reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta hcg ,tarczyca

Usg nie szkodzi, ale nie pozwól, żeby słuchac serduszka, na takim etapie może zaszkodzić, i endo dobrze że jutro ,bo tsh oj dużo za duże, a beta się nie przejmuj na takich wartościach ,nie patrzy się na przyrost
Ok,czyli mogę zrobić tylko normalne USG transwaginalne tak ? Proponowali mi w przychodni USG pt. Poniżej 10 tygodnia ciąży ,czy to jest właśnie takie , o którym piszesz i które szkodzi ?(nikt mi nie tłumaczył na czym ono polega itd. bo się nie zdecydowałam póki co na nie )
 
reklama
Ok,czyli mogę zrobić tylko normalne USG transwaginalne tak ? Proponowali mi w przychodni USG pt. Poniżej 10 tygodnia ciąży ,czy to jest właśnie takie , o którym piszesz i które szkodzi ?(nikt mi nie tłumaczył na czym ono polega itd. bo się nie zdecydowałam póki co na nie )
Nie nie, podczas usg lekarz może użyć, kurde zapomniałam jak się to nazywa ,żeby było słychać bicie, ale raczej o to zapyta ,więc na takim etapie się odradza ,ale w sumie mało który, daje posłuchać
 
Nie nie, podczas usg lekarz może użyć, kurde zapomniałam jak się to nazywa ,żeby było słychać bicie, ale raczej o to zapyta ,więc na takim etapie się odradza ,ale w sumie mało który, daje posłuchać
Aha ok ,ok rozumiem ,w razie czego nie będę chciała tego ,dziękuję :)
 
Zrób sobie dodatkowo oprócz TSH (to hormon wydzielany przez przysadkę), ft4 - to hormon wydzielany przez tarczyce i on jest bardzo ważny. Często TSH jest bardzo wysokie, (moja endokrynolog mówi, ze TSH może wariować, zwłaszcza w ciąży), ale jeśli ft4 jest w normie to znaczy, ze tarczyca daje rade za was dwoje na razie, ale rosnące TSH, które reguluje prace hormonów tarczycy, świadczy, ze już trzeba zacząć tarczycy pomagać lekami, bo zaraz może nie dac rady, i tak jak piszą dziewczyny, może się to źle skończyć. Jak stawisz się u endokrynologa z TSH i ft4 to będzie wiedział wszystko i od razu wdroży leki, głowa do góry!
 
Zrób sobie dodatkowo oprócz TSH (to hormon wydzielany przez przysadkę), ft4 - to hormon wydzielany przez tarczyce i on jest bardzo ważny. Często TSH jest bardzo wysokie, (moja endokrynolog mówi, ze TSH może wariować, zwłaszcza w ciąży), ale jeśli ft4 jest w normie to znaczy, ze tarczyca daje rade za was dwoje na razie, ale rosnące TSH, które reguluje prace hormonów tarczycy, świadczy, ze już trzeba zacząć tarczycy pomagać lekami, bo zaraz może nie dac rady, i tak jak piszą dziewczyny, może się to źle skończyć. Jak stawisz się u endokrynologa z TSH i ft4 to będzie wiedział wszystko i od razu wdroży leki, głowa do góry!
Ft 4 mam w normie bo też robiłam wynik
 
Ft 4 mam w normie bo też robiłam wynik
Na spokojnie ja w 5 tygodniu betę miałam ponad 30 tysięcy i też nie przyrosła 66% a tsh takie jak u Ciebie a teraz w łóżeczku śpi moja mała Królewna która za chwilę skończy 5 miesięcy 😉
Wszystko będzie dobrze mocno trzymam kciuki✊✊
 
Na spokojnie ja w 5 tygodniu betę miałam ponad 30 tysięcy i też nie przyrosła 66% a tsh takie jak u Ciebie a teraz w łóżeczku śpi moja mała Królewna która za chwilę skończy 5 miesięcy 😉
Wszystko będzie dobrze mocno trzymam kciuki✊✊
Super ,gratuluję małego Szkraba 😊
Dziękuję wszystkim za wsparcie !
 
reklama
@Folami83 To że jest w granicach normy też nie do końca oznacza, że jest to wynik prawidłowy. Ważne jest też w której granicy normy jest. Robiąc badanie tarczycy najlepiej zrobić w komplecie TSH, ft3 i ft4.
 
Do góry