reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost bety-za niski ??? :(

reklama
U lekarza byłam wczoraj zbadał mnie przepisał luteine i kwas foliowy we wtorek mam przyjść na usg bo stwierdziłam ze w okolicy wtorku juz coś na usg wypatrzy ;) wiem teraz cierpliwie do wtorku betę powtórzę w poniedziałek narazie robie sobie przerwę bo widać nie potrzebnie się stresowałam :) najważniejsze że tak super teraz urosła zastanawiam się tylko dlaczego w tedy było tak marnie, no ale nic ważne ze podskoczyla teraz i nadrobiła
 
To znów ja przepraszam ze podbijam znów post ale odebrałam wczoraj kolejny wynik po 5 dniach od ostatniego i z tego 150.0 wzrosła tylko do 489.9 przez te 120 godzin... dziś mam lekarza ale chyba jednak z tej ciąży nic nie będzie czy któraś z Was miała wzrost wysoki a później znów ok 60%? Juz z faktem że z tej ciąży nic nie będzie od wczoraj jakoś staram się pogodzić, jednak naczytalam się o ciąży pozamacicznej...gdy miałam 6 lat moja matka mi na rękach umierała bo pękł jej jajowód w ostatniej chwili ja uratowali i nic nie przeraża mnie tak jak wlasjie temat ciąży pozamacicznej a na jakie forum nie wejdę to takie przyrosty raczej o tym świadczą...Czy któraś z Was tak miała? Panikuje juz a po rozmowie z ginekologiem juz wiem ze czeka mnie standardowo "poczekamy, pobserwujemy kolejne przyrosty" ja juz tak dłużej ne mogę w pracy nie mogę się skupić a na l4 nie chce iść skoro i tak z tej ciąży nic razie ma nie wyjść. Jestem mega rozchwiana emocjonalnie jedno moje szczęście ze dwie starsze córki wyjechały na wakacje i nie muszą patrzeć na to jak się zachowuje...spać po nocach nie mogę, ciągle wyje...I jeszcze mój radosny partner który co chwile powtarza ze jestem Pani kara i będzie ok....
 
Przy ciąży pozamacicznej ponoć bardzo boli brzuch, nie wiem czy to prawda bo nigdy tego nie przeszłam i obym już tego nie doświadczyła. Nsjlepiej idź do lekarza zrobi Usg i wtedy wszystko się wyjaśni. A jeśli nie do lekarza to może na IP. Tam powinni od razu sprawdzić bez większych problemów

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po pierwsze ciąża pozamaciczna przytrafia się maksymalnie 5% kobiet. Po drugie przy ciąży pozamacicznej przyrosty mogą być wręcz idealne, dlatego tak ciężko jest ją rozpoznać. Statystycznie 5% to 5 kobiet na 100!!!!
Prewencyjnie gdy beta przekracza 1000 musi być znaleziony pęcherzyk w macicy i to wie każdy dobry lekarz a nie konował. Czyli za 2-3 dni idź na usg, o ile już bhcg nie jest równa 1000. Przy takiej wartości bhcg nic Ci nie grozi nawet jeśli to ciąża pozamaciczna.
Teraz dość czarnowidztwa, pójdziesz do lekarza i zobaczysz piękny pęcherzyk, bo ciąża to nie matematyka. Rozwija się w tobie mały człowiek i jak to w naturze nic nie będzie idealnie czy książkowo. Przez pierwsze dni beta powinna przyrastać 2,3 x a potem może zwolnic nawet do przyrostów rzędu 50% i tez jest dobrze:-) tak mówi najnowsza literatura naukowa, nie 66% tylko 50%.
Moje bety tez były ciekawe, a robal śpi w drugim pokoju. Pamiętam je wszystkie bo stresowałam się jak ty:-) pierwsza 46, po 24h 206, po kolejnych 24h 321:-( na tym etapie może rosnąć powoli wiec zrobiłam po 72h i wtedy musi się podwoić i było 650, a po 24h 1250, po kolejnych 2800:-) i wszystko było super:-) jeden inny przyrost nic nie przekreśla, o ile twój jest zły:-p
 
Ja miałam betę 1008 to już był pecherzyk.
Pierwsza moja byla 358. 4 dni po pierwszej 1008 jak lekarz kazał i 5 dni albo 4 po tej 1008 mialam betę juz prawie 12 tysięcy .
Przy pustym jaju plodowym beta ma bardzo niski przyrost albo nie rośnie w ogóle.
 
reklama
Do góry