reklama

przygotowanie do przedszkola lub szkoly

rodzice chłopców

1. mummy

mummy Zaciekawiona BB

witam wszystkie mamy chlopcow.mam pytanko, czy ktoras z Was wyslala juz maluch do szkoly? moj maly ma 4 latka, mieszkamy w irlandii wiec wedlug tego systemu jeremi zaczyna szkole we wrzesniu. nie wiem tylko jak mam go przygotowac do nowej drogi zycia.boje sie ze sobie nie poradzi z jakimis sprawami.jak nauczyc go wycierania pupy?jakie umiejetnosci jeszcze powinien posiadac.mam malo czasu, prosze o rade.tez chcialam sie zapytac czy ktoras z mam ma synka ktory nie moze skupic uwagi na jednej czynnosci dluzej niz 5 minut, latwo sie rozkojarza ten moj jeremi.pozdrawiam

2. reklama
  3. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Mój synek chodzi do przedszkola odkąd skończył 2,5 roku. Najpierw chodził do prywatnego (bo rocznikowo miał 2 lata i nie było miejsc w państwowym dla 2 latka) a rok temu normalnie poszedł do państwowego.
    Hmm. myślę, że przedszkole to jednak coś innego niż szkoła. Dzieci mają tylko troszkę zajęć, głównie się bawią, mają atrakcje typu koncerty czy teatrzyki, wyjazdy na wycieczki ale nie uczą się literek ani cyferek.
    Co do samodzielności to wiadomo, że czym dziecko bardziej samodzielne tym łatwiej ale dzieci potrafią mile zaskoczyć, mój w przedszkolu sobie radzi sam a w domu potrafi się jeszcze pieścić, że czegoś nie umie :sorry2:.

Co do cierpliwości to mój zdecydowanie się poprawił jak poszedł do przedszkola. Ale teraz to jest raczej cierpliwszy niż na 5 minut, potrafi się skupić jak mu czytam książki bez obrazków bardzo długo, zająć się malowaniem lub rysowaniem, ale ma 2 letnie doświadczenie przedszkolne za sobą. Ja bym się nie nastawiała, jeśli stwierdzą, że synek odbiega od normy wiekowej to na pewno wam o tym powiedzą i zaproponują pomoc. W Polsce by wam zaproponowali to podejrzewam, że tam tym bardziej.

Poleć forum