reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyjmowanie leków w ciąży, niedoczynność tarczycy

pouchines

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
53
Hej kochane. Nie wiem już co mam robić, boje się o swoje dziecko, może któraś z was miała podobnie i może mi opowiedzieć....
Od dawna choruje na nerwicę lękową. W ciąży zostały mi odstawione leki, gdy jest źle mam zażywać hydroksyzynę, a kiedy BARDZO źle Xanax (zalecenie od psychiatry). Podobno hydroksyzyna w ciąży nie szkodzi zbytnio, ale ten Xanax....jestem w 10tc, brałam może z 4-5 razy od początku ciąży. Do tej pory wszystko na USG jest ok.
Na domiar złego robiąc badania w ciąży dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy, o czym nie wiedziałam przed ciążą. Tsh 7,5, a powinno być max 2,5. Dostałam już euthrytox, narazie 50 mg.
Kochane, czy któraś z was miała takie TSH w ciąży? Lub braliście benzodiazepiny w ciąży? Bardzo martwię się o swoje dziecko...
 
reklama
Hej kochane. Nie wiem już co mam robić, boje się o swoje dziecko, może któraś z was miała podobnie i może mi opowiedzieć....
Od dawna choruje na nerwicę lękową. W ciąży zostały mi odstawione leki, gdy jest źle mam zażywać hydroksyzynę, a kiedy BARDZO źle Xanax (zalecenie od psychiatry). Podobno hydroksyzyna w ciąży nie szkodzi zbytnio, ale ten Xanax....jestem w 10tc, brałam może z 4-5 razy od początku ciąży. Do tej pory wszystko na USG jest ok.
Na domiar złego robiąc badania w ciąży dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy, o czym nie wiedziałam przed ciążą. Tsh 7,5, a powinno być max 2,5. Dostałam już euthrytox, narazie 50 mg.
Kochane, czy któraś z was miała takie TSH w ciąży? Lub braliście benzodiazepiny w ciąży? Bardzo martwię się o swoje dziecko...
Hej
Mi w ciąży przyplątała się niedoczynność, choć wyniki miałam niższe niż Twoje.
Temat nerwicy lękowej jest mi znany, ale nie mam doświadczenia ani wiedzy o wpływie leków na ciążę.
Mają ją za to Twoi lekarze, zaufaj im 🙂
Jeśli się bardzo stresujesz, skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem.
Ale nerwica lękowa to bardzo nieprzyjemna choroba i przypuszczam, że całkiem bez leków byłoby Ci ciężko funkcjonować i to także mogłoby się negatywnie odbić na ciąży.
Mam nadzieje, że znajdziesz tu wsparcie od osób które są lub były w podobnej sytuacji.
Zdrówka dla Was 💚
 
Hej kochane. Nie wiem już co mam robić, boje się o swoje dziecko, może któraś z was miała podobnie i może mi opowiedzieć....
Od dawna choruje na nerwicę lękową. W ciąży zostały mi odstawione leki, gdy jest źle mam zażywać hydroksyzynę, a kiedy BARDZO źle Xanax (zalecenie od psychiatry). Podobno hydroksyzyna w ciąży nie szkodzi zbytnio, ale ten Xanax....jestem w 10tc, brałam może z 4-5 razy od początku ciąży. Do tej pory wszystko na USG jest ok.
Na domiar złego robiąc badania w ciąży dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy, o czym nie wiedziałam przed ciążą. Tsh 7,5, a powinno być max 2,5. Dostałam już euthrytox, narazie 50 mg.
Kochane, czy któraś z was miała takie TSH w ciąży? Lub braliście benzodiazepiny w ciąży? Bardzo martwię się o swoje dziecko...
W ciąży TSH może nawet osiągnąć dwucyfrowe wyniki a z tego co słyszałam to są i rekordzistki z trzycyfrowym. Bierz euthyrox i się nie martw. Ja miałam lekką niedoczynnosc przed ciążą a jak zaszłam w ciąże to od razu musiałam zwiększać dawkę leki bo TSH wywaliło. Teraz jestem w 20tc i znów TSh podskoczyło. Po prostu trzeba kontrolować poziom TSH i tyle. Moja siostra miała tak jak Ty żadnych problemów przed ciąża, a w ciąży TSH 5.
 
Do góry