reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyspieszone bicie serca i niskie cisnienie w 3 miesiacu ciazy

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witam.
Jestem w 3 miesiacu ciazy, w polowie 3 miesiaca. Od kilku dni zauwazylam ze rano mam przyspieszone bicie serca okolo 105 na minute i niskie cisnienie 106/61, jak narazie przytylam okolo kilograma waze 50,4kg Pozniej w ciagu dnia cisnienie i bicie serca wraca do normy.
Dlaczego tak sie dzieje? Czy powinnam sie martwic??
 
reklama
Twoje serce musi teraz pompować więcej bo zwiększa się objętość krwi. Jakie jest twoje normalne ciśnienie?
 
Twoje normalne nie różni sie specjalnie od tego niskiego, żaden lekarz/położna nie uzna tego za róznice.A przyspieszony puls tak jak napisała koleżanka wyżej. Jak dołączą Ci np duszności to warto zrobić podstawowe badania krwi
 
Ja jestem w 8 tygodniu i tez zdarzają mi się kolatania serca, a szczególnie rano. Nie rób niczego rano szybko i gwałtownie tylko powolutku. I pij sok pomidorowy bo zawiera dużo potasu który usprawnia układ krążenia. Są też tabletki magnez potas ale lepiej skonsultować to z lekarzem.
 
Ja wlasnie biore multiwitamine od dluzszego czasu. Za tydzien widze sie z polozna to ja popytam o tabletki. Ale sok pomidorowy tez zaczne pic, dzieki bardzo ;-)
 
Pamiętam jak gin mówił mi, że w I i II trymestrze to naturalne, że ciśnienie jest nieco niższe niż zazwyczaj. Tak jak dziewczyny wyżej pisały, zmienia się nieco obieg krwi w organizmie. Niskie ciśnienie to raczej niewielki problem, chyba że pojawią się omdlenia. W ciąży bardzo niebezpieczne jest nadciśnienie.
 
Na pocieszenie dodam Ci jeszcze, że dziś rano pojechałam na pocztę bardzo się spieszyłam, za szybko wysiadłam oraz podniosłam sie z auta i przy okienku pocztowym trzymałam się ściany bo serce zaczęło mi walić jak oszalałe i ciemno przed oczami sie się zrobiło. U mnie jest ten problem taki, że jestem energiczna kobieta lubie wszytsko szybko robić i ciężko mi się przestawić na tryb powolny. Orgaznizm sam dopomina się troszkę o zwolnienie tempa. Dlatego odpoczywaj i relaksuj się, spróbuj zwolnić i codzienne czynności staraj się robić pomału na napewno serduszko uspokoi się i unormuje.
 
reklama
Koalka91 to mamy ten sam problem. Ja tez lubie robic wszyatko szybko, zaczynam powoli sie przyzwyczajac do zwolnionego tepa ale czasami zrobie cos za szybko (np. Wejde po schodach w domu iaz musze usiasc bo mam zadyszke) ale mnie uspokoilas ;-) dzieki wielkie ;-)
 
reklama
Do góry