reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost bety i progesteronu.

Kotekpiesek

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2024
Postów
16
Witam serdecznie! Potrzebuje rady i objaśnienia jak obliczyć betę. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak liczyć betę hcg ? 19.01.2024r. - 52562 mlU/ml jak obliczyć orientacyjny przyrost po 48 h 72 h ? Nic z tego nie rozumiem 26.01.2024r. -124719 mlU/ml i progesteron 16 , 01, pomóżcie proszę rozjaśnić coś z tą beta i % nic nie rozumiem.
 
reklama
Nie da się orientacyjnego przyrostu wyliczyc.
Musiałabys iść po 2, max 4 dniach, a nie po tygodniu.

I przy takich wartościach to już się patrzy tylko na USG, nie na przyrosty bety.
 
Obliczamy procentowy przyrost między wynikami bada, które zostały pobrane w odstępach 48h lub 72h. Ten przyrost jest zmienny. Nie da się wyliczyć takiego orientacyjnego poziomu między wynikami, które nam przedstawiłaś gdyż nie ma odpowiedniego odstępu czasu.
Na tym etapie już nie badaj bety :) pozostaje obraz USG
 
Obliczamy procentowy przyrost między wynikami bada, które zostały pobrane w odstępach 48h lub 72h. Ten przyrost jest zmienny. Nie da się wyliczyć takiego orientacyjnego poziomu między wynikami, które nam przedstawiłaś gdyż nie ma odpowiedniego odstępu czasu.
Na tym etapie już nie badaj bety :) pozostaje obraz USG
Chodziło mi o to , że z bety wyjściowej „dobry” minimalny przyrost za 48 h powinien być z, następnie xx i wtedy powinnam wyjść na moją betę bo raczej beta nie spada tylko rośnie.
 
Chodziło mi o to , że z bety wyjściowej „dobry” minimalny przyrost za 48 h powinien być z, następnie xx i wtedy powinnam wyjść na moją betę bo raczej beta nie spada tylko rośnie.
Zawsze min 66% powinno urosnąć po 48h. Ale przy takich wartościach to chyba zamiast w 48h to jest 96h 🤔

Ale to się nie da tak sprawdzić. Bo np jeden przyrost możesz mieć o 300%, a kolejny o 5%, ale tego nie wiesz, bo nie masz tej pośredniej wartości po 48h
 
Chodziło mi o to , że z bety wyjściowej „dobry” minimalny przyrost za 48 h powinien być z, następnie xx i wtedy powinnam wyjść na moją betę bo raczej beta nie spada tylko rośnie.
Przy takich wartościach, jak twoje, beta nie rośnie już 66% w 48h. Przyrosty są wtedy znacznie mniejsze, dlatego badanie dla % przyrostu nie ma już sensu.
 
reklama
Do góry