reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta hcg

Witam :) Robiłam betę w czwartek i wyszło 17305, a dziś 44027. Boje się że to za mały przyrost a ginekolog dopiero za tydzień.... Dodam że 6tc. Jak myślicie powtórzyć betę czy spokojnie czekać do poniedzialku?
 
reklama
Powyżej 6000 już się bety nie robi. Na tym etapie podwaja się co ok 72-96h ,więc spokojnie . Na USG już powinnaś zobaczyć bijące serduszko [emoji846]
Witam :) Robiłam betę w czwartek i wyszło 17305, a dziś 44027. Boje się że to za mały przyrost a ginekolog dopiero za tydzień.... Dodam że 6tc. Jak myślicie powtórzyć betę czy spokojnie czekać do poniedzialku?
 
Powyżej 6000 już się bety nie robi. Na tym etapie podwaja się co ok 72-96h ,więc spokojnie . Na USG już powinnaś zobaczyć bijące serduszko [emoji846]
Dziękuję :) czyli muszę się uspokoić, wpisałam wynik w kalkulator bety i tam wyskoczyło że za mały przyrost, wystraszyłam się że coś może być nie tak. Dobrze czasem kogoś z zewnątrz zapytać o porade. Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny.
Bardzo długo staralismy się o dziecko. Po kuracji duphaston i clostilbegyt udało się. Była u lekarza 11.03. Narazie potwierdził tylko przechył ciążowy o średnicy 6mm.


Mam problem. Martwię się, że beta słabo mi rośnie.... Lekarz kazał mi robić betę raz w tygodniu (w ten sam dzień żeby sprawdził jak rośnie beta) wizyta dopiero w poniedziałek... Martwię się jak nie wiem co... W dodatku w opisie usg mam dopisane "śladowa ilość wolnego płynu w zatoce Douglasa". Oczywsicie powiedział, że nie mam czym się martwić bo to nie musi oznaczać od razu drugiej ciąży pozamacicznej, czasami się zdarza, że zostaje po owulacji ten płyn.

5. 03: 1227mlU/ml
9.03: 6565mlU/ml
18.03: 35735mlU/ml
25.03: 65936mlU/ml
 
Cześć dziewczyny.
Bardzo długo staralismy się o dziecko. Po kuracji duphaston i clostilbegyt udało się. Była u lekarza 11.03. Narazie potwierdził tylko przechył ciążowy o średnicy 6mm.


Mam problem. Martwię się, że beta słabo mi rośnie.... Lekarz kazał mi robić betę raz w tygodniu (w ten sam dzień żeby sprawdził jak rośnie beta) wizyta dopiero w poniedziałek... Martwię się jak nie wiem co... W dodatku w opisie usg mam dopisane "śladowa ilość wolnego płynu w zatoce Douglasa". Oczywsicie powiedział, że nie mam czym się martwić bo to nie musi oznaczać od razu drugiej ciąży pozamacicznej, czasami się zdarza, że zostaje po owulacji ten płyn.

5. 03: 1227mlU/ml
9.03: 6565mlU/ml
18.03: 35735mlU/ml
25.03: 65936mlU/ml
Aby sprawdzić czy jest prawidłowy przyrost bety trzeba sprawdzać co 48h lub co 72 godziny a nie co tydzień. Myślę że takie sprawdzanie raz w tyg nie pokaze takiego obrazu jak sprawdzanie co 48h lub co 72h. A beta jak wynosi 6000 i więcej już bety się nie sprawdza bo ona zwalnia przyrost i wtedy jest tylko pewne usg.
 
Nie wiem, czemu lekarze zlecają robienie bety na tym etapie. Dla mnie i mojego lekarza to było tylko potwierdzenie rozwoju ciąży na bardzo wczesnym etapie. Ciężko też ocenić przyrost na podstawie wyników sprawdzanych co kilka dni, bo beta rośnie skokowo i trzeba ją sprawdzać co 48 lub 72 godziny. Sprawdzanie i porównywanie po 7 czy 9 dniach jest zwyczajnie bez sensu. Jak słusznie napisała @młoda1994 beta powyżej 6 tyś rośnie już wolniej i nie wiem jakie wnioski chciał wyciągnąć lekarz zlecając to badanie.
 
Tez nie rozumiem ,czemu raz w tygodniu ,nie da się tego poprawnie ocenić eh choć wydaje mi się że jest ok
 
reklama
Bardzo bym chciała żeby było ok.

Sprawdzalam w kalkulatorze bety przyrost (z dwóch pierwszych wyników) to pokazywało, że w normie. A jak wpisałam kolejne to poniżej normy... Dlatego zaczynam się bać...
 
Do góry