche za wczesnie,co prawda w sklepach juz sa ozdoby,slodycze,reklamy z zabawkami w tv tez..ale poczekamy jeszcze troche,moze za tydzien skupie sie na swietach i zaczne bardziej o nich myslec.na razie,to podpytuje dzieci,co chcialyby dostac od gwiazdora..
 
moja najpierw dostanie upominek od mikolaja do buta, bo w przedszkolu i tak zasypią slodyczami, wymarzyla sobie mikser, taki jak prawdziwy w kuchni:D podobno babcia sugerowala ze moze coś później dostać, ale ona sie uspokoila jak wyslala ten swoj list. cierpliwie czeka i nie pyta:) pewnie dlatego, ze świeżo po urodzinach, to ma się czym bawić.
 
sma do nas tez najpierw przychodzi Mikolaj,dzieciaczki dzien wczesniej pucuja swoje buty,bo w brudne nic nie wsadza :-D,a rano ledwo tylko otworza oczy biegna zobaczyc do korytarza.na Mikolaja zawsze sa skromne upominki,cos malego,symbolicznego..nie mam jeszcze pojecia,co im kupic,bo oni wymyslaja co chwile cos nowego,ale juz niedlugo trzeba bedzie o tym pomyslec,zeby potem na waryjata nie biegac po sklepach i szukakac.na razie jeszcze nie mam glowy do tego,ale od przyszlego tygodnia juz chyba zaczne malymi kroczkami przygotowania,bo fakt czasu jeszcze sporo,ale to szybko zleci:tak:
 
reklama
Do góry