reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowanie do porodu i Szkoła rodzenia

My wczoraj mielismy wyklad z karmienia piersia, a dzis bylam na cwiczeniach. Maz na cwiczenia ze mna ma isc tylko dwa razy. Na wyklady chodzimy razem. Jutro wyklad o porodzie rodzinnym.

Co do karmienia piersia to bardzo fajny wyklad byl. Trwal tez fajnie dlugo...2 i pol godziny. Pani polecila ksiażke:
Warto karmic piersia -Magdalena Nehring-Gugulska
Pokazala na takiej poduszeczne pluszowej w ksztalcie piersi jak karmic, jak dziecko ma uchwycic piers. Przekazala nam wiele waznych informacji. Maz tez byl zadowolony z wykladu, dobrze ze byl ze mna bo zapamieta za mnie to co mi uleci ;-) Juz jak wracalismy wytlumaczyl mi jak robic oklady przy zapaleniu piersi ;-) Pozatym pani prowadzaca podala nam swoj numer tel i mozemy do niej dzwonic w razie problemow z laktacja po porodzie :)

Cwiczenia tez byly fajne. W mniejszej juz grupie. Oddychalysmy przepona i rozne takie cwiczenia np na stopy na kregoslup. Nie potrzebna byla tu kondycja na szczescie :)
 
reklama
W mojej szkole też polecają tą książkę, można ją nawet kupić od ręki za 16 zł. Wczoraj mieliśmy spotkanie z ginekologiem-położnikiem z tegoż szpitala i ćwiczenia. Konferencja z lekarzem w żaden sposób nie wzbogaciła mojej wiedzy, pani upiera się, że krocze nacinane goi się lepiej, twierdzi, że pierwiastkom nie nacinają rutynowo krocza, jedynie 80% (jakby dodać do tego cc to pewnie wyszłoby 100%), ale dla nich to nie jest rutynowo, twierdzi, że środki farmakologiczne podawane rodzącej nie mają wpływu na wystąpienie ewentualnych krwotoków, uważa, że każda placówka powinna wykonywac cc na żądanie kobiety, bo to taka sama sprawa jak operacja nosa, czy kurzych łapek ...... itd itd. Nie chce mi sie tego komentować.
 
Goralka widze ze troiche podirytowana wrocilas? Niestey takich "gniotkow" jest sporo brak jakiej kolwiek pokory w kierunku matki natury ktora radzila sobie z tym od wiekow a ona to sie w ziela przez cc? udusic i nie denerwowac sie niestey czasem tez tak bywa
Megusek fajnie ze masz taka zyciowa kobitke ktora jest otwarta i dla wam swoj numer tel. to takie przyjemne uczucie ze mozesz na kogos liczyc??!!!!! ::)
 
Święte słowa Lucyann, udusić ! Nie wiem czy to była irytacja, raczej zawód, bo spodziewałam się kompetentnej lekarki, a teraz wiem, że będę musiała patrzeć im na ręce a może nawet zawalczyć o swoje i dzieciątka prawa. Ale żywcem mnie nie wezmą ;) !!!!
 
rozmawiałam właśnie z dziewczyną, która urodziła w domu, co prawda przez przypadek, nie z wyboru, poród pierwszy, odbierał mąż, pogotowie dojechało jak juz było po wszystkim, hmmm hmmmmm hmmmmmmm
 
Goralka nie kombinuj bo cie zdradzimy zes to knula od dawna .......!!!! a fe co to za pomysly przeciez wieesz jakie przezycie bys zafundowala swojemu Lubemu? posiwial by chlopak....nie zal Ci go bylo troche? :p ;)
 
Cześć, dziewczynki!

Powiedzcie mi, czy Szkoła Rodzenia jest naprawdę potrzebna? Próbowałam zasięgnąć rady u moich znajomych, którzy mają już za sobą poród. Ci, którzy korzystali z takich placówek - nie wyobrażają sobie rodzić bez "przyuczenia". Natomiast Ci, którzy nie odwiedzali szkoły - twierdzą, że to głupota... Szczerze mówiąc nie myślałam wcześniej o tym, żeby się zapisać. Zasugerowała mi to pani doktor - ginekolog, ale nie moja prowadząca, tylko konsultująca. Twierdziła, że to bardzo potrzebne, zwłaszcza przy pierwszej ciąży, porodzie i później w opiece nad noworodkiem. Jak dostrzegła wahania z mojej strony, skomentowała to... Wyszło na to, że ja jako osoba wykształcona, a przede wszystkim pracująca w służbie zdrowia powinnam wiedziec co jest najlepsze dla mnie i dziecka, a nie bagatelizować tak ważne sprawy.
Powiedzcie mi, czy naprawdę można dowiedzieć się czegoś nadzwyczajnego podczas zajęć w tych szkołach? Czy to tylko "wypełniacz czasu"?

Pozdrowionka.
 
Iwona - ja chodzilam do szkoly i bardzo sobie chwale. jeszcze nie wiem, czy przyda sie przy porodzie. jedno jest pewne - na pewno nie zaszkodzi. po pierwsze ja czuje sie pewniej, po drugie zajecia to byla tez fajna chwila relaksu. chodzilam z mezem i to byly takie "tylko nasze" 2-3 godziny w tygodniu.

ale jesli nie masz czasu albo ochoty, to i tak na 100% sobie porawdzisz bez :)
 
reklama
Iwona nie moigaj sie od 21.09 w madurowiczu zaczyanaj sie zajecia o 10 zadzwon i przychodz tel.042/6844768 to odrazu sie poznamy... podobno fajnie tam jest ;D :D
 
Do góry