reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowanie do porodu i Szkoła rodzenia

reklama
No wlasnie czemu nie powinno sie masowac dziecku stopek? nie slyszalam nic o tym a polozna mowila zeby kupic oliwe z oliwek do smarowania przez pierwszy miesiac?a macierzanka ja wiem tylko ze ma w sobie nikotyne i napar stosuje sie w checi rzucenia palenia...ciekawe juz biore ksiazke
 
co do modela to w szkole jest kilka lalek, wiecie takie ze szmacianymi kadłubkiem, wszystkie inne akcesoria niezbędne do pokazu też były. stópek noworodka nie masujemy, bo to wyzwala odruch koprowskiego, można je oczywiście całować i pieścić na inne sposoby, zasada ta dotyczy noworodków, potem odruch zanika. z tą nikotyną w macierzance to mnie zaskoczyłaś. myślę sobie, że wywar do kąpieli jest tak rozcieńczony, że zostają jej śladowe ilości, nie to co w formie wypijanego naparu. wydaje mi się też, że nie trzeba dzieciaka za każdym razem w tym kąpać, nie ma to jak ciepła woda i mydło.
 
U mnie w domu stosowalo sie krochmal czyli lyzka maki ziemniaczanej na wanienke a do mycia platki owsiane w gazie troche smyraja ale ten sluz doskonale zabezpiecza skore dziecka przed wysluszeniem wiec Goralka metod duzo trzba wybrac ta dla siebie ide poczytac o odruchu Koprowskiego skleroza juz odganioa wiedze ze szkoly...hihihihi ;D
 
A mowila dlaczego?? moj siostrezniec ma atopowe zapalenie skory po silnej alergiii i powiem szczerze ze tylko to pomagalo utrzymac skore w jakims tam stanie i tak zeby sie biedactwo nie drapal... a co z dodawaniem soli(zeby zmiekczyc wode)?? ja stawiam na to ze na mojej skole rodzenia nie bedzie tak otwartej pogadaniki... ;D wybacz dlatego chcialabym sie podpytac.. ::) ::)
 
reklama
mówiła coś o uczuleniach, nie tyle na sam krochmal, ile na substancje, które on potrafi przyciągnąć, kiedyś przez pomyłkę wykrochmalili im zasłony i jedna z ciężarówek siedząca najbliżej zareagowała bardzo alergicznie, od razu wiedziała, że coś jest krochmalone, może to też zależy czy ten krochmal "sztuczny" czy robiony po babcinemu z mąki ziemniaczanej i wody ... a skoro o uczuleniach to waciki do przemywania dzidziusia tez najlepiej białe, bo kolorowe nie wiadomo czym barwione - potrafią uczulić
 
Do góry