reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi w ciąży

Ja 19tyg i obecnie 5kg na plusie :o jestem w szoku... Zaczynałam ciążę z wagą 50kg, długo stało w miejscu a w ostatnim czasie tak waga wyskoczyła! Fakt, że i brzuszek zrobił się sporo większy! :D
 
reklama
W pierwszej ciąży +33kg
Obecnie 38tydzien ciąży +16kg
Ale od ponad 2 miesięcy dieta cukrzycowa gdyby nie ona myślę że waga była by duzo wyzsza
 
Ja przytyłam już 15kg i jeszcze czekam co będzie dalej bo to dopiero 32tydzień. Bardzo mnie martwiła waga, zrobiono mi nawet badania żył, nerek ect (ponieważ nie obiadałam się ani w pierwszym ani w drugim trymestrze a waga szalała). Wiem że zatrzymuję wodę i dlatego też strasznie puchną mi nogi. Lekarz martwił się moja waga ale przez cały drugi trymestr musiałam leżeć i dostawałam Luteine. Jaki to miało wpływ nie wiem. Liczę że zrzucę te kg szybko. W trzecim trymestrze jem już wszystko i mogę spacerować, a waga nie szaleje już tak bardzo (co mocno mnie dziwi bo pozwalam sobie na lody niemal codziennie). Przed ciążą BMI miałam około 19stu więc startowałam od kilograma niedowagi (według lekarki). Czasami nie mamy wpływu na to jak organizm się zachowa, jak zacznie gospodarka hormonalna pracować. Jeśli nie traktujesz ciąży jako usprawiedliwienia do objadania to się nie przejmuj... choć wiem że to może być dla Ciebie trudne ponieważ te dodatkowe kg ciążą i to bardzo😔 Im dalej tym bardziej
 
Hej, u mnie tydzień 21.
Przed ciążą ważyłam 53 kg, na początku spadł mi kilogram przez wymiotowanie, tam więc startowałam z 52. Obecnie ważę 56 z kawałkiem.
Wydaje mi się, że 4 kg przyrostu to bardzo mało, ale dziecko wagowo i wielkościowo jest w normie, ilość wód płodowych też w porządku. :)
 
Ja najpierw schudłam i w 18 tygodniu mialam-1kg, w 23 przytyłam 1kg, więc jestem aktualnie na wadze sprzed ciąży. Ciekawa jestem jak bedzie dalej, apetytu nie mam zupełnie od poczatku ciąży.
 
Ja do 36 tc czyli do teraz przytyłam 8 kg, nawet zaczęłam się martwić czy to aby nie za mało, ale lekarz uspokoił mnie i powiedział, że każda kobieta inaczej tyje w ciąży i nie ma powodu do obaw
 
reklama
U mnie 24 tc a już 12 na plusie, natomiast to moja 3 ciaza i zawsze tyje koło 20 kg, później bardzo szybko zrzucam wszystko i zwykle wazę ok 45-46 kg (z takiej wyjściówki tez startowalam teraz).
 
Do góry