reklama

Przyspieszone bicie serca i niskie cisnienie w 3 miesiacu ciazy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Ayashi86, 4 Kwiecień 2016.

1. Ayashi86

Ayashi86 Zaangażowana w BB

Witam.
    Jestem w 3 miesiacu ciazy, w polowie 3 miesiaca. Od kilku dni zauwazylam ze rano mam przyspieszone bicie serca okolo 105 na minute i niskie cisnienie 106/61, jak narazie przytylam okolo kilograma waze 50,4kg Pozniej w ciagu dnia cisnienie i bicie serca wraca do normy.
    Dlaczego tak sie dzieje? Czy powinnam sie martwic??

2. Koalka91

Koalka91 Fanka BB :)

Twoje serce musi teraz pompować więcej bo zwiększa się objętość krwi. Jakie jest twoje normalne ciśnienie?

3. reklama
  4. Ayashi86

Moje normalne to 112\60

5. vill

vill Fanka BB :)

Twoje normalne nie różni sie specjalnie od tego niskiego, żaden lekarz/położna nie uzna tego za róznice.A przyspieszony puls tak jak napisała koleżanka wyżej. Jak dołączą Ci np duszności to warto zrobić podstawowe badania krwi

6. Koalka91

Ja jestem w 8 tygodniu i tez zdarzają mi się kolatania serca, a szczególnie rano. Nie rób niczego rano szybko i gwałtownie tylko powolutku. I pij sok pomidorowy bo zawiera dużo potasu który usprawnia układ krążenia. Są też tabletki magnez potas ale lepiej skonsultować to z lekarzem.

7. Ayashi86

Ja wlasnie biore multiwitamine od dluzszego czasu. Za tydzien widze sie z polozna to ja popytam o tabletki. Ale sok pomidorowy tez zaczne pic, dzieki bardzo ;-)

8. Madlein

Madlein Fanka BB :)

Pamiętam jak gin mówił mi, że w I i II trymestrze to naturalne, że ciśnienie jest nieco niższe niż zazwyczaj. Tak jak dziewczyny wyżej pisały, zmienia się nieco obieg krwi w organizmie. Niskie ciśnienie to raczej niewielki problem, chyba że pojawią się omdlenia. W ciąży bardzo niebezpieczne jest nadciśnienie.

9. Koalka91

Na pocieszenie dodam Ci jeszcze, że dziś rano pojechałam na pocztę bardzo się spieszyłam, za szybko wysiadłam oraz podniosłam sie z auta i przy okienku pocztowym trzymałam się ściany bo serce zaczęło mi walić jak oszalałe i ciemno przed oczami sie się zrobiło. U mnie jest ten problem taki, że jestem energiczna kobieta lubie wszytsko szybko robić i ciężko mi się przestawić na tryb powolny. Orgaznizm sam dopomina się troszkę o zwolnienie tempa. Dlatego odpoczywaj i relaksuj się, spróbuj zwolnić i codzienne czynności staraj się robić pomału na napewno serduszko uspokoi się i unormuje.

10. reklama
  11. Ayashi86

Koalka91 to mamy ten sam problem. Ja tez lubie robic wszyatko szybko, zaczynam powoli sie przyzwyczajac do zwolnionego tepa ale czasami zrobie cos za szybko (np. Wejde po schodach w domu iaz musze usiasc bo mam zadyszke) ale mnie uspokoilas ;-) dzieki wielkie ;-)

Poleć forum