reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrodnia siostra

Justyna Norwegia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2018
Postów
82
wiem, ze nikt za mnie nie podejmie decyzji, ale może któraś z was miała podobna sytuacje i pomoże na podstawie swojego doświadczenia...
moje dziecko (jeszcze w brzuszku, obecnie 9 tc) ma 7 letnia przyrodnia siostrę (od strony ojca, mieszka z matka w Polsce). Do niedawna między rodzicami było dobrze, od roku bardzo mocny konflikt, aż sprawa trafiła do sądu. Od roku tez matka małej ma męża i od dwóch miesięcy nowe dziecko. Podczas badań na sprawie u psychologa wyszło, ze Dziewczynka ma zaburzenia tożsamości, boi się o swoją pozycje w rodzinie, jest postawiona bardzo mocno w konflikcie. Matka nastawia mała przeciwko ojcu, między innymi jak pojechaliśmy w odwiedziny do mojej chrześniaczki to jej wmówiła, ze tata woli jeździć do innych dzieci zamiast na jej przedstawienia szkolne (nie wiemy czy w tym czasie było jakieś przedstawienie, bo matka o niczym nie informuje ojca)
Do rzeczy: jak i kiedy powinnismy powiedzieć Małej ze będzie miała kolejne rodzeństwo? Oboje będziemy się z nią widzieć w 14 tc, później przed porodem już tylko mój partner będzie się z nią spotykał- ja już nie będę latać do Polski. Czy powinnismy zrobić to tak wczesnie, ale razem; czy lepiej trochę poczekać, ale wtedy to on sam powiadomi Małą. Nie chce żeby matka wmówiła jej ze dziecko taty to nie jej rodzeństwo (sama mam siostrę po ojcu o której dowiedziałam się w wieku 17 lat) i nie chce tez żeby matka jej mówiła, ze tatuś zrobił sobie nowe dziecko bo np jej nie chce. Jesteśmy daleko i na tyle na ile będzie możliwe będziemy jej pokazywać, ze są na równi, a nie ze nowe/ stare dziecko.
Czy któraś z was przeszła taka rozmowę z przyrodnia siostra/ bratem swojego dziecka?
 
reklama
Do góry