reklama

Przyrodnia siostra

Justyna Norwegia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2018
Postów
82
Rozwiązania
0
wiem, ze nikt za mnie nie podejmie decyzji, ale może któraś z was miała podobna sytuacje i pomoże na podstawie swojego doświadczenia...
moje dziecko (jeszcze w brzuszku, obecnie 9 tc) ma 7 letnia przyrodnia siostrę (od strony ojca, mieszka z matka w Polsce). Do niedawna między rodzicami było dobrze, od roku bardzo mocny konflikt, aż sprawa trafiła do sądu. Od roku tez matka małej ma męża i od dwóch miesięcy nowe dziecko. Podczas badań na sprawie u psychologa wyszło, ze Dziewczynka ma zaburzenia tożsamości, boi się o swoją pozycje w rodzinie, jest postawiona bardzo mocno w konflikcie. Matka nastawia mała przeciwko ojcu, między innymi jak pojechaliśmy w odwiedziny do mojej chrześniaczki to jej wmówiła, ze tata woli jeździć do innych dzieci zamiast na jej przedstawienia szkolne (nie wiemy czy w tym czasie było jakieś przedstawienie, bo matka o niczym nie informuje ojca)
Do rzeczy: jak i kiedy powinnismy powiedzieć Małej ze będzie miała kolejne rodzeństwo? Oboje będziemy się z nią widzieć w 14 tc, później przed porodem już tylko mój partner będzie się z nią spotykał- ja już nie będę latać do Polski. Czy powinnismy zrobić to tak wczesnie, ale razem; czy lepiej trochę poczekać, ale wtedy to on sam powiadomi Małą. Nie chce żeby matka wmówiła jej ze dziecko taty to nie jej rodzeństwo (sama mam siostrę po ojcu o której dowiedziałam się w wieku 17 lat) i nie chce tez żeby matka jej mówiła, ze tatuś zrobił sobie nowe dziecko bo np jej nie chce. Jesteśmy daleko i na tyle na ile będzie możliwe będziemy jej pokazywać, ze są na równi, a nie ze nowe/ stare dziecko.
Czy któraś z was przeszła taka rozmowę z przyrodnia siostra/ bratem swojego dziecka?
 
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Test

Przetestuj Mleczko ochronne SPF 50 o zapachu wanilii Lirene KIDS

Zgłoszenia przyjmujemy do 12/06/2019

Nowe pytania

Do góry