reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przykurcz szyjny u niemowlaka

reklama
opinia fizjoterapeutki, synek jak trzyma glowke to mu opada po prawej stronie..prawe ucho blizej prawego barku, od czasu do czasu potrafi chwilke wyprostowac ale tylko na moment. zaczelismy rehabilitacje ktore sa dla 5 miesiecznego maluszka ciezkie.
 
Dlaczego ciężkie? Mój synek zaczął rehabilitację jak miał nieco ponad 3 miesiące, przy czym początkowe zajęcia trwały ok 10minut i dopiero w sali doświadczania światła pozwolił rehabilitantce wykonać jej pracę. Może trzeba poszukać sposobu na Twojego synka? Jaką metodą Was rehabilitują? U nas było wzmożone napięcie mięśniowe - u Was jest chyba obniżone.
Byliście u neurologa?
 
rehabilitacja polega na naciaganiu miesni szyi, kobieta mowila ze moze go troszke bolec ale bardziej placze z powodu strachu... my na razie mamy chodzic dwa razy w tyg po 30 minut oczywscie z przerwami a mamy isc do ortopedy dzieciecego.
Ile trwalo zanim przeszlo u synka?
 
Cala rehabilitacja trwala 3 miesiace.
A Wasz rehabilitant jest lekarzem?
I koniecznie wizyta u neurologa! Ja bym nie zaczynala rehabilitacji bez kompletu badan, bo czasem moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Takze najpierw neurolog, potem lekarz rehabilitant (najlepiej ze specjalnoscia - pediatra) i to on powinien wskazac sposob rehabilitacji.
 
To dlugo trwala,rehabilitacja a jak u Was wygladala?
Tak bylam u jesZcze jednek lekarki ktora tez byla rehabilitantka i to samo stwierdzila, ale niedługo zapisalam nas jeszcze do tego ortopedy. Myslisz ze neurolog tez by sie przydal?
Mam nadzieje ze szybko wyjdziemy z tego ;-)
 
Wydaje mi się, że wszelkie przykurcze powinny być skonsultowane z neurologiem - zbada przy okazji czy inne odruchy są prawidłowe, bo nie wiadomo z czego wynika ten brak napięcia mięśniowego (z reguły jest wynikiem nieprawidłowego przekazywania bodźców między mięśniami a mózgiem).
A kiedy zauważyłaś problem u synka? Tak było od początku czy nagle się pojawiło? Czy np. jak leży to układa się w C albo preferuje jedną stronę?
U nas była rehabilitacja metodą NDT Bobath (2x45min) + masaż Shantala.
 
rehabilitacja 3 miesiące to BARDZO KRÓTKO! Zwykle trwa to dłużej bo nie chodzi tylko o pozbycie sie problemu ale profilaktykę by nie wrócił.
U mojej córki problem był bardzo nieznaczny i na pograniczu fizjologii, chodziliśmy na rehabilitacje praktycznie profilaktycznie, a trwało to od 3 miesiąca do momentu jak córka nie zaczęła chodzić czyli łącznie 7 miesięcy.

Ja też jestem zwolennikiem rozpoczynania rehabilitacji od wizyty u Neurologa. Wydaje mi się, że znacznie więcej będzie miał do powiedzenia niż ortopeda no i określi przyczynę problemu.
Wykluczy przyczyny neurologiczne.

A dobry fizjoterapeuta zacznie prawdopodobnie od wykluczenia złych nawyków u rodziców bo niestety takie przykurcze często są powodowane albo nasilane przez złe noszenie, przedwczesne sadzanie, stawianie, nieprawidłowe układanie w łóżeczku i inne...

Jak dziecko bardzo źle znosi rehabilitację można szukać innego miejsca albo innej metody ale moja córka też długi czas płakała i się denerwowała, a potem przyzwyczaiła się i cieszyła. Warto więc spróbować to przetrwać, choć to nieprzyjemne, ale na pewno nie odpuszczać bo taki przykurcz bez rehabilitacji będzie się utrwalał i rzutował na dalszy rozwój dziecka.
 
reklama
Ukladal sie w literke c ale mu to przeszlo choc głowka niestety zostala..myślę ze jak lezal pierwsZe miesiace to może i juz wtedy mial ten przykurcz ale malutki bo go nie zauwazylam a jak Zaczął trzymC gowkee to wtedy delikatnie mu opadala myslalam na pczatku ze tak preferuje ale później udalismy sie do rehabilitantow.
Teraz nie ma czegoś takiego ze preferuje jedna stronę, przekreca sie w obie glowke tak samo tylko z tym nieszczesnyn przykurczem :-(
No nic wybieram się do lekarzy niech go zbadaja
Dzieki za pomoc :-)
 
Do góry