reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przypadkowa ciąża

Nie ma co się kłócić , dziewczyna się wystraszyła i zapytała , prawda jest taka ,że teraz młodzież bardzo szybko zaczyna , i to ze wszystkim ,sex używki itd ,mnie to przeraża bo za chwilę będę mieć Swoją , i jak uniknąć takich sytuacji ?
 
reklama
Nie ma co się kłócić , dziewczyna się wystraszyła i zapytała , prawda jest taka ,że teraz młodzież bardzo szybko zaczyna , i to ze wszystkim ,sex używki itd ,mnie to przeraża bo za chwilę będę mieć Swoją , i jak uniknąć takich sytuacji ?
Trzeba duzo rozmawiac z dziecmi, poswiecac im sporo uwagi.
Pamietam, ze jak bylam na stazu w Zakladzie Karnym (skonczylam resocjalizacje) to polowa....ponad polowa skazanych zeszla na zla droge z powodu niezainteresowania rodzicow (polowa sama byla z patologii).
 
Hejt czy nie hejt. Ale serio bez jadu, przykre jest to, ze edukacja seksualna kuleje. I nie chodzi mi o autorke posta, tylko w ogole. Mam na mysli spora rzesze mlodych osob.

Rodzice (to zwlaszcza) czy szkola (edukacja seksualna) powinni uswiadamiac mlodych ludzi. Antykoncepcja, seks, choroby przenoszone droga plciowa itp. itd. Pracowalam w szkole, wiec jedni sa hop do przodu, ale reszta 0 pojecia i nie o ciaze chodzi - ogolnie.
Właśnie edukacja skoro nie wie skąd się dzieci biorą to może za wcześnie na współżycie. Najpierw niech się takie osoby doszkolą a nie narządami bawią a pozniej płacz bo jest w ciąży itd.
 
Trzeba duzo rozmawiac z dziecmi, poswiecac im sporo uwagi.
Pamietam, ze jak bylam na stazu w Zakladzie Karnym (skonczylam resocjalizacje) to polowa....ponad polowa skazanych zeszla na zla droge z powodu niezainteresowania rodzicow (polowa sama byla z patologii).
Zgadzam się z tym ,ale patrząc po moich znajomych , rozmawiają, poświęcają czas , a dzieciaki i tak robią swoje ,bo koledzy mogą ,a Ty mi zabraniasz , jak widzę te dziewczynki 14tki , ubrane tak że szczęka opada ,to się zastanawiam gdzie są rodzice ?
 
Zgadzam się z tym ,ale patrząc po moich znajomych , rozmawiają, poświęcają czas , a dzieciaki i tak robią swoje ,bo koledzy mogą ,a Ty mi zabraniasz , jak widzę te dziewczynki 14tki , ubrane tak że szczęka opada ,to się zastanawiam gdzie są rodzice ?
A wlasnie zapomnialam 2 czynnik - rowiesnicy....no niestety. Przed wszystkim nie da sie dzieci uchronic, ale mozna... ;)
 
reklama
No niestety, ale tak wygląda proces seksualizacji dzieci przez reklamy, sklepy, zabawki, bajki. Dzieciaki to widzą i później chcą dążyć do takiego wyglądu. Trzeba od początku zwracać uwagę co ogląda dziecko bo później wychodzą własnie takie rzeczy.
 
Do góry