reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi a cukrzyca ciążowa

Marta2905

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Marzec 2019
Postów
38
Hej mamuśki jestem tu świeża, tak samo jak w ciąży zresztą ponieważ to moja pierwsza. Mam pytanie odnośnie przyrostu wagi, jestem dużą kobietką , ciążę zaczynałam z wagą wyjściową 97kg przytyłam do 103kg przez 5miesiecy. Miesiąc temu dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową więc dietka. Schudłam 3kg ale w ciągu ostatnich 2 tygodni przybyło mi 2kg. Troszkę się podłamałam bo jak można przytyć na diecie cukrzycowej? Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży , więc jak według was kobietki jest z tym tyciem?
 
reklama
@Marta2905 Weź pod uwagę, że dziecko rośnie, zmienia się ilość wód płodowych. To wszystko waży. Do tego dieta cukrzycowa nie jest dietą odchudzającą, a zdrowotną - i to jest jej główne zadanie. Zresztą sama waga potrafi się wahać, więc duże znaczenie ma kiedy się ważyłaś.
 
Hej mamuśki jestem tu świeża, tak samo jak w ciąży zresztą ponieważ to moja pierwsza. Mam pytanie odnośnie przyrostu wagi, jestem dużą kobietką , ciążę zaczynałam z wagą wyjściową 97kg przytyłam do 103kg przez 5miesiecy. Miesiąc temu dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową więc dietka. Schudłam 3kg ale w ciągu ostatnich 2 tygodni przybyło mi 2kg. Troszkę się podłamałam bo jak można przytyć na diecie cukrzycowej? Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży , więc jak według was kobietki jest z tym tyciem?
Ja jestem w 33 tc. Przytylam 10 kg i tez mam cukrzyce ciazowa. Wg diabetologa jest waga ok a wg ginekolog prowadzacej za..wysoka. Mowie jej ze jestem na diecie nie takiej scislej zeby jeść same warzywa, ale cukier jal mierze po posilku jest ok, to ona na to, ze powinna przytyć mniej!!! Jak to żeby na diecie przytc? No ok ja rozumiem ale nic mam juz nie jesc...dziecko w koncu tez musi rosnąć . Ja juz nie wiem czego one chcą.
Naklepiej żreć salate i nic qiecej pani foktor wtedy bylaby usatysfakcjonowana...
 
reklama
A ja się martwię że nie przybieram na wadze też mam cukrzycę ciążowa 😥 czy to narmalnie
Witam. Ja też niestety cukrzyca ciążowa. Od początku. I też szukam właśnie odpowiedzi. Moja waga to dziwna sprawa. Z pierwszym synem przytyłam 28 kg. Ale to moja wina i to wiem bo się objadałm. I to bardzo. Teraz 2 ciąża odrazu cukrzyca. Waga na początku 75. Teraz 34 TC. Plus 3 kg tylko. Moja ginekolog mówi że mam się cieszyć. Bo lepiej być nie może. Co dziwne syn drugi waży już 2 kg. A jeszcze długo do rozwiązania. Więc wychodzę z tego że jeśli lekarz prowadzący mówi że to jest dobrze a dziadzia rozwija się prawidłowo to nic tylko się cieszyć pozdrawiam.:)
 
Do góry